Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Nastavení a vše kolem Azboxu HD.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Zamčeno
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

visper dakujem

a este jedna vec ma zaujima

"subor priority.list sluzi na spravnu funkciu citacky s SK/CZ kartami ."

cize mgcamd sa s multicas nebude "handrkovat" a zapisy na kartu budu prechadzat ok?

karta Skylink...

umm urobil som vsetko ako je tu popisane /prehratie suborov do Plugins diru/ no pri KD mi stale vypisuje "zakodovany"...


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od visper »

alfasex píše:visper dakujem

a este jedna vec ma zaujima

"subor priority.list sluzi na spravnu funkciu citacky s SK/CZ kartami ."

cize mgcamd sa s multicas nebude "handrkovat" a zapisy na kartu budu prechadzat ok?

karta Skylink...
Priority list má vliv pouze na mgcamd. Multicas se nemůže spouštět společně s mgcamd, to by se hádalo. Spouštěj buď Multicas nebo mgcamd+newcs. Zápisy přes Multicas procházejí nespolehlivě, přes mgcamd+newcs procházejí dobře, ale musí se to povolit. Když jsou povoleny, tak to nenahrává. Dempsey vymyslel toto: viewtopic.php?f=159&t=4031&p=28950#p28950
tím se to dá rychle přehazovat.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

visper píše:
alfasex píše:visper dakujem

a este jedna vec ma zaujima

"subor priority.list sluzi na spravnu funkciu citacky s SK/CZ kartami ."

cize mgcamd sa s multicas nebude "handrkovat" a zapisy na kartu budu prechadzat ok?

karta Skylink...
Priority list má vliv pouze na mgcamd. Multicas se nemůže spouštět společně s mgcamd, to by se hádalo. Spouštěj buď Multicas nebo mgcamd+newcs. Zápisy přes Multicas procházejí nespolehlivě, přes mgcamd+newcs procházejí dobře, ale musí se to povolit. Když jsou povoleny, tak to nenahrává. Dempsey vymyslel toto: viewtopic.php?f=159&t=4031&p=28950#p28950
tím se to dá rychle přehazovat.
tak teraz som sa akosik stratil:-/ .... ktoru zalohu mam nahrat? PLUGINSzalohaUSBzapisy.rar alebo PLUGINSzalohaUSB.rar ? ... ako o CiGI zaujem nemam, ide mi cisto o Skylink a KD Home ....

skoda ze netusim ci 01 je pre povolenie zapisov abo je to 00:-D ... skusim, pohram sa a uvidim...

EDIT:

visper THANKS!!!!!!!!!! a Demsey-mu za skvelu robotu-zalohu, diky chlape ze helfnes ludom ktori maju v zaciatkoch v tom chaos..

KD Home slape! Skylink slape!

nahral som PLUGINSzalohaUSBzapisy.rar .... cez tuto verziu prechadzaju zapisy na bielu Skylink kartu? .... /posledna vec odo mna...ostatne veci mam fixed/

vdaka!


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od visper »

Ano, zapisy.rar procházejí, ale pravděpodobně to nebude nahrávat. Takže načíst zápisy a potom tam dej tu druhou zálohu která je zakáže. Potom se podívej HTTP://adresa.boxu:1001 dej sub a přečti do kdy zápisy platí. Až skončí, tak znova na chvíli povolit.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

visper píše:Ano, zapisy.rar procházejí, ale pravděpodobně to nebude nahrávat. Takže načíst zápisy a potom tam dej tu druhou zálohu která je zakáže. Potom se podívej HTTP://adresa.boxu:1001 dej sub a přečti do kdy zápisy platí. Až skončí, tak znova na chvíli povolit.
todle jsem nak nepobral... "to nebude nahravat" ako mas na mysli PVR? ..... "druhou zalohu ktera je zakaze" ... proc aby je zakazala? ... mne neva ze chodi zapisy na Skylink kartu...


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od visper »

alfasex píše:
visper píše:Ano, zapisy.rar procházejí, ale pravděpodobně to nebude nahrávat. Takže načíst zápisy a potom tam dej tu druhou zálohu která je zakáže. Potom se podívej HTTP://adresa.boxu:1001 dej sub a přečti do kdy zápisy platí. Až skončí, tak znova na chvíli povolit.
todle jsem nak nepobral... "to nebude nahravat" ako mas na mysli PVR? ..... "druhou zalohu ktera je zakaze" ... proc aby je zakazala? ... mne neva ze chodi zapisy na Skylink kartu...
Bohužel když jsou povoleny zápisy tak PVR nenahrává (resp. nahrává ale nepřehraješ, je to zakódované). Takže zápisy jsou v mgcamd defaultně zakázány.
Ale zase to nějak zvlášť nevadí, zápisy jsou ve Skylinku většinou na rok dopředu.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

