Sila signálu.

Nastavení a diskuze
Odpovědět
pigiother
Nováček
Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 17 pro 2008, 19:40

Sila signálu.

Příspěvek od pigiother »

Ahojte vsetci, mam otazku. Pri zhorseni pocasia mi na digi vypadla vacsina programov s tym, ze je slaby signal. Pri stlaceni tlacitka "info" mi hlasi nulovy signal, ale par kanalov ide v poho. Tie, co nejdu, maju v kolonke "transponder" na konci udaj 3/4, par, co ide tam ma 5/6. Viete, co je to za udaj, prip da sa stym nieco robit? Nejde mi do hlavy, ze nieco ma slaby signal a ine slape rel. v pohode. Dakujem.


Sumi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 lis 2008, 22:20

Re: Sila signálu.

Příspěvek od Sumi »

pigiother píše:Ahojte vsetci, mam otazku. Pri zhorseni pocasia mi na digi vypadla vacsina programov s tym, ze je slaby signal. Pri stlaceni tlacitka "info" mi hlasi nulovy signal, ale par kanalov ide v poho. Tie, co nejdu, maju v kolonke "transponder" na konci udaj 3/4, par, co ide tam ma 5/6. Viete, co je to za udaj, prip da sa stym nieco robit? Nejde mi do hlavy, ze nieco ma slaby signal a ine slape rel. v pohode. Dakujem.
čo ti beží? HBO Comedy, Net TV a Fishing bežia a ostatok nejde... ?

tieto sú na silnejšom TP_ ak je to takto, tak dolaď parabolu_nezabudni na skew LNB


pigiother
Nováček
Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 17 pro 2008, 19:40

Re: Sila signálu.

Příspěvek od pigiother »

Jasne 100% trefa, dakujem za radu, mozem sa opytat este, ked budem ladit tanier, aky satelit si mam nastavit, aby som odsledoval signal, lebo intel mi hlasi stale nulovu silu, alebo si mam signal sledovat na niakom programe? (thor ukazuje uroven signalu).


pigiother
Nováček
Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 17 pro 2008, 19:40

Re: Sila signálu.

Příspěvek od pigiother »

....a zabudol som, co je to skew LNB? Vdaka!


pigiother
Nováček
Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 17 pro 2008, 19:40

Re: Sila signálu.

Příspěvek od pigiother »

...a uz viem, pootocenie konvertora v drziaku


Sumi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 22 lis 2008, 22:20

Re: Sila signálu.

Příspěvek od Sumi »

pigiother píše:Jasne 100% trefa, dakujem za radu, mozem sa opytat este, ked budem ladit tanier, aky satelit si mam nastavit, aby som odsledoval signal, lebo intel mi hlasi stale nulovu silu, alebo si mam signal sledovat na niakom programe? (thor ukazuje uroven signalu).
Laď na HBO Comedy _ otáčaním do strán nastav najvyšší možný signál,- jemne fixni, a dolaď sklon paraboly (na cca 30 stupňov) až kým nebudeš mať cca 95-100% kvalitu, potom si to dolaď kvalitu na STV1 priťahovaním skrutiek. A nezabudni na skew, keď si pred parabolou tak pootoč spodnú stranu LNB doprava cca 30 st. uhol.

:89:


pigiother
Nováček
Nováček
Příspěvky: 93
Registrován: 17 pro 2008, 19:40

Re: Sila signálu.

Příspěvek od pigiother »

Mockrat dakujem!


mio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2009, 00:13
Bydliště: Slovakia

Re: Sila signálu.

Příspěvek od mio »

Ja pomaly ale zisťujem, že citlivosť tunera je v horšom stave ako iné prijímače(Technisat, Openbox, Head) Pri tom istom nastavení paraboli najslapšia úroveň kvality signálu.
Porovnával to ešte niekto?


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Sila signálu.

Příspěvek od dempsey »

Ako si to zistil ? Podľa grafu?

Dalo by sa to snáď len takto:

Hranica rozpadu obrazu na Openoch je 20% kvality

Treba rozštelovať parabolu tak aby bola kvalita zhruba na tejto úrovni.
Potom pripojiť Dreamsky / alebo iný prijímač / a porovnávať


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
mio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2009, 00:13
Bydliště: Slovakia

Re: Sila signálu.

Příspěvek od mio »

Podla stupnice na satelitných prijímačoch. A je to na vyžších frekvenciách. Konkrétna skúsenosť je na monobloku 23,5 a 19,2. Na Technisate a Opene ide naladiť napr.ORF ale na Dreamsky prijímačoch nie. Na stupnici kval. je 0%.Na transp. UPC 12382 mám 18%-23% a tak isto ako na Opene mi začína mrznúť obraz okolo 18-20%. Ale open aj technisat má kvalitu väčšiu a idú v pohode.


Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Sila signálu.

Příspěvek od dempsey »

To máš vždy takto naladenú anténu, alebo to je nejaká náhoda? :31:

Tých 10% je v pohode a ak to je takto tak je to relevantný údaj. Tak či tak by si s tým naladením mal niečo spraviť.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
mio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 08 led 2009, 00:13
Bydliště: Slovakia

Re: Sila signálu.

Příspěvek od mio »

Tak či onak zisťujem že mujú Dreamsky menej citlivý tuner a skúšal som to na 4roch. Z toho vyplíva že pokial nieje poriadne nastavená parabola, tak to najviac cíti Dreamsky.
V softe to asi nebude lebo som to skúšal aj s spôvodním, čo je nahodený zo skladu.Myslím že to je 1.90 alebo 1.99. Nechce sa mi to teraz zisťovať na poslednom kuse.
Ide ti na astre23.5 Kabel D(transpoderi s nagra2 v Mpeg2) ?Soft som skúšal až po 2.14 a nič.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sila signálu.

Příspěvek od grantec »

KD home pouziva FEC 9/10 a to na DVB-S tuneroch standartne nieje mozne zvolit.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
bene1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 258
Registrován: 21 pro 2008, 11:53

Re: Sila signálu.

Příspěvek od bene1 »

mne zatial na dreamsky nebol ani jeden vypadok,signal na markize cca 70,uplne v pohode..a to ma zeleznu 80 parabolu,+sharp twin LNB 0,2 DB


AZ HD Elite+DM500,skylink,SG 2100,Gibertini 85 AL,Invacom twin,Satfinder SF-30
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: Sila signálu.

Příspěvek od dempsey »

mio píše:Tak či onak zisťujem že mujú Dreamsky menej citlivý tuner a skúšal som to na 4roch. Z toho vyplíva že pokial nieje poriadne nastavená parabola, tak to najviac cíti Dreamsky.
V softe to asi nebude lebo som to skúšal aj s spôvodním, čo je nahodený zo skladu.Myslím že to je 1.90 alebo 1.99. Nechce sa mi to teraz zisťovať na poslednom kuse.
Ide ti na astre23.5 Kabel D(transpoderi s nagra2 v Mpeg2) ?Soft som skúšal až po 2.14 a nič.
KD v Dreamsky nejde - ani tých pár kanálov, ktoré naladiť idú


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Odpovědět

Zpět na „Diskuze DSR-7000PVR, DSR-7500 CI LAN“