Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Volná diskuze.
Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Dobrý den.

Mám satelit VU+SOLO2. Operační systém Linux -Enigma 2 . Zabudovaný pevný HDD 500 GB s funkcí rekordéru (PVR).
Alfanumerický displej, na němž se zobrazuje název TV stanice (příp. název sledovaného pořadu).

VU+SOLO2 má 2x LAN-IN, DVB-S2 2x tuner, 2x čtečka karet, 1x slot na modul.

A chybí právě vstup pro domácí anténu TV - ANT-IN. Pro nové pozemní vysílání DVB-T2

Mám 2x Karta IRDETO/ICE. Proto 2x čtečku potřebuji. 1x slot nelze dobře využít, protože je pak problém se sledováním TV při nahrávání jiného pořadu - vyzkoušeno v servise.

Potřebuji pro jiný dům v podstatě stejný přístroj + aby ještě uměl přijímat pozemní signál DVB-T2, H.265 - z domácí antény. Domácí anténa se používá hlavně v situaci, kdy je zasněžená parabola.

Prosím o informaci, zda se dá takový podobný přístroj-satelit - sehnat, zda se vůbec vyrábí - to co potřebuji.

TV má 4x HDMI 1.4

Děkuji za případné rady či nápady.


Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Warder »

Ako tak nato pozeram tak tvojim poziadavkam by asi vyhovelo Solo 4k alebo Duo 4K plus pridany tuner pre DVB-T2.


Nosce te ipsum.
Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Warder píše:Ako tak nato pozeram tak tvojim poziadavkam by asi vyhovelo Solo 4k alebo Duo 4K plus pridany tuner pre DVB-T2.
Moc děkuji.
Hezký den.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od marsim21 »

Pokud by ti nevadila jen numericky displeye tak treba Zgemma H7S ULTRA HD 4K linuxový triple přijímač s podporu kodeku H.265 HEVC. Vybavený Twin DVB-S2X tunerem pro satelitní příjem a 1x DVB-T2/C hybridním tunerem pro pozemní vysilani.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od EnoSat »

Zgemma H7S UHD - ale len jeden slot pre kartu


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od marsim21 »

Enosat ano nejak mi to uniklo.Na druhou stranu zbytecne ze dvou duvodu.
Citace: Mám 2x Karta IRDETO/ICE. Proto 2x čtečku potřebuji. 1x slot nelze dobře využít, protože je pak problém se sledováním TV při nahrávání jiného pořadu - vyzkoušeno v servise

1. Nikdy jsem nemel problem s nahravanim u dvoutuneru .Moje manzelka chodi spat se slepicema a celi vecer bezi denne nahravani.Ja v klidu sleduji tv.
Tak ze spatne nastaveny prijimac.Vu jsem nikd neholdoval.Kazdemu vyhovuje neco jineho.

2. Nyni pisu jen scenar , ktery letos si myslim nastane.
Do konce roku 2020 bude vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok minimalne na placenych programech.Tak ze ve finale pokud mu nekdo neupravi oscam bude do prijimace stejne valit modul a prijimac se dvema cteckama mu bude na prd.
Vse brzdi vypinani Dvb t1.
Jinak uz by dle me tento scenar davno aplikovali.
Nyni si to minimalne do cervna , kdy se ukonci prechod na dvb t2 nelajznou .Mohlo by je to stat mnoho zakazniku, kteri by se meli rozhodnou zda opet investovat do modulu nebo noveho prijimace by mohli uteci na pozemak.

Ale jak pisi toto je jen muj nazor.

Tak ze pri spravnem nastaveni klidne i jedna ctecka a jedna karta.
Troufnu si napsat ,ze na Zgemme bez problemu bude dekodovat pet programu naraz s jednou kartou.
Zgemma ma i pripadnou sachtu na modul.
Omluvam se za pripadne preklepy psal jsem to na
mobilu .