visper píše:
alfasex píše:
visper píše:Ano, zapisy.rar procházejí, ale pravděpodobně to nebude nahrávat. Takže načíst zápisy a potom tam dej tu druhou zálohu která je zakáže. Potom se podívej HTTP://adresa.boxu:1001 dej sub a přečti do kdy zápisy platí. Až skončí, tak znova na chvíli povolit.
todle jsem nak nepobral... "to nebude nahravat" ako mas na mysli PVR? ..... "druhou zalohu ktera je zakaze" ... proc aby je zakazala? ... mne neva ze chodi zapisy na Skylink kartu...
Bohužel když jsou povoleny zápisy tak PVR nenahrává (resp. nahrává ale nepřehraješ, je to zakódované). Takže zápisy jsou v mgcamd defaultně zakázány.
Ale zase to nějak zvlášť nevadí, zápisy jsou ve Skylinku většinou na rok dopředu.

tak takhle PVR mne nak netrapi, cil je Skylink /zapisy OK/ a KD Home /pokud jeste jde/ .... takze PLUGINSzalohaUSBzapisy.rar snad to s tymhle pujde

jako tenhle AZbox je pro znamyho, a ten je docela pohodlnej clovek, takze on myslim fw tak skoro menit nebude, cize chci to jenom uzivat a netestovat:-D

visper dik za ochotu a help s temato porodnyma bolestma!


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

EDIT: newcs v.1.6 / mgcamd v1.32 + PLUGINSzalohaUSBzapisy.rar = zapisy prechadzaju /testovane na dnes rego Skylink karte/

ale s cim si neviem rady je ze mi vypise pri prepinani kanalov /raz za cas/ ... " Problem Ocaurrs On The System, Please reboot your system" a "OK" nasledne sa Az rebootne.... vie niekto helfnut ako to fixnut? ... vdaka


to slovicko "ocaurrs" sa dost tazko cita z tv obrazovky:-/


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
MAYER
Nováček
Nováček
Příspěvky: 30
Registrován: 22 srp 2009, 13:23

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od MAYER »

Zdravím jdou ještě Ruské HD programy z 9E přes cheopsCamd 0.99 a funguje plugin aktualizací klíčů SCD(u mě dnes ne) Je chyba u mě? Předem díky.


Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od visper »

MAYER píše:Zdravím jdou ještě Ruské HD programy z 9E přes cheopsCamd 0.99 a funguje plugin aktualizací klíčů SCD(u mě dnes ne) Je chyba u mě? Předem díky.
Ty ruské zapínají jen někdy. SCD někdy nejde server.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

moze niekto rozumne vysvetlit preco pri fw sa zobrazuje Elite HD ked primac mam Premium HD???? ....


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od dempsey »

Je to nepodstatná informácia. Fw sú rovnaké pre oba prijímače a programátor urobil tento názov.
Dá sa ale zmeniť - sleduj posledné monkusove príspevky / napr. o fw 1.0.0000


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

oki chapem, ak je to nepodstatne tak oki!

kedze nikdo nereagoval na ten moj prispevok ohladom "hlasenia potreby reboot" ...

tak som urobil format area + USB fw + openxcas + multicas + newcs + mgcamd z azboxworld /nepouzil som zalohu plugins ktora sa nachadza tu/
setting channels si robim sam /pre istotu, predtym som stiahol setting uverejneny tu/

upravy priority autoroll.key prechod zapisov fixed

ak tu hlasku hodi pri prepinani znovu, tak si to hodim na najblizsi strom:-/


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od dempsey »

S settingom ktorý som urobil ja to žiadne hlášky nevyhadzuje...
Ak chceš prijímač hodiť o strom - nech sa páči - ale rieš to v rodine. Výlevy neakceptujeme. Len fakty


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
alfasex
Nováček
Nováček
Příspěvky: 43
Registrován: 04 zář 2009, 17:46

Re: Mám nový AZ HD - čo s tým ?

Příspěvek od alfasex »

o primaci som nic nepisal, na strom poleziem ja:-D /precitaj si este raz co som napisal/

to ze som vsetko urobil ako je tu popisane /za to velka vdaka/ ... cize step by step

pri prepinani programov mi to vyhodilo hlasku "" Problem Ocaurrs On The System, Please reboot your system" a moznost stlacit "OK" ... po stlaceni nastal reboot primaca

volne prelozene: vyskytla sa chyba v systeme, prosim reboot vas system ...

myslim ze som nic zle nenapisal, co by sa malo niekoho dotknut, len som sa spytal WHY ?

teraz som dal format area a vsetko som natiahol z ofiko stranky, a rucne si upravil /vdaka za navod HOW TO/ ... cize som nepouzil ziadne "zalohy" z fora


ahoj


2 x AZ Box Premium 1x DreamBox 800.:. fw: latest .:. MultiCas v1.62B-A03 .:. Skylink /Gital / UPC ofic .:. cccam client only .:. (19,2E-23,5E-28,2E-1W)
Zamčeno

Zpět na „AzBox HD diskuze“