Přehrávání videa HEVC a titulky

Rady a návody k nastavení Dreambox DM-520/525 HD HEVC

Moderátoři: 005jon, schmegea, monkus

Odpovědět
engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od engycz »

Zdravím.
Narazil jsem na problém, že nejsem schopen přehrát titulky u videa kódovaného v HEVC. Zkoušel jsem HEVC v .MKV s titulky uvnitř i v SRT. Zatím jsem zkoušel jen originální image OE2.2 i OE2.5.
Jen bych chtěl od ostatních potvrdit, že to opravdu zatím nejde.

Díky


engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Re: Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od engycz »

Nikdo nemůže zkusit? Jedná se mi o normální FullHD video, ale kódované v h265 (HEVC) a k tomu titulky. Jen bych chtěl vědět, jestli mám něco špatně já, nebo je to v SW.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od marsim21 »

520 nemám ale tvůj problém by mohl souviset s výběrem skinu.
Podobné problémy jsou například v archivech Cz/Sk pokud si nastavíš jiný skin u některých nastane problém při výběru titulků. Přijímač jde např. do zelené smrti.Pokud nechá defalt skin titulky jedou bez problémů.
Pokud se ti to chová podobně tak vyzkoušej nastavit skin na defalt a odzkoušej zda to zabere. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od Thomik1 »

Postni někde desetiminutové video kouknu .. :good:


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Re: Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od engycz »

Video jsem původně dávat nechtěl, abych vyloučil problém, že to dělá na tom mém, ale budiž.

100 MB https://mega.nz/#!UyJGWaxY!AlHGYqp_aygm ... AO7D6PnNZs

Byl bych rád, kdyby někdo mohl zkusit na nějakém DM, ideálně na DM520 / DM525, který má HW dekodér h265. Ostatní nevím.
Jinak jsem zkoušel na úplně čistém originálním image OE2.2 i OE2.5, takže problém se skinem by být neměl.

Předem děkuju.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od Thomik1 »

Mám na tom dm520 open hdf verzi , podobná je jako atv 6.0 a nemusel jsem nic zapínat.

viewtopic.php?f=658&t=15242

Ještě zkusím origo na oe 2,5
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
engycz Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 12 kvě 2017, 08:49

Re: Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od engycz »

Děkuji za vyzkoušení. Dělal jsem včera pokusy s různými image a hledal důvody, proč titulky jdou/nejdou

V těchto IMG titulky nejdou: Demonisat, DreamElite, Merlin, Newnigma2, OoZooN, TSimage, Dreambox OS 2.2, Dreambox OS 2.5
V OpenPli se mi nespustil ani obraz
V těchto IMG titulky jdou: HDF, OpenATV, OpenDroid

Problém je v rozdílném přístupu ke zpracování titulků. Tam, kde titulky nejdou, se zpracovávají přímo gstreamem, ale tam jsou špatně nastavené vlastnosti pro podporovaný typ videa na příjmů a na výstupu bloku textoverlay (https://github.com/opendreambox/opendre ... s.patch#L8).

Tam, kde titulky jdou jsou zpracovávané přímo enigmou a jsou přidávány do dekódovaného obrazu mimo gstream jako overlay.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Přehrávání videa HEVC a titulky

Příspěvek od Thomik1 »

Jeste bych zkusil stahnout jiny prehravac.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody DM-520/525 HD HEVC“