DM920 a virtulne tunery

Diskuze Dreambox 920 UHD 4K FBC.

Moderátoři: 005jon, monkus

Odpovědět
mauricius Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2017, 14:04
Dal poděkování: 1 poděkování

DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od mauricius »

Zdravím,

VIe mi niekto poradiť skúsil som už x image do tohto super boxu. Jedine v OPENATV 6.1 sa mi podarilo rozbehať všetkých 8 tunerov. Ani v jednom original image 2,5 - newnigma, opendream a podobne sa mi to nepoadarilo. Chcel by som z tohto tunera posielat signál do dalsich 4 boxov ku ktorým mám natiahnuté iba ftp káble - plugin remotecontrolchannel (alebo tak nejako sa vola ). V original image mi to normalne funguje ale iba na jeden box. Pri 3 boxe uz ide iba vertikal alebo horizontal. V openatv sice rozbeham vsetkych 8 tunerov ale v dalsom boxe mi to mrzne....vie nietko poradit ako to rozbehat ?


Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od zilizila »

Tie virtuálne tunery sú vždy vzťažené na fyzické (reálne) tunery. Napr.: tuner A pracuje v lowband/Vpol a tuner B v highband/Hpol, tak ostatné tunery - virtuálne majú dosah iba na tie pásma (band) a polarizácie (V/H), na ktorých pracujú fyzické tunery A a B.
Neskúšal som ešte streamovanie z virtuálnych tunerov, teoreticky by to malo fungovať. Podľa mňa by to fungovalo korektne, ak by si mal v DM-ku 4 fyzické tunery nastavené nezávisle -> A - lowband/Vpol, B - highband/Vpol, C - lowband/Hpol, D - highband/Hpol. Takto by každý fyzický tuner pracoval v danom pásme s polarizáciou a vždy by si mal ešte aj virtuálne tunery k dispozícii.
Napriek tomu by som asi to DM-ko už takto necpal tunermi, výsledok nie je istý.
Pre streamovanie Ti môžem odporučiť SAT>IP server (teraz testujem tento: Triax TSS 400 MKII - http://www.triax.at/produkte/satellit/s ... -ip-server), ktorý funguje úplne jednoducho a spoľahlivo. Pre viac info pozri tu: http://forum.satdigitalne.cz/viewtopic. ... 36&t=15645


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
mauricius Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2017, 14:04
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od mauricius »

potom mi ale nieje jasne naco tie virtualne tunery su a naco je vobec FBC ked je to v podstate to iste co 2xDVBS....


Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od zilizila »

Pri klasickom dvojtunery môžeš využiť aj viac programov, ale iba v rámci tých dvoch transpondérov, na ktoré sú tunery prepnuté. FBC - > full band capture tuner Ti povolí využitie pre viac transpondérov v rámci zvoleného pásma a polarizácie. To je myslím dosť značný rozdiel.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
mauricius Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2017, 14:04
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od mauricius »

ale efektovo na zdielanie po sieti je efekt ten isty pri dvb2 ako fbc.
Fbc ma tym padom vyhodu len v nahravani a v nicom inom.


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od EnoSat »

mauricius píše:ale efektovo na zdielanie po sieti je efekt ten isty pri dvb2 ako fbc.
Fbc ma tym padom vyhodu len v nahravani a v nicom inom.
ked chces streamovat cely satelit musis si kupit toto


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
mauricius Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 30 črc 2017, 14:04
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od mauricius »

zilizila píše:Tie virtuálne tunery sú vždy vzťažené na fyzické (reálne) tunery. Napr.: tuner A pracuje v lowband/Vpol a tuner B v highband/Hpol, tak ostatné tunery - virtuálne majú dosah iba na tie pásma (band) a polarizácie (V/H), na ktorých pracujú fyzické tunery A a B.
Neskúšal som ešte streamovanie z virtuálnych tunerov, teoreticky by to malo fungovať. Podľa mňa by to fungovalo korektne, ak by si mal v DM-ku 4 fyzické tunery nastavené nezávisle -> A - lowband/Vpol, B - highband/Vpol, C - lowband/Hpol, D - highband/Hpol. Takto by každý fyzický tuner pracoval v danom pásme s polarizáciou a vždy by si mal ešte aj virtuálne tunery k dispozícii.
Napriek tomu by som asi to DM-ko už takto necpal tunermi, výsledok nie je istý.
Pre streamovanie Ti môžem odporučiť SAT>IP server (teraz testujem tento: Triax TSS 400 MKII - http://www.triax.at/produkte/satellit/s ... -ip-server), ktorý funguje úplne jednoducho a spoľahlivo. Pre viac info pozri tu: http://forum.satdigitalne.cz/viewtopic. ... 36&t=15645

zakúpil som si podobny sat-ip server konkretne digibit R1, nainstaloval som tvheadend...ale teraz sa nikde na nete neviem dopracovat ako na tom rozbehat oscam tak aby som vedel dekodovat programy...


Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od zilizila »

Sat>Ip server slúži iba ako sieťový tuner, z ktorého vieš streamovať audio - video. Ak je daný program zakódovaný, dekóduje ho Sat > Ip klient. Ak chceš použiť oscam pre dekódovanie, musíš zvoliť klienta, v ktorom oscam funguje, napr. nejaký linuxový box.
Na druhej strane by bolo nádherné, keby taký či onaký Sat > Ip server vedel aj dekódovať pomocou oscamu. Avšak zatiaľ vo všeobecnosti je firmware pre Sat > Ip servery uzavretý a asi to inak ani nebude.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
mjozef
Nováček
Nováček
Příspěvky: 38
Registrován: 13 bře 2011, 17:40
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od mjozef »

k FBC tuneru treba mat aj spravnu hlavicku
https://www.inverto.tv/lnb/192/programm ... with-32-ub
a az potom to ma zmysel


marian34
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 16 čer 2010, 21:31

Re: DM920 a virtulne tunery

Příspěvek od marian34 »

mauricius píše:Zdravím,

VIe mi niekto poradiť skúsil som už x image do tohto super boxu. Jedine v OPENATV 6.1 sa mi podarilo rozbehať všetkých 8 tunerov. Ani v jednom original image 2,5 - newnigma, opendream a podobne sa mi to nepoadarilo. Chcel by som z tohto tunera posielat signál do dalsich 4 boxov ku ktorým mám natiahnuté iba ftp káble - plugin remotecontrolchannel (alebo tak nejako sa vola ). V original image mi to normalne funguje ale iba na jeden box. Pri 3 boxe uz ide iba vertikal alebo horizontal. V openatv sice rozbeham vsetkych 8 tunerov ale v dalsom boxe mi to mrzne....vie nietko poradit ako to rozbehat ?
V prvom rade potrebuješ tie tunery správne "nakŕmiť", najlepšie je im dať celé spektrum. Teda dať im, tak ako píše mjozef, unicable II, prípadne pre skylink stačí twin lnb(keďže vysiela len v high bande). Potom môžeš laborovať ďalej, otázne je čo ten box zvládne výkonovo a ako sú odladené drivre.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze Dreambox 920 UHD 4K FBC“