Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Odkaz na Images a diskuze k Images Dreambox ONE Ultra HD

Moderátoři: 005jon, monkus

Odpovědět
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

Kúpil som si ho zo zvedavosti čo dokáže tento super rýchly STB.V podstate funguje všetko čo sa píše v Preview od Ellana

https://digitalne.ellano.sk/recenzie-a- ... ne-ultrahd

Akurát tu nie je spomenutý nevyladený teletext,ktorý má problémy češtinou a slovenčinou.Vo flash som ponechal image Dream elite 7 OE 2.6 od Ellana a začal som testovanie.Hneď som sa presvedčil,že je to nový stroj na trhu,ktorý nepoznal novo zakúpenú SD kartu.A tak som nemohol na ňu stiahnuť Plugin Barryallen aby som mal v boxe aj ostatné funkčné image a mohol aj tie testovať.Nedal sa nastaviť ani Weater plugin na konkrétne mesto.Aktualizácia image bola tiež nefunkčná,tak som sa rozhodol po zálohovaní všetkých dôležitých pluginov z tejto image do PC nainštalovať najnovšiu image Dream elite z 29.7. do flash,dal som pre istotu hneď aktualizovať a aktualizácia bola funkčná. Vrátil som do nej všetky pluginy z PC, setting som použil svoj Vhannibal,SD karta už bola viditeľná,tak som začal robiť čo krok to omyl na inštaláciu Barryallena,nakoniec mi pomohlo toto https://www.dream-elite.net/showthread. ... 724&page=2
Záujmové image pre BA som stiahol sem cez FTP-media-ba-backup,naformátoval SD kartu na FAT 32-ešte šťastie že starší notebook mal port pre tento druh SD karty,vsunul do portu a nič viac s ňou nerobil.Potom nasledovala inštalácia BA cez modré tlačítko-addon panel-moduly.Reštart Boxu a BA sa objavil v moduloch.Po kliknutí na BA treba kliknúť na nástroje pre image v adresári backup a z tade vybrať image na inštaláciu do BA extraktom image.Ostatné postupy ako je bootovanie nainštalovanej image je už veľmi jednoduché a príde na to každý kto sa stým oboznámi v menu BA.Dosť ma prekvapilo nahrávanie TV programov na usb disk Je to dvoj tunerák a zatiaľ zvládne len tri kodované aj to z obmedzením,že počas nahrávania sa nedá pozerať na iné kanály len na tie tri nahrávané.
screenshot.jpg]screenshot.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od efendy55 »

splnil tvoje očakávanie ??? jak si s tým spokojný?? už je aj ten android ,alebo ako sa to volá ???? :89:


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od EnoSat »

baranček píše: Akurát tu nie je spomenutý nevyladený teletext,ktorý má problémy češtinou a slovenčinou.
Pre TXT si treba vybrat font s nasou abecedou , nemcov nezaujima zvysok Europy.


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

efendy55 píše:splnil tvoje očakávanie ??? jak si s tým spokojný?? už je aj ten android ,alebo ako sa to volá ???? :89:
Ako som Ti už povedal,kúpil som si ho zo zvedavosti,čo dokáže tak nadupaný stroj.Zatiaľ som nepostrehol nič podstatné,čo by nedokázal môj VU+ solo 4k okrem rýchlosti bootovania.Image ktoré sú k dispozícii fungujú spoľahlivo vo flash aj Barry Allene,zdieľanie z vonku a doma v pohode.Android zatiaľ len z SD karty.Dá sa zakúpiť v Ellane už nakonfigurovaná.Skúšal som z nej apku Antik GO,Skylink Live po zadaní údajov fungujú,Archivy czsk tiež v pohode,ale toto je pre mňa len také okrajové a nepodstatné.Čakám ešte či sa objavia aj ponuky image ATV,HDF,Pur E2,Openesi tak ako sú už bežne ponúkané pre DM 900 a DM 920.Obrazovo je lepšie VU +solo 4k a to som dosť prekvapený.Pri flashovaní a nastavovaní novej image je dosť obtiažne zmeniť mód obrazu z 2160p na nižšie hodnoty ja používam nastavenie 1080i-50Hz a keď to potvrdím málokedy sa dá pokračovať ďalej,bez tvrdého reštartu vypínačom.Niekedy sa mi to podarí na niekoľko krát.Tá 2160p tam drží ako prilepená.Však keď prídeš domov zastav sa dám Ti ho na test domov.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od EnoSat »

baranček píše:Pri flashovaní a nastavovaní novej image je dosť obtiažne zmeniť mód obrazu z 2160p na nižšie hodnoty ja používam nastavenie 1080i-50Hz a keď to potvrdím málokedy sa dá pokračovať ďalej,bez tvrdého reštartu vypínačom.Niekedy sa mi to podarí na niekoľko krát.Tá 2160p tam drží ako prilepená.
Po zmene rozlisenia je 10-15 sekund informacne okno ci je tento mod OK. Toto okno sa zobrazuje korektne ? (tzn. vidno odratavanie casu?)
Ak sa nepotrdi box sa vrati do predchadzajuceho rezimu


