Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Otázky pro začátečníky pro přijímač Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Odpovědět
Uživatelský avatar
jirka106
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 25 led 2011, 12:02

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od jirka106 »

Jednoduše stačí koupit za 30Kč prodlužovačku USB a před instalaci nového img. jen disk z ní vytáhnout-jednoduché,praktické-funkční :D :D


Clarke -Tech ET9000 HD ,OpenPli- 4.0 _Beta - Plazma TV LG 50PK9505
Uživatelský avatar
eichwaldi Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2011, 10:42
Bydliště: Teplice

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od eichwaldi »

Nainstaloval jsem si MediaTomb a nevim jak nastavit automaticke spusteni pluginu po restartu. Plugin mam v rootu ve slozce MediaTomb, rucne ho spoustim pres telnet ./mediatomb.sh. Poradte mi prosim


Xtream ET9200, 400 GB HDD, 90cm Al parabola, Twin LNB, motor SG2100, 28,2E - 1W, TV Samsung LE37B652T4
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od vikino »

Skus tu

Kód: Vybrat vše

http://www.et-view-support.com/Forum/showthread.php?2388-MediaTomb-als-DLNA-Server-(Samsung-kompatibel)-f%FCr-ET9000&highlight=MediaTomb

nemam s tym skusenost...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
eichwaldi Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 11 lis 2011, 10:42
Bydliště: Teplice

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od eichwaldi »

Diky za radu Vikino, postupoval jsem podle navodu, ale po restartu nedojede bootovani, zustane to viset, po odstraneni prekopirovanych souboru z etc/rc3.d a etc/init.d Xtrend zase nabootuje. Pouzivam image Open Pli 3.0, dam tomu zatim cas nez se image doladi.


Xtream ET9200, 400 GB HDD, 90cm Al parabola, Twin LNB, motor SG2100, 28,2E - 1W, TV Samsung LE37B652T4
balupilot
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 07 zář 2012, 14:47

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od balupilot »

Není to zcela k tématu, jen jsem chtěl poděkovat všem za příspěvky v tomto fóru.
Predevším pak "vikinovi", za rychlé odpovědi a pomoc. Díky vám jsem po malých krůčkách v nastavení došel k instalacím images, plugins, a i zprovoznění oscam. První linux dá teda zabrat....


Uživatelský avatar
shiraz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: 05 kvě 2011, 00:17
Bydliště: Praha 6

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od shiraz »

Zdravím, nevíte čím by to mohlo být, že se mi po nějaké době prohodí pojmenování HDD a USB . Když si toho nevšimnu a mám nastavené nahrávání tak to začne nahrávat na USB a kočí to zaplněnou USB Flash a Crashem :-(. Opravuji to buď novou instalací image a nebo online upgradem a potom to zase chvíli funguje jak má. Předem díky za radu.


mopadzi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 22
Registrován: 30 zář 2011, 08:16

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od mopadzi »

prosím pěkně jaké je defaultní jméno a heslo pro přístup na FTP?
děkuji


Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od vikino »

meno: root
heslo: nezadavas nic


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
fixonek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 115
Registrován: 17 pro 2011, 22:13
Dal poděkování: 3 poděkování

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od fixonek »

Dodrý den.Jsem začátečník, vlastním Xtrend 9500 asi tři týdny už něco málo dokážu ale co prostě nechápu je Samba server.Co jsem pročítal a tak tak myslím že je to nějaké sdílení PC s Xtrend prý lepší jak FTP,ale jak to rozchodit,co to přesně umí,nějaké obrázky z toho jak to vlastně vypadá,ale to nejdůležitější,kdyby někdo mohl