Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Nastavení a diskuze
emge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 118
Registrován: 25 lis 2008, 21:49

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od emge »

Keď Stanowi94 napísal, že to má prepojené cez "křížák", tak som si za tým predstavil krížený LAN kábel. Ale môže to byť aj RS232 :?:
Presnejší popis problému má svoj význam...


HD-Box 9105+, Showbox E2 256 Pro, Dreamsky DSR-7500, motor DG-380
Uživatelský avatar
Stanowi94 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 164
Registrován: 19 úno 2009, 15:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od Stanowi94 »

LAN, musím se za ním zajet podívat, myslel sem že se tam zajedu podívat dneska, ale zaměřoval sem poruchu


parabola 55T 01,0°W 13,0°E 19,2°E 23,5°E ,EMP P155 UP,DISEqC POSITION/OPOTION EMP Centauri,Dreamsky 7000 ,Ferguson Ariva 200, Ferguson Ferguson ARIVA HD Combo.
Přístupové karty: GITAL, Skylink, UPC
Perla
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 11 led 2009, 16:23

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od Perla »

já nevím jak to děláte ale mě to furt nejde asi to neumím :sad: .IP mi nejde nastavit nejdou tam dát žádny čisla (jenom pismenka).Asi bych to potřeboval celej postup vysvětlit uplně polopaticky."oba přijimače mají SW 2.24 ale jeden z nich po zmáčknutí \2x žluty a dvojku\ tam nemá toto(Ethernet CSC a Home Sharing LAN)ani když jsem do něj nahrál SW2.21 až 2.24


vlado.ucho
Nováček
Nováček
Příspěvky: 77
Registrován: 19 dub 2009, 19:02
Bydliště: Trnava

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od vlado.ucho »

Nahraj tam FW,2.23, daj tov.nastavenie,predtým si zálohuj na usb klúč setting,keys,ľahšie to tam potom nahraš naspäť.FW tam nahrávaj spočítača, aj keď to trvá trochu dlhšie,ale je to kvalitnejšie,potom vypni prijímač zo siete na niekoľko minút,Zapni nechaj nabootovať a nahraj s klúča zálohované údaje.2xII a žlté tlačítko ti ukáže až 15 rôznych možností, aj tie čo spomínaš.Keď už si zistil ,že to tam máš, dáš menu,časovač a na spodu máš tri sekcie-IP setting,server setting,upgrade via internet.V prvej sekcii zistíš po pripojení na net,cez router, že ti bola pridelená dynamická adresa IP.Môžeš si ju prepísať na statickú,alebo upraviť v PC.Prejdeš do sekcie server setting a po OK uvidíš servery od 1 do 20.Ak sú tam vypísané nezmysly, tak ích vymaž a všade daj nuly,inak ti bude prístroj blbnúť.Daj servery tlačítkom F1 do defauldu a čakaj kýmti nenabehnú pakety od 11 do 20 na dekódovanie.Myslím tým na Hodbirde 13 E.Inak podrobnosti okolo tejto témy sú podrobne rozvedené na AB fórume-od Buchara a Demseyho.Surfuj a čítaj.Aj na SAT-Podpore.


nejaké sat.prijímače,Octagon SF-918-HD-PVR-Ferguson Ariva-200-HD-PVR- ,Dreamsky DSR-7000-7500,motor Digi power SG-2100A,alu.parabola 90 cm, Titanium LNB-0,2 dB-kopa iných plechových škatúľ..Od Turksatu po Hispasat, ak chcem, aj ďalej.
Uživatelský avatar
MirZM
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 10 bře 2009, 23:47

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od MirZM »

Perla píše:já nevím jak to děláte ale mě to furt nejde asi to neumím :sad: .IP mi nejde nastavit nejdou tam dát žádny čisla (jenom pismenka).Asi bych to potřeboval celej postup vysvětlit uplně polopaticky."oba přijimače mají SW 2.24 ale jeden z nich po zmáčknutí \2x žluty a dvojku\ tam nemá toto(Ethernet CSC a Home Sharing LAN)ani když jsem do něj nahrál SW2.21 až 2.24
Ak tam nemas "Ethernet CSC" a "Home Sharing LAN" to znamena len jedno, treba reklamovat nefunkcnost LAN portu u predajcu, chytil si stroj z chybnej serie! jednoznacne reklamuj!
Ja som mal tiez tu smolu, ze som natrafil na takyto pristroj, dokonca od dvoch rozdielnych predajcov, skoro ma vtedy j.... :grin: Predajcovia o tom uz davno vedia, takze s reklamaciou nebudu problemy (pokial su seriozni)


Uživatelský avatar
Harry131
Nováček
Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 09 led 2009, 22:28

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od Harry131 »