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

marsim21 píše:Pokud by ti nevadila jen numericky displeye tak treba Zgemma H7S ULTRA HD 4K linuxový triple přijímač s podporu kodeku H.265 HEVC. Vybavený Twin DVB-S2X tunerem pro satelitní příjem a 1x DVB-T2/C hybridním tunerem pro pozemní vysilani.
2x čtečka u VU+SOLO 2 zajišťuje nahrávání několika pořadů - různý transpondér - najednou a některé další pořady se mohu dívat, záleží které pořady se nahrávají - jaký transpondér na satelitu. Signál z jednoho satelitu Astra mi jde ( 2 kabely ) jak do LNB1 i do LNB2.
Jedna čtečka při nahrávání - omezený přístup pro další sledování pořadů.
V servise jsem to viděl prakticky. Karta Irdeto/ICE v modulu při nahrávání nedovolovala sledovat žádný jiný program.
Jinak karta v modulu se silněji zahřívá než karta ve čtečce. Sáhl jsem si na obě možnosti a bylo to hodně zná ten rozdíl.
Představoval bych si v podstatě stejné funkce VU+SOLO2 a k tomu možnost zapojení domácí kabelové televize ,
tak bych potřeboval vedle těch LNB ( 2x ) ještě ANT-IN.
Je sice možné, že někomu stačí 1x čtečka při nahrávání několika pořadů, ale mě z různých transpondérů ne.
Já tomu nerozumím, ale v servise mi vše prakticky ukázali a řekli co a jak. Proto mi i aktivovali i ty dvě čtečky. Tím se rozšířilo nahrávání a zároveň sledování...jak jsem již psal.


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od EnoSat »

CAM zvlada dekodovat tolko programov na kolko je urceny - ale cena sa ti pacit nebude


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Warder »

A vobec by ti nevadilo ze ten tvoj CAM SMIT PRO by mu bol v beznych prijmacoch akorat na dve veci a to na XXX a YYY ?


Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od marsim21 »

to:Misa503
Začal jsi pěkně jen si to otočil.
To že můžeš nahrávat více programů z různých frekvencí má za následek Twin tuner a že máš natažené dva koaxiální kabely do každého tuneru zvláště.
Pokud prostě v přijímači Vu používáš camd oscam, jako že si myslím že jo při správném nastavení ti oscam dekóduje na jednu kartu tolik programů kolik potřebuješ.Než ti zavedou do praxe uniblok a odstaví veškeré uničtečky. To jsem psal v předešlém příspěvku,že i to je již obejité .
Kdyby jsi viděl kolik toho naráz (ve stejný čas) skoro denně nahrává moje manželka asi by jsi čubrněl. Také jedu na jednu kartu.
Dám ti sem link na staré video,které je asi 5 let staré, kde jsem testoval kolik zvládne 4 tunerový Coolstream Tank dekódovat a nahrávat programů.
Tuším jednalo se o 8 programů 9 program běžel a 10 program běžel v Pip.


Nereaguji na to abych ti tu Zgemmu vnutil,reaguji na to abych ti vyvrátil tvé tvrzení,že nelze použít jednu kartu na to, abych mohl na přijímači s E2 oscamam a správném nastavení toho oscamu !!! nahrávat a sledovat vícero programů najednou.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

marsim21 píše:Enosat ano nejak mi to uniklo.Na druhou stranu zbytecne ze dvou duvodu.
Citace: Mám 2x Karta IRDETO/ICE. Proto 2x čtečku potřebuji. 1x slot nelze dobře využít, protože je pak problém se sledováním TV při nahrávání jiného pořadu - vyzkoušeno v servise

1. Nikdy jsem nemel problem s nahravanim u dvoutuneru .Moje manzelka chodi spat se slepicema a celi vecer bezi denne nahravani.Ja v klidu sleduji tv.
Tak ze spatne nastaveny prijimac.Vu jsem nikd neholdoval.Kazdemu vyhovuje neco jineho.

2. Nyni pisu jen scenar , ktery letos si myslim nastane.
Do konce roku 2020 bude vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok minimalne na placenych programech.Tak ze ve finale pokud mu nekdo neupravi oscam bude do prijimace stejne valit modul a prijimac se dvema cteckama mu bude na prd.
Vse brzdi vypinani Dvb t1.
Jinak uz by dle me tento scenar davno aplikovali.
Nyni si to minimalne do cervna , kdy se ukonci prechod na dvb t2 nelajznou .Mohlo by je to stat mnoho zakazniku, kteri by se meli rozhodnou zda opet investovat do modulu nebo noveho prijimace by mohli uteci na pozemak.

