Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Diskuze k přijímači VU+ Uno 4KSE

Moderátor: vusolo2

Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

Idem si zasa po radu. Nahodil som do VU uno 4K se VTI 13.0.9 všetko som tam rozbehl. Oscam spustil, nkonfiguroval. Skúšal som v nom xy možných nastavení ale aj napriek tomu mi cca každú pol hodinu padne, zastaví sa obraz asi tak na 20s a znova sa rozbehne. image som skúšal meniť niekoľko krát, aj staršie VTI ale chová sa to rovnako. Okrem toho mi niekedy pri prepínaní prpogramov STB úplne stuhne a na nič nereaguje pričom program nadalej ide. Pomôže iba odpojiť od siete. Nemil som aj rôzne nastavenie siete ale nič. Okrem toho sa mi možnos't nastavenie editácie oscamu v OpenWebif zobrazuje ako sa jej chce. A keď sa už aj objaví a mne sa podarí nastaviť oscam tak po reštarte je zasa fuč, nefunguje mi ani terminal, ten tam síce je ale hodí chybu pripojenia. Ja už fakt neviem čo mám ako urobiť. Formuler stále funguje ako má, u neho sa mi nič takéto nedialo Open ATV 6.1 :cry: :cry: :51:


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od grun »

zkusil bych jiné IMG třeba BH a GSU a config , jestli to bude dělat


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od efendy55 »

na Solo4K a Zero4K ide bez problémov jak image VTI,B.H. ,alebo Open........ aspon čo ja používam a neverím že by to blblo na nejakom inom VU+ ... :96:


Všetko4K,Linux E2
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

Zakže zatial všetko funguje ako má. Sem tam mi síce tuhnú CZ programy ale to nebude prijímačom. Zatial nič inak nevituhlo že by bolo treba reštartovať a podobne. Ale objavili sa mi dve “anomálie” Sledujem program a zničoho nič mi nabehne spodný infobar na pár sekúnd. Druhá anomália je že keď dám reštartovať tak pri štarte mi najprv nabehne Logo Vti a potom Open ATV pričom mám aktuálne nahodené VTI. Nechápavo som na to pozeral že čo to je.... Samozrejme spustí sa aktuálne nainštalované image VTI...Neušíte čo tieto veci môže spôsobovať?


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od efendy55 »

splash súbor alebo ako sa to volá ..... to je detajl ... také blbosti neriešim trvá to len pár sec..... :D


Všetko4K,Linux E2
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

Efendy55 takže to je normálna vec že sa toto deje? Prišlo mi to diné ked je to flešnuté na VTI že čo tam hľadá logo ATV. :D


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od efendy55 »

ako som písal ja to neriešim , ale dá sa stým niečo urobiť ... ak si dobra pamätám tak to spôsobuje súbor nejaký splash ...... ked dávaš nové image na fleshku tam ho nájdeš a bud si tam dáš niečo iné alebo ho zmazať aby ti to nenahralo do image ,alebo niečo také ..... pohladaj na forach tuším že aj na AB-Fore jeden čas sa to riešilo ........ :87:


Všetko4K,Linux E2
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

Popozerám. A to občasné nabiehanie infobaru je OK?


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od efendy55 »

nie .....


Všetko4K,Linux E2
rudich
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 bře 2011, 19:57
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od rudich »

@Kaiman
otvor DCC/FTP-usr/share -je tam súbor bootlogo.mvi.tento súbor si skopiruj,premenuj ho na splash_cfe auto.bin a vlož ho do svojej backup (ak ju máš) a backup s tým to novým splash súborom znova nahraj do boxu,alebo tento nový splsh súbor vlož do noveho img.Vti a nahraj do boxu.


Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

rudich dik. pohrám sa. Inak nestačilo by ho premenovať už v nainštalovanom image? A nejakú radu na to samovolné spúštanie infobaru nemáš? Skúšal som aktualizovať na VTI 13.0.9 ale urobilo mi to zasa. Nemám to presne odslebované ale tak čo som si všimol v priebehu niekoľko hodín to urbí 1 možno 2x


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

Tak už mám asi odpoveď. Našiel som niečo na nete. Vu+Uno4k.
Prosím o radu.Přistroj jsem přeflešoval,ale samovolně několikrát za den mi naskakuje spodní lišta infobaru
Dá se s tím něco dělat, aby se to neukazovalo.Dekuji.
Dobrý deň.
Predpokladám že máte v prijímači enigmu VTI pretože v nej je to nastavené tak že pri každej zmene programu v EPG sa zobrazí infobar. Musíte prehľadať nastavenia prijímača či sa to dá deaktivovať , momentálne Vám nedokážem povedať či sa to dá a kde sa to nastavenie nachádza.
Pokiaľ si však nainštalujete a nakonfigurujete enigmu OpenATV6.0 tá lepšie spolupracuje s niektorými pluginmi a nemá nastavené automaticke zobrazovanie infobaru pri zmene EPG.


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od efendy55 »

tuším že je to niekde vo VTI nastaveniach , tam som to videl ..... skús to pohladať .ked budem mať čas tak ti to pozriem presne kde to nájdeš .... teraz frčím v openatv.... mám to v multiboote .... :89:


Všetko4K,Linux E2
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

Toto je už detail. Hlavne čo musím poriešiť je zastavenie programov. Už som skúšal všemožné mastavenia serverov ale stále mi tuhnú. Divné je že nie všetky. Keď mi napríklad vituhne HBO tak nejde ani HBO2-3 ale ostatné TV idú. Keď mi vituhne Nova2 zasa nejdú niektoré české a ostatné idú. Neviem kde je zádrhel. Takto to blblo aj na Open ATV Formuler ale viladil som to. Na VU+ som použil tie isté nastavenia servera a už to zasa takto blbne. Na Cryptoboxe mi to tiež už šlape stabilne. Nejaká rada alebo nápad čo zmeniť?


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Kaiman Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 36
Registrován: 17 úno 2018, 11:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Padajúci Oscam VU+ uno 4Kse

Příspěvek od Kaiman »

Takže už som v koncoch. Striedavo testuje Image VTI a Open ATV. Na oboch mi stále tuhne oscam. Prestane dekódovať, nepomôže ani reštart oscamu. Už som skúsil rôzne nastavenia v sieti aj oscame, rôzne servre. Ale bez úspechu. V live log mi to hodí hlášku “no matching reader” po čase a prepnutí programu to znova nabehne. Neviem už kde je problém, či na mojej strane alebo u rusov. Bolo mi doppručené skúsiť namiesto newcamd cccam ale v tom nenachádzam položku Key takže to neviem rozbehať. :51:


VU+ Uno4Kse, Octagon SF8008, Formuler F4 Turbo, Cryptobox 650HD, Cryptobox 700HD
Odpovědět

Zpět na „Diskuze k přijímači VU+ Uno 4KSE“