ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Rady,návody a možná řešení.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
Uživatelský avatar
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 388
Registrován: 09 lis 2009, 20:28

ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od ftom »

Ahoj,
chci se poptat jaké jsou zkušennosti s ALMA S2250 resp. jak je hodně stejný s Ariva 102mini. popřípadě jinými (GOLDEN MEDIA WIZZARD?). Zda jsou záměnné firmware, zda existuje nějaký zcela jiný OS, než co je v tom originál. A zda někdo provozuje nebo provozoval s image Alma_S2250_v1.20B2_emu.zip, mám to nahozené se CCcam clientem, na lokalni (soustavny ping cca 1ms) siti proti serveru na AZBOXu s CCcam2.3.0 a občas se to odpojí a zas připojí (ALMA nahlásí zakódováno).
Samotným setupem toho 2.3.0 serveru to asi nebude, před tím jsem na to přistupoval z DM500S a to fungovalo stabilně. Patrný rozdíl je, že v tom ALMA image je CCcam2.1.4. Nevíte někdo kde je nejlepší (CZ,RU,EN) fórum na ALMU nebo ARIVU? Nevím, jak na to zaútočit, nemá to žádnej přístup do OSu (aspoň TELNET), nic.

Předem díky za tipy


AzBox Premium, OpenRSI 3.0 (kernel 3.9.2) release 4.1.2014, OSCAM 1.20 rev.9853/oe2.0
Uživatelský avatar
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 388
Registrován: 09 lis 2009, 20:28

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od ftom »

Opravte me pokud se pletu. Alma ma ALI 3606, takze asi to bude fakt 1:1 k Ariva 100e mini a melo by to byt shodne. Zitra prubnu Arivackej flash..


AzBox Premium, OpenRSI 3.0 (kernel 3.9.2) release 4.1.2014, OSCAM 1.20 rev.9853/oe2.0
Uživatelský avatar
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 388
Registrován: 09 lis 2009, 20:28

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od ftom »

EDIT: Vyreseno.. nutno pouzit NEWCAMD, CCcam v image ALMA ma tyto problemy (reportovano mnoha uzivateli na webech v ruznych FW ALMA)

Tak pozor lidick ALMA S22xx a CCcam eee. :107:


AzBox Premium, OpenRSI 3.0 (kernel 3.9.2) release 4.1.2014, OSCAM 1.20 rev.9853/oe2.0
manji
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 lis 2012, 22:45

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od manji »

Mam taku otazku . Mam sat prijmač alma S2250 podla všetkeho je tam chip ALI 3606 a nakolko je kompatibilny firmware medzi satelitmi ??? Ak by som tam dal FW s AB cryptobox 500 HD mini kde je ten isty chip , pamäť a aj velkosť flash čo by sa stalo ???

Mam totižto po upgrade FW problem s DO . Pôvodny tam neviem aká verzia bola ,ale teraz tam mám 1.20b2 myslím a aj ked tam dám inu verziu tak to nechce reagovať . A ked to DO aj reaguje tak to preletí po menu aj tri pozície , no proste nereaguje vôbec alebo ako sa mu zachce .


Uživatelský avatar
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 388
Registrován: 09 lis 2009, 20:28

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od ftom »

manji píše:Mam taku otazku . Mam sat prijmač alma S2250 podla všetkeho je tam chip ALI 3606 a nakolko je kompatibilny firmware medzi satelitmi ??? Ak by som tam dal FW s AB cryptobox 500 HD mini kde je ten isty chip , pamäť a aj velkosť flash čo by sa stalo ???

Mam totižto po upgrade FW problem s DO . Pôvodny tam neviem aká verzia bola ,ale teraz tam mám 1.20b2 myslím a aj ked tam dám inu verziu tak to nechce reagovať . A ked to DO aj reaguje tak to preletí po menu aj tri pozície , no proste nereaguje vôbec alebo ako sa mu zachce .