Ale jak pisi toto je jen muj nazor.

Tak ze pri spravnem nastaveni klidne i jedna ctecka a jedna karta.
Troufnu si napsat ,ze na Zgemme bez problemu bude dekodovat pet programu naraz s jednou kartou.
Zgemma ma i pripadnou sachtu na modul.
Omluvam se za pripadne preklepy psal jsem to na
mobilu .
*************************************************************************



2. Nyni pisu jen scenar , ktery letos si myslim nastane.
Do konce roku 2020 bude vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok minimalne na placenych programech.Tak ze ve finale pokud mu nekdo neupravi oscam bude do prijimace stejne valit modul a prijimac se dvema cteckama mu bude na prd.


........ vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok .......... tak to vůbec nevím co to je.

.......... pokud mu nekdo neupravi oscam ....... Když mi tím pádem nepůjde VU+, tak jasně že půjdu do servisu, aby mi VU+ zprovoznili.

Tady jde o to, že když se udělají nějaké změny, aby mi ten servis VU+ rozchodil. Budu s tím mít sice práci navíc, ale ve výsledku mi VU+ půjde. A o to mi hlavně jde vždy. Nerad bych kvůli zase nějakým změnám kupoval jiný přístroj. Jinak žádné placené pořady nemám. Jsem jen obyčejný uživatel. Potřebuji základních asi 6 programů ( ČT2 - o přírodě hlavně, Nova - seriály, Barandov , ZOOM - příroda .... ). Žádný sport, žádné zprávy, žádné násilí.

.........Tak ze pri spravnem nastaveni klidne i jedna ctecka a jedna karta.

Věřím tomu, ale já musím se řídit hlavně tím co mi dokážou zde udělat v servise s VU+. Jsem malé město do 5000 obyvatel a nejblíže servis ( objevený pro moje VU+ ) mám asi 15km. Dělají ale i další přístroje a i celé komplety na domě pro satelit.
Jinak zde je problém servis na VU+ vůbec sehnat. Volal jsem do asi 12 servisů na satelit, ale všude mi řekli, že s LINUXEM nemají zkušenosti, že mi nepomůžou - že mám zkusit se zeptat jinde. A nakonec jsem byl rád, že jsem objevil alespň tento jeden servis, kde mohu přijet kdykoliv a na počkání mi nastaví co potřebuji a ještě vše ukáží a vysvětlí hned. To je pro mne hlavní. A také říkali, že kdyby zase něco, hned se mám ozvat a budou to řešit.

A i cenově fakt dobrý na dnešní dobu. Za celé přenastavení VTI, vysvětlování a zkoušení ( různé možnosti ) se mnou - karty - čtečky - modul a podobně, jsem za dvě hodiny v servise platil pouze 300Kč. A při tom nikde žádný spěch, vše v klidu a s úsměvem a velkou trpělivostí - hlavně se mnou, který se na všechno mnohokrát ptal. Až jsem se fakt divil, prostě perfektní služba. Hlavně stále říkali : nic neřešte dokud VU+ jde. Až to nepůjde, tak volat nás. Vyřešíme.
Prostě jak v pohádce. I dotazy po telefonu řeší v pohodě - třeba pomohli mi i na dálku s nastavením - ladění nových kanálů a podobně, protože na všechno tam u nich se člověk hned zeptat nemůže, protože jej to ani všechno nenapadne tam v servise. To se prostě objeví až v praxi, hlavně když nyní mám nově i to VTI - asi 14 ... A je to mnohem lepší naž starší verze - co jsem měl.


Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Misa503 píše:
marsim21 píše:Enosat ano nejak mi to uniklo.Na druhou stranu zbytecne ze dvou duvodu.
Citace: Mám 2x Karta IRDETO/ICE. Proto 2x čtečku potřebuji. 1x slot nelze dobře využít, protože je pak problém se sledováním TV při nahrávání jiného pořadu - vyzkoušeno v servise

1. Nikdy jsem nemel problem s nahravanim u dvoutuneru .Moje manzelka chodi spat se slepicema a celi vecer bezi denne nahravani.Ja v klidu sleduji tv.
Tak ze spatne nastaveny prijimac.Vu jsem nikd neholdoval.Kazdemu vyhovuje neco jineho.

