nahrani noveho image

Diskuze k přijímači VU+ Ultimo 4K

Moderátor: vusolo2

Odpovědět
bestnote Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2014, 19:54
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

nahrani noveho image

Příspěvek od bestnote »

prosím o radu ,at zkouším jakékoli flashky nedaří se mne nahrát nové image přijímač soubor nenalezne,vždy se mne to podařilo bez problemu a ted nic.Děkuji za radu,nevím ,kde dělám chybu


ferkoslav Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 22 srp 2018, 15:35

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od ferkoslav »

No najprv by si mal napisat postup, ktory pouzivas :). Jak mame vediet, kde a ci robis nejaku chybu. No podla mojho nazoru s velkou pravdepodobnostou bude nespravny format USB kluca. Skus dalsi resp. iny USB kluc (dealne starsi nejake s kapacitou do 4 GB) a preformatuj ho cez nejaky "SD formatter" na FAT32 (nie NTFS).


ferkoslav Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 22 srp 2018, 15:35

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od ferkoslav »

A co toto ? viewtopic.php?t=15421 Su tam dve strany popisane.

Chlapik nakoniec zistil, ze pravdepodobne ma pokazene tlacidlo, ktore treba pri dodrzani postupu stlacit.

Kde presne je problem v tvojom pripade, ak teda dodrzujes postup pri flashovani... kde presne sa to zasekne ?


bestnote Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2014, 19:54
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od bestnote »

na flash jsem nahral black hole ,dodržel jsem postup ,ale vypíšeto soubor nenalezen,zkoušel jsem flash 4gb i 8gb flashkek několik značek jsou zformatovany.Dřive to proběhlo bez problemu,ale ted nic


ferkoslav Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: 22 srp 2018, 15:35

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od ferkoslav »

Kde alebo co ti napise "subor nenajdeny". Ved tam nema nic, nik, pisat, ze "subor nenajdeny". Vypni zo siete box a nasledne ho zapoj nazad. Spusti sa bootloader, po zobrazeni patricneho textu na dispeji, stlaci tlacidlo na boxe a cakaj. Zapocne sa flashovaci proces.
efendy55 píše:a nestláčaš ty náhodou to modré svetielko na prednom panely ???? :51: tlačítko POWER je pod tým krytom kde sa dáva karta .... :D

Postup nahratia E2 do VU+Solo4k:

Na naformátovany USB kľúč formátom fat32 nakopírujte zložku vuplus ktorá obsahuje podzložku solo4k a v nej inštalačné súbory enigmy.
Vypnite satelitný prijímač VU+SOLO 4k zadným vypínačom.
Zasuňte USB kľúč z enigmou do USB portu prijímača ( ostatné porty USB musia ostať voľné!).
Zapnite prijímač zadným vypínačom satelitného prijímača
Po zapnutí prijímač kontroluje USB porty, nájde na USB kľúči inštalačné súbory enigmy zobrazí na display oznámenie "UPDATE! Press Power", kde píše že detekoval na USB enigmu2 a pre jej inštaláciu máte stlačiť tlačidlo Power ktoré je umiestnené pod pravou odklopnou časťou predného panela. Pokiaľ tlačidlo nestlačite do cca 5sekúnd tak prijímač začne bootovať enigmu, ktorú máte v prijímači, takže musíte do cca 5tich sekund od detekovania stlačiť a pustiť tlačidlo Power . Následne sa spustí inštalácia enigmy.
Inštaláciu neprerušujte! Inštalácia trvá cca 2 minúty po nainštalovaní sa Vám sám Vám na displeji zobrazí hláška "Complete".
Prijímač vypnite zadným vypínačom , odpojte USB kľúč a prijímač zapnite zadným vypínačom.

však mám pravdu ???? :53:
Prepac asi som sa opytal nespravne. V ktorom bode presne sa zastavis, pri tvojom flashovaciom procese ? Chapem tomu spravne, ze ty sa zastavis v bode, kedy prijmac po svojom zapnuti skontroluje USB porty, najde na USB kluci nejake subory, ale napise napriek vsetkemu, ze su "nenajdene" ?

Mas tie subory firmwaru v nejakej zlozke ? Alebo v korenovom adresari USB kluca ? Dufam, ze nekopirujes na USB kluc archivny subor (zip napriklad). Podla Youtube navodu tu: https://youtu.be/294e_ovmyRE?t=65 by mali byt flash-subory umiestnene na USB kluci v podadresaroch a to tu: usb_kluc\vuplus\ultimo4k\

Ktory image enigmy sa pokusas naflashovat ? Skusil si aj iny image enigmy ? resp. inu distribuciu enigmy (inu verziu) ?


bestnote Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2014, 19:54
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od bestnote »

soubor black hole jsem nahral na flasku.Postupuji dle navodu a vypise nebyl detekovan,jdu zprávy zařizeni a tam to vypíše připojeny bod-není připojeno.flash je zformatovana ,ale bohužel nenalezeno nic ,minuly rok jsem image měnil asi 2krat bez problemu.Flashek jsem zkusil hned několik a stále bez odezvy.Díky


Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od baranček »

je to nejaké záhadné,mne na vu+solo 4k pokiaľ mi nezačne flashovať novú image začne automaticky bootovať tú starú a nikdy nič nevypisuje :?:


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od zilizila »

bestnote píše:soubor black hole jsem nahral na flasku.Postupuji dle navodu a vypise nebyl detekovan,jdu zprávy zařizeni a tam to vypíše připojeny bod-není připojeno.flash je zformatovana ,ale bohužel nenalezeno nic ,minuly rok jsem image měnil asi 2krat bez problemu.Flashek jsem zkusil hned několik a stále bez odezvy.Díky
Pokiaľ máš v boxe HDD, alebo pripojený USB HDD,... tak ho najprv odpoj, alebo urob unmount, a potom flashuj nový image.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
bestnote Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 14 kvě 2014, 19:54
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: nahrani noveho image

Příspěvek od bestnote »

nemam nic přípojeno ,ještě zkusím vypnout wifi.je mne to záhadou do vu solo sev2 jde vše v pohodě i do dm900 ba i vu zero jede jak ma.Ale na ultimo4k se nemohu dostat ani přes notes


Odpovědět

Zpět na „Diskuze k přijímači VU+ Ultimo 4K“