Hele FW jsou stejné (obsahově) na všechny tyhle sráče, mám pocit jsou stejně z dílny OEM výrobce a jednotlivé firmy to pak akorát obrandují, ale je tam nějaká kontrola která detekuje verzi flash toho kterého dodavatele a nedovolí ti to natáhnout "cizí" FW. Údajně ale existuje postup na smazání FLASH a nahrání přes RS232, kabel už mám připravenej teď sháním po netu info, vypadá to jako trochu riskantní operace. Pokud se do toho pustím a zadaří se tak dám info.

Pokud máš problémy s 1.20B2 rozhlédni se pořádně po netu já dával do Ariva 102mini i do Almy S2250 aktuálně B6 release, takže to musí bý někde na netu i pro Cryptobox včetně EMU patche...


AzBox Premium, OpenRSI 3.0 (kernel 3.9.2) release 4.1.2014, OSCAM 1.20 rev.9853/oe2.0
manji
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 10 lis 2012, 22:45

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od manji »

Takže to nespôsobí nejakú katastrofu , ak by sa mi aj podarilo tam vraziť ineho vyrobcu firmware ??? Myslím tým komunikačné , adresovacie a prip nefunkčnosť DO a IR čidla , alebo zacyklovanie samotneho FW .

Ja najdem spôsob ako ho tam dostať :))

BTW: Neexistuje nejaký GUI editor na upravu FW pre chip ali 3606 ??? kde by sa dali upravovať aj prip prijmané kody DO a priradiť im funkciu atd ....


Uživatelský avatar
ftom
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 388
Registrován: 09 lis 2009, 20:28

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od ftom »

manji píše:Takže to nespôsobí nejakú katastrofu , ak by sa mi aj podarilo tam vraziť ineho vyrobcu firmware ??? Myslím tým komunikačné , adresovacie a prip nefunkčnosť DO a IR čidla , alebo zacyklovanie samotneho FW .

Ja najdem spôsob ako ho tam dostať :))

BTW: Neexistuje nejaký GUI editor na upravu FW pre chip ali 3606 ??? kde by sa dali upravovať aj prip prijmané kody DO a priradiť im funkciu atd ....
Hele na rovinu, nevim. Nemelo by to zpusobit nic zavazneho resp. vsechny SW pa-stavy jsou nejakym zpusobem opravitelne.
Ted jsem si zbortil Amiko Alien2 a trvalo mi 8 hodin pokusu nez jsem to dostal pres americkej recovery-image zpatky.
Otazka je jestli to stoji za to usili, uvedom si kolik casu tomu budes muset venovat a prepocti to na penize.

Co se tyce DO tam bych mel nejvetsi strach, jsou totiz odlisne v ramci vsech trech "vyrobcu" ktere jsem na tomhle chipsetu a provedeni videl !
GUI editor pochybuju, nevidel jsem nikde. Podivej se jen jak je prisernej editor settingu, fuj.. ten Almackej aspon nezobrazuje cinsky znaky jako ten od Arivy (a to jsou to stejne SW jen s upravama toho ktereho vyrobce).

Celkove, lamu nad tim hul a kaslu na tunning, tchyni to staci, stejne na tom porad cumi na jeden kanal (nejaka soudni sin, na slovenskem kanale)
Za ty prachy to dela co slibovali a mozna lepe (z pohledu avizovane funkcionality) nez nekolikanasobne drazsi AZBOX Premium, kterej mam par let v obyvaku. Jakekoliv dalsi tuneni je ztrata casu. Vetsi vrasky mi ted dela Ariva 102mini v detskem pokojiku, te dost casto vypadava zvuk po prepnuti kanalu a musim prepinat kanaly up/down nez se to chytne, a to tam mam ciselne shodny FW jako na Alma S2250.


AzBox Premium, OpenRSI 3.0 (kernel 3.9.2) release 4.1.2014, OSCAM 1.20 rev.9853/oe2.0
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od mafi525 »

Zdravim.
Nasiel som tu na fore iba tuto jednu temu o Alme s2250, tak sem pridam i moj problem.