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

EnoSat píše:
baranček píše: Akurát tu nie je spomenutý nevyladený teletext,ktorý má problémy češtinou a slovenčinou.
Pre TXT si treba vybrat font s nasou abecedou , nemcov nezaujima zvysok Europy.
Keď som sa na to bližšie zameral,zistil som,že TXT je zatiaľ úplne nefunkčný a mrzne.Dokonca sa mi stratil z obrazovky.Zrejme to chce čas na opravy a vyladenie.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

EnoSat píše:
baranček píše:Pri flashovaní a nastavovaní novej image je dosť obtiažne zmeniť mód obrazu z 2160p na nižšie hodnoty ja používam nastavenie 1080i-50Hz a keď to potvrdím málokedy sa dá pokračovať ďalej,bez tvrdého reštartu vypínačom.Niekedy sa mi to podarí na niekoľko krát.Tá 2160p tam drží ako prilepená.
Po zmene rozlisenia je 10-15 sekund informacne okno ci je tento mod OK. Toto okno sa zobrazuje korektne ? (tzn. vidno odratavanie casu?)
Ak sa nepotrdi box sa vrati do predchadzajuceho rezimu
nič sa nezobrazuje len tma,a nakoniec prejde Tv do módu žiaden signál z STB.Pomôže len tvrdý reštart zadným vypínačom.Pokiaľ však nechám tú 2160p sprevádzkujem inštaláciu celej image až do konca bez problémov.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

EnoSat píše:
baranček píše: Akurát tu nie je spomenutý nevyladený teletext,ktorý má problémy češtinou a slovenčinou.
Pre TXT si treba vybrat font s nasou abecedou , nemcov nezaujima zvysok Europy.
Tak dnes som už pokročil TXT-menu-region treba zmeniť. TXT funkčný a vyskúšaný Markíza a jej satelity,ČT,Prima a jej satelity.STV stále nefunkčný stačí rolovať stránkami a zamrzne.Obnova jedine reštartom zadným vypínačom
screenshot.png
screenshot1.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

Objavil som ďalší problém.Spolupráca Dreambox Edit s image gemini GP4 a experimental unstable nefunguje.Prenesené bouquety sa nezobrazia v sade kanálov,ale je zaujímavé,že dreambox web control sú viditeľné.Pomôže len ručné vyhľadávanie do obľúbených bouquetov.To jediné sa dá vykonať.U image dream elite a newnigma2 bez problémov
screenshot.png
pokiaľ však stiahnem túto full backup zálohu gemini GP4 spolupráca s Dreambox Editom funguje.Tak neviem prečo je tomu tak. https://www.linuxsat-support.com/thread ... 6-07-2019/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

Tak už som to poriešil toto ma nakoplo- https://www.linuxsat-support.com/thread ... -a-new-ima
screenshot.png
screenshot.1png.png
V spomínaných image je to defaultne nastavené na nepovolené,takže stačí povoliť a je všetko OK.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

screenshot1.jpg
v image experimental a gemini ma zaujal tento skin,ktorý sa dá pekne nastaviť a ponúka kopu info.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

baranček píše:screenshot1.jpgv image experimental a gemini ma zaujal tento skin,ktorý sa dá pekne nastaviť a ponúka kopu o.

názov skinu je Meridian FHD


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

Plugin Barryallen je nefunkčný jedine v image newnigma2.V ostatných dostupných image funguje k spokojnosti.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od Warder »

baranček píše:Plugin Barryallen je nefunkčný jedine v image newnigma2.V ostatných dostupných image funguje k spokojnosti.
Si si isty ?
1.png
2.png


Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Moje prvé skúsenosti s Dreambox One Ultra HD

Příspěvek od baranček »

môj výsledok vždy skončí takto.Na SD karte je,ale nevidím ho v moduloch.Vieš mi poradiť čo robím zle?
screenshot1.png
screenshot.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na Images a diskuze k Images Dreambox ONE Ultra HD“