2. Nyni pisu jen scenar , ktery letos si myslim nastane.
Do konce roku 2020 bude vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok minimalne na placenych programech.Tak ze ve finale pokud mu nekdo neupravi oscam bude do prijimace stejne valit modul a prijimac se dvema cteckama mu bude na prd.
Vse brzdi vypinani Dvb t1.
Jinak uz by dle me tento scenar davno aplikovali.
Nyni si to minimalne do cervna , kdy se ukonci prechod na dvb t2 nelajznou .Mohlo by je to stat mnoho zakazniku, kteri by se meli rozhodnou zda opet investovat do modulu nebo noveho prijimace by mohli uteci na pozemak.

Ale jak pisi toto je jen muj nazor.

Tak ze pri spravnem nastaveni klidne i jedna ctecka a jedna karta.
Troufnu si napsat ,ze na Zgemme bez problemu bude dekodovat pet programu naraz s jednou kartou.
Zgemma ma i pripadnou sachtu na modul.
Omluvam se za pripadne preklepy psal jsem to na
mobilu .
*************************************************************************

Ten jiný dům-je t o v podstatě dům přiléhající k hlavnímu domu, takže jeden velký rodiný dům : Budeme to tam řešit nějakou novou televizí s pozemní anténou, bude to snadnější - starší lidi.
Starou televizi vyhodit a ne k ní dávat nějaký STB. A už né vůbec satelit + pozemák, jak jsem myslel původně.

Já jsem vedle - mám ten Vu+ , tak zatím v pohodě, ale jak to zde čtu, nebude to tak stále .... s ohledem na možné až jisté změny.

A zde starší lidi - napíší jim podrobný postup, jak TV přes satelit pustit - když nebudu doma, uvidí se jak to půjde v praxi.

Je to zde ale pro mne zajímavé - člověk se alespoň doví co a jak se děje kolem všeho, což by jej ani nenapadlo, zvláště když tomu v podstatě nerozumím a jsem odkázán na servis hlavně.

VU+ jsem si koupil hlavně proto, že jsem potřeboval nahrávat pořady tak, aby se mi přehráli na HDD v přístroji nekódovaně - kdy chci. Původně jsem měl Humax i Cord s HDD - myslím , ale tam byl právě problém v tom, že se musel každý nahraný pořad do určitého času tzv rozkódovat, jinak pak již ten program nešel přehrát, to bylo šílené. Až jsem na internetu objevil, že nějaký LINUX nahrává programy nekódovaně, tak jsem jej koupil a prodejce mi vše nastavil kolem toho. A vybral jsem si VU+ dle recenzí na netu. A že má 2x čtečku je jen náhoda. Mám jej asi kolem 4 let. A tenkrát jsem vůbec ještě ani netušil nic o čtečkách, modulech, jako něco vím dnes kolem. Humax jsem prodal. Ten prodejce je ode mne více jak 80km a vůbec nemá moc zájem mi něco nastavovat dnes - je již po záruce nebo něco radit po telefonu. Chodí přitom ještě na nějakou další noční práci. Sice řekne, pošlete mi VU+ poštou a já vám asi tak do měsíce s tím něco udělám, což je ale pro mne velký problém-zabalit a poslat a měsíc i více bez televize. Už jen dovolat se mu je velký problém. Tak jsem rád, že jsem objevil servis perfektní blízko zde. Také jsem tenkrát vůbec netušil co LINUX obnáší, že to není jen tak pro běžného uživatele. Já myslel, že koupím VU+ a nebudu s tím nikdy nic muset děla-nějaké aktualizace a podobně. A tenkrát jsem vůbec ani netušil, že existuje možnost se na fórech ptát kolem toho všeho. Lidé mi říkali, máš se zeptat než si koupíš LINUX. To není pro lidi co tomu nerozumí, což již dneska chápu. Říkám, hlavně mi šlo o to nahrávání a bez problémové přehrávání, což VU+ splňuje. Pak ty karty do toho - nebylo jen tak, pak ty všechny změny co kde dělají a plánují ...
A vůbec satelit a napojení na VU+ --- kolik kabelů bude třeba do VU+ ( že je lepší dva ) a podobně.