Moj znami ma tento prijimac a obcas ma problemi s obrazom. Na niektorych kanaloch to zacne uplne kockovat a krcit obraz po par sekundach pozerania. Robi to napriklad na ct1, ct2, ale i na mnohych dalsich (snad na polke kanalov). Nerobi to vzdy, ale nahodne to zacne robit. Momental do toho dava signal zo zdielanej karty cez net (myslim ze pouziva newcamd, ale neviem to teraz naisto... mozem zistit ak je to dolezite), ale robi to i ked tam mal klasicku skylink kartu.
Momental neviem aky FW v tom presne ma (mozem to vsak zistit), ale vraj to uz niekomu daval a ten udajme menil FW (aspon tak mu bolo povedane) a stale to robi.

Stretli ste sa niekdo pri tychto prijimacoch s niecim podobnym? Viete poradit v com by mohol byt problem, pripadne ak by to bolo v FW, tak viete poradit aku verziu je tam najlepsie dat, tak aby fubgoval prijem cez zdielanu kartu po nete?


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od marsim21 »

Já si právě myslím,že problém bude v tom sdílení.Za předpokladu,že parabola a signál je OK.
Nejdříve musí nalézt jádro problému.Je mnoho možností,kde je zakopaný pes.
Budeme se držet myšlenky,že by problém mohlo dělat sdílení.Napsat ,,dělá cirka na polovině programů,, je zavádějící.
At začne pozorovat, zda to dělá i na volných kanálech.(Očko,čt24,Rebel,Relax atd.)Pokud na těchto kanálech bude vše OK potvrdí se to co si myslím,že to má souvislost s linkou .
Tam zase může být xxx problémů.Od špatně nastaveného serveru,přes nízký a nestabilní net,přeplněný server,nebo problém,že přijímač nechodí stabilně s newcamd.
Je toho strašně mnoho co by to mohlo dělat. Píšeš dělá to i na kartu.To zatím neberu v potaz,protože v tvém příspěvku je mnoho ,,asi,,.

Pokud chce dojít k jádru problému, musí na to jít vylučovací metodou.Postupně vylučovat možné příčiny.Tak jedině zjistí, kde je problém. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od mafi525 »

...ok, skusim kamosovi povedat nech si odsleduje free kanaly a nech pripadne teda i naisto skusi kartu a dalsie veci co si spominal... ked budem vedeet dalsie veci tak napisem :) ...snad sa teda tou metodou postupneho vylucovania veci dopracujeme k problemu ;)


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od marsim21 »

Určitě ano.Jinak se to ani nedá.Těch příčin co by to mohlo dělat je více a vylučovací metodou se jich dá mnoho vyloučit. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
mafi525
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 21 pro 2011, 18:49

Re: ALMA S2250 - Máte někdo zkušenosti

Příspěvek od mafi525 »

tak som dnes bol s tym kamosom a zistil som nasledovne:

free kanaly (konkretne skusal TA3 a Ocko) idu bez problemov, ale zasa skusal i tu skylink irdeto kartu a hovori ze to sekalo i na karte... takze podla mna nebude problem len okolo netu a zdielania, ale skor by som to videl bud na chybu prijimacu alebo softu v nom....ale tak ja sa v tom nevyznam, tak pockam kym sa vyjadryte niekdo skusenejsi :)

...signal ma uplne v poriadku, kedze ma este dalsie 2 Showboxy S301 a tie ukazuju signal 98% ...tie vsak ma iba normalne na skyling a zdiela ich medzi sebov.

...este sa zmienil ze to robi hlavne pri niektorych HD programoch... teda spominal ze napriklad CT v HD to robi, ale ked prepne na normalne CT, tak to ide.... dalej hovoril ze casto to robi Doma, prima love..... a naopak na Travel Channely mu to vraj zatial este nerobilo (mimochodom myslim ze travel chanel je tiez HD, tak neviem ci to ma nejaky suvis s tymi HD..)


Odpovědět

Zpět na „Různé satelitní přijímače.“