Dreambox

Rady,návody a možná řešení.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
Uživatelský avatar
frollo7
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 26 srp 2009, 22:40

Dreambox

Příspěvek od frollo7 »

Chcel by som vedieť aký máte názor na Dreambox klon. Skúsenosti s novým fw, s funkciami, obmedzenia a pod. thx.


AZBox HD Premium+parabola 85cm, 7 LNB.
OPTICUM X4HD Series, motor SG 2100, parabola 60 cm, LNB
DreamBox500 v šuplíku
STRONG 6511 v pivnici (ani obraz, ani zvuk)
srobik2000
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 16 lis 2009, 08:25
Bydliště: SLOVAKIA

Re: Dreambox

Příspěvek od srobik2000 »

frollo7 píše:Chcel by som vedieť aký máte názor na Dreambox klon. Skúsenosti s novým fw, s funkciami, obmedzenia a pod. thx.
Nepíšes o aký klon sa jedna, či SD alebo HD


Dreambox DM600 PVR Klon+HDD+Barry Allen, STARSAT SR-X7100USB
ipreclik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2010, 10:06

Re: Dreambox

Příspěvek od ipreclik »

Já mám klon dreamboxu iNETBOX 300S, je to klon klasického modelu Dreambox 500S. Mne zajímá jedna věc, používám už dneska zastaralý image od SF Teamu. Není špatný, ale už nemá žádnou podporu a myslím, že SF team ani už nic dál netvoří. Chtěl bych se zeptat, na jaký image bych měl přejít? Co je tak dneska bezproblémové a funkční pro mne? Nechci nějak experimentovat a zkoušet, na to nemám chuť a hlavně ani čas. Potřebuji hlavně, aby to mělo češtinu a aktuální podporu v podobě addonů k dispozici při stahování z netu v tomto imagi.


Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dreambox

Příspěvek od vikino »

dolezite je vediet aku mas MAC adr. ak zacina na 00:09:34......, tak si mozes dovolit vsetko. Ak nie, je potrebna zmena MAC adresy.
Z images mas v pripade spravnej MAC na vyber z mnoha moznosti, pokial si si nie isty a nechces menit MAC, musis davat pozor co do neho das. Mozem odporucit image Gemini 4.7 NO BOMB. Ma to co potrebujes.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
ipreclik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2010, 10:06

Re: Dreambox

Příspěvek od ipreclik »

vikino píše:dolezite je vediet aku mas MAC adr. ak zacina na 00:09:34......, tak si mozes dovolit vsetko. Ak nie, je potrebna zmena MAC adresy.
Z images mas v pripade spravnej MAC na vyber z mnoha moznosti, pokial si si nie isty a nechces menit MAC, musis davat pozor co do neho das. Mozem odporucit image Gemini 4.7 NO BOMB. Ma to co potrebujes.
Mám správnou MAC adresu, tak si tam myslím mohu dát i normální verzi Gemini bez time bomby.

Objevil jsem 2 verze tohoto image:

The Gemini Project 4.70 for DM500plus
The Gemini Project 4.70 for DM500 MaxVar

Kterou verzi mám správně použít? DM500plus je jiný nekompatibilní typ než mám já? Prosím o radu.


Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dreambox

Příspěvek od vikino »

ten image co som ti odporucil ma sice skaredy nazov, ale ma vsetko co potrebujes. Addony stiahnes priamo z geminy servera, tak isto aj cz jazyk. Vcera som skusal viacero images, ale vsetky tam nemali tie vyhody co ma Geminy 4,7 No BomB. Vyskusaj, uvidis sam. Ak mas skusenosti doinstalovavania veci rucne. Ja nie.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
ipreclik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2010, 10:06

Re: Dreambox

Příspěvek od ipreclik »

Tak jsem úspěšně do iNetboxu 300S nahral image gemini 4.70. V pohodě jsem to rozběhl, po instalaci jsem si hlavně stáhnul přes addony z internetu české prostředí a mgcamd 1.35a + newCS 1.67. Ovšem mám problém s klíčema pro mgcamd. Nenašel jsem tam žádný nástroj nebo plugin pro stažení souboru s klíči z netu do přijímače. Proto jsem nucen posílat soubor s klíči do přijímače manuálně za pomoci FTP klienta. Moc bych poprosil o nějaký tip, co si tak do přijímače nainstalovat, aby ty klíče šly stahovat přímo v přijímači z internetu.

Myslím si, že mgcamd potřebuje klíče v klasickém souboru softcam.key a tento soubor má být umístěn v adresáři var/keys. Ptám se vás, říkám to dobře? Je to tak správně, jak se domnívám?


Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dreambox

Příspěvek od vikino »

je to tak spravne. opytam sa ja: ake keys potrebujes aby ti ich stahovalo??? Pretoze ak koli gigi, tak tie sa nemenili uz hodnu chvilku a za chvilu ich uz potrebovat nebudes.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
ipreclik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 25 úno 2010, 10:06

Re: Dreambox

Příspěvek od ipreclik »

vikino píše:je to tak spravne. opytam sa ja: ake keys potrebujes aby ti ich stahovalo??? Pretoze ak koli gigi, tak tie sa nemenili uz hodnu chvilku a za chvilu ich uz potrebovat nebudes.
Tak na digitv se vůbec nedívu, skylink má nesrovnatelně lepší obraz. Klíče samozřejmě potřebuji na zahraniční TV stanice především na nově prolomené providery ve via 2.6 na Hotbirdu, pak také často bývám na Sirius družici a pravidelně sleduji mnohé TV stanice v systému BISS (hlavně NBA TV a Megasport) atd.


Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Dreambox

Příspěvek od vikino »

tak ci na to existuje autoupdate, neviem, skus sa popozerat po forach.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
tos_cz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13 pro 2010, 16:07

Re: Dreambox

Příspěvek od tos_cz »

Prosím o radu, funguje Vám někomu Digi TV? mám nainstalovaný gemini 4.70 -> mgcamd 1.35a + newCS 1.67 a nejede mi to, možná že už změnili zabezpečení tak, že už to nepůjde dekódovat.


dym1 Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 536
Registrován: 09 pro 2009, 12:36
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Dreambox

Příspěvek od dym1 »

To koli tomu si sa tu registroval 1 prispevok?Digi uz nejede ani nepojede.


DM 900 UHD, SSD Kingston 240GB. Xtrend ET8000, SSD Kingston 240GB, Parabola Maximum E-85.
Odpovědět

Zpět na „Různé satelitní přijímače.“