2. Nyni pisu jen scenar , ktery letos si myslim nastane.
Do konce roku 2020 bude vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok minimalne na placenych programech.Tak ze ve finale pokud mu nekdo neupravi oscam bude do prijimace stejne valit modul a prijimac se dvema cteckama mu bude na prd.


........ vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok .......... tak to vůbec nevím co to je.

.......... pokud mu nekdo neupravi oscam ....... Když mi tím pádem nepůjde VU+, tak jasně že půjdu do servisu, aby mi VU+ zprovoznili.

Tady jde o to, že když se udělají nějaké změny, aby mi ten servis VU+ rozchodil. Budu s tím mít sice práci navíc, ale ve výsledku mi VU+ půjde. A o to mi hlavně jde vždy. Nerad bych kvůli zase nějakým změnám kupoval jiný přístroj. Jinak žádné placené pořady nemám. Jsem jen obyčejný uživatel. Potřebuji základních asi 6 programů ( ČT2 - o přírodě hlavně, Nova - seriály, Barandov , ZOOM - příroda .... ). Žádný sport, žádné zprávy, žádné násilí.

.........Tak ze pri spravnem nastaveni klidne i jedna ctecka a jedna karta.

Věřím tomu, ale já musím se řídit hlavně tím co mi dokážou zde udělat v servise s VU+. Jsem malé město do 5000 obyvatel a nejblíže servis ( objevený pro moje VU+ ) mám asi 15km. Dělají ale i další přístroje a i celé komplety na domě pro satelit.
Jinak zde je problém servis na VU+ vůbec sehnat. Volal jsem do asi 12 servisů na satelit, ale všude mi řekli, že s LINUXEM nemají zkušenosti, že mi nepomůžou - že mám zkusit se zeptat jinde. A nakonec jsem byl rád, že jsem objevil alespň tento jeden servis, kde mohu přijet kdykoliv a na počkání mi nastaví co potřebuji a ještě vše ukáží a vysvětlí hned. To je pro mne hlavní. A také říkali, že kdyby zase něco, hned se mám ozvat a budou to řešit.

A i cenově fakt dobrý na dnešní dobu. Za celé přenastavení VTI, vysvětlování a zkoušení ( různé možnosti ) se mnou - karty - čtečky - modul a podobně, jsem za dvě hodiny v servise platil pouze 300Kč. A při tom nikde žádný spěch, vše v klidu a s úsměvem a velkou trpělivostí - hlavně se mnou, který se na všechno mnohokrát ptal. Až jsem se fakt divil, prostě perfektní služba. Hlavně stále říkali : nic neřešte dokud VU+ jde. Až to nepůjde, tak volat nás. Vyřešíme.
Prostě jak v pohádce. I dotazy po telefonu řeší v pohodě - třeba pomohli mi i na dálku s nastavením - ladění nových kanálů a podobně, protože na všechno tam u nich se člověk hned zeptat nemůže, protože jej to ani všechno nenapadne tam v servise. To se prostě objeví až v praxi, hlavně když nyní mám nově i to VTI - asi 14 ... A je to mnohem lepší naž starší verze - co jsem měl.
........ vypnuty caid OD96 a zavedeny uniblok .......... tak to vůbec nevím co to je.

O to více potřebuji ještě nějaký STB, když mám zde domácí anténu na skříni. Abych měl dvě možnosti sledovat TV, než se případně dá do běhu při nějakých změnách ten VU+


Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Warder píše:Ako tak nato pozeram tak tvojim poziadavkam by asi vyhovelo Solo 4k alebo Duo 4K plus pridany tuner pre DVB-T2.
*********************************************

Dobrý den.

Měl bych takový menší dotaz : proč satelitní přijímače na TV nemusí řešit přechod na DVB-T2 a pozemák na TV ano ?

Děkuji za případné vysvětlení - stačí mi to nějak polopaticky, nejsem žádný odborník, jen obyčejný uživatel


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od EnoSat »

Satelitne prijmace na TV riesia/riesili prechod z DVB-S/S2 na DVB-S2X , kedze DVB-T/T2 na satelite nevysiela


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

EnoSat píše:Satelitne prijmace na TV riesia/riesili prechod z DVB-S/S2 na DVB-S2X , kedze DVB-T/T2 na satelite nevysiela
Děkuji


Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“