Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Diskuze k přijímači VU+ Zero 4K

Moderátor: vusolo2

Odpovědět
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od Kaiman »

Zdravím. Zaujímala by ma vaša skúsenosť s kvalitou obrazu u tohoto príjimača. Momentálne mám Formuler F4Turbo a po zmene z Thor 5-6 na Astru 23,5 ma potešil značný nárast kvality obrazu. V starších príspevkou som tu od pár užívatelov našiel nie moc pekné hodnotenie kvalít obrazu u VU+ všeobecne a že aj ten Formuler je lepší, ale že aj ten Formuler stojí v porovnaní s kvalitným sat prijímačom za h..... Nemám to momentálne možnosť porovnať, tak budem vdačný za každú radu či do toho ísť alebo sa poobzerať po niečom inom. Momentálne UHD TV nemám ale čoskoro už bude, chcem ten prijímač používať aj na steamovanie filmov z vlastného NAS kde pokiaľ je to možné tak stahujem filmi v max kvalite a veľakrát sú to UHD o kapacite 60-80GB jeden film. VU+ Zero 4K mám už objednané na základe recenzií na výbornú kvalitu v 4K aj FHD tak teraz neviem, som celkom zmetený. Ešte som našiel zaujímavú alternatívu Formuler S Turbo 4K UHD.... Vopred vdaka za každú radu.


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od baranček »

Ja si myslím,že budeš s kvalitou obrazu na Vučku úplne spokojný :89:


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od efendy55 »

to určiete .... má to predsa ARM procesor a to je momentálne najlepšie čo je na trhu ..... :106:


Všetko4K,Linux E2
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od Kaiman »

Nechcem zakladať zbytočne novú tému tak to hodím sem. Stala sa mi taká záhadná vec. Zapnem STB a pozerám že je rozmazaný obraz, názov stanice akoby sa prekrívalo niekoľko rovnakých obrázkov “3D” rovnako aj infobar a menu úplne rozbyté, po odpojení a zapojení HDMI je už všetko v poriadku, už sa mi to raz stalo keď som prvotne nastavoval po aktualizácii image a prepol som na 60p. Po prepnutí na 50 a znova na 60p sa všetko vrátilo do normálu a odvtedy sa to už neopakovalo. Okrem toho sa deje to že keď prepnem obnovovací kmitočet na 60p tak obraz akoby blikal, hlavne to vidno na menu a na názvoch stanic alebo na rovných líniách v obraze.... po prepnutí na multi alebo 50p je to v poriadku. neviete poradiť čo tieto veci môže spôsobovať? Vdaka za každú radu. Ešte doplním že ide o VU+ Uno4Kse


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od efendy55 »

pretože 60hz sa u nás nevysiela . to ti kto poradil nastaviť na 60hz ? :96: nastav si to na 50hz a máš po probléme . :89:


Všetko4K,Linux E2
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od Kaiman »

V nejakom návode som to čítal. :12: Ale prečo to teda robí aj v menu? to s vysielaním nemá nič spoločné.... Ale toto je detail, skôr ma zaujíma to náhle rozmazanie obrazu, to v nastavení problém nieje, lebo mal som nastavené po tom ako som si všimol to blikanie už na 50hz :D


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od grun »

no napiš jaká sestava to dělá,asi TV neumí zareagovat na 60Hz a pokud dojde ke změně vytažení kabelu se asi teprve snaží přepnou na ten správný mod
může být špatný dotek ve štekru HDMI zkusil bych jinej kabel možná kvalitnější.


Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Kvalita obrazu VU+ Zero 4K

Příspěvek od Kaiman »

Asi si si neprečítal dobre môj príspevok. To rozmazanie robilo teraz práve pri 50hz a nie 60hz Káble mám kvalitné v nich to nebude. Otestovať sa to nedá lebo mi to urobilo za cca mesiac iba podruhé. Nikdy ale očas sledovania TV.


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k přijímači VU+ ZERO 4K“