Nesetkal se někdo s jevem který se mi děje při sdílení UPC mi na MASTER přijímači v nepravidelných intervalech vyskakuje červené okénko a v něm nápis "File not present". Sdílení přes Gbox.Po odpojení LAN, nebo vypnutí SLAVE se tak neděje, takže je to sdílením a tím že ke kartě přistupuje další přijímač. Toto se děje na všech softech. Nezná někdo nějaké řešení jak toto odstranit? Díky


HDBOX 9105 oscam 7036 klient Skylink, server UPC
Dreamsky NXP256 0.15 oscam klient UPC, SKylink
Satelita 2000HD 1.7B1klient UPC
Inetbox 300 oscam server Skylink
Multibeam 85 4W-1W-5E-9E-13E-19,2E-23,5E-28,2E-39E
shark734
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: 23 dub 2009, 17:36

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od shark734 »

Mne tiez zacala vyskakovat cervena tabulka s napisom "file not present"...zdielam kartu skylink cez krizeny sietovy kabel...tabulka mi vyskakuje len na master prijimaci(2.28)..prve 2 dni zdialania mi to nerobilo... a na slave prijimaci sa mi stava ze pri sledovani programu na skylinku niekedy nahodi kodovany kanal(2.18)...nestretol sa s tym niekto?


Uživatelský avatar
Harry131
Nováček
Nováček
Příspěvky: 67
Registrován: 09 led 2009, 22:28

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od Harry131 »

Tak to je způsobeno třeba tím že byl přimímač dlouho vypnutý a potřbuje si natáhnout data z karta, tak to chvíli trvá než dorazí. Ale toto se mi děje na Masteru, když se rychleji přepne tak skočí Kanál kódován, ale po přepnutí na jiný program a zpět jde už vše v pohodě. Ale také jsem si všimnul že když se tak stane tak nejde vyvolat okno ze změnou Identu, tak s toho usuzuji, že se tento kanál pak přijímači jevý nerozkódovatelný a proto mu nepřidlí patřičný kód na rozkódování. Ale to vyskakují okno, nevím co je jeho příčinou. Možná jen to že port LAN špatně komunikuje ze čtečkou a na její dotaz pro kód nedostane odpověď. Možná ještě zkusím nahodit starší soft než 2.17, kde i sdílení G-share ze zde uváděných alternativních serverů, než ty co jsou zadané ve firmware fungovali a načítali se bez problémů. Třeba je toto okno způsobeno právě tímto faktorem. Takže nezbývá než jen zkoušet.


HDBOX 9105 oscam 7036 klient Skylink, server UPC
Dreamsky NXP256 0.15 oscam klient UPC, SKylink
Satelita 2000HD 1.7B1klient UPC
Inetbox 300 oscam server Skylink
Multibeam 85 4W-1W-5E-9E-13E-19,2E-23,5E-28,2E-39E
prince
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16 kvě 2009, 10:57

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od prince »

Chci se zeptat zda je možno zdilet přes LAN po internetu kartu skylink nebo kartu UPC mezi vice přijimači mezi drym.7500??


bene1
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 258
Registrován: 21 pro 2008, 11:53

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od bene1 »

ide ale z osobnych skusenosti to casto pada..


AZ HD Elite+DM500,skylink,SG 2100,Gibertini 85 AL,Invacom twin,Satfinder SF-30
Uživatelský avatar
furko Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 23 lis 2008, 10:24
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od furko »

firm.2.31 tam to ako tak ide ale tiež to má svoje muchy


prince
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16 kvě 2009, 10:57

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od prince »

bene1 píše:ide ale z osobnych skusenosti to casto pada..

Důvodem toho že to pada, může být připojeni internetu nebo jeho rychlost?


Uživatelský avatar
furko Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 23 lis 2008, 10:24
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od furko »

prince píše:
bene1 píše:ide ale z osobnych skusenosti to casto pada..

Důvodem toho že to pada, může být připojeni internetu nebo jeho rychlost?
Dovodom toho je chyba firmware preto že ipbox ide bez výpadkov!!!


prince
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 16 kvě 2009, 10:57

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od prince »

furicka píše:
prince píše:
bene1 píše:ide ale z osobnych skusenosti to casto pada..

Důvodem toho že to pada, může být připojeni internetu nebo jeho rychlost?
Dovodom toho je chyba firmware preto že ipbox ide bez výpadkov!!!
Problemy jsou i při nove verzi firmware 2.32??


jalu
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 28 úno 2010, 21:24

Re: Sdílečka Dreamsky ver. Dreamsky přes LAN

Příspěvek od jalu »

dempsey píše:Mám to už dávno vyskúšané. Ide dobre
nie je niekde presny postup ako zdielat azetbox s dreemsky 7000???
Dik


Odpovědět

Zpět na „Diskuze DSR-7000PVR, DSR-7500 CI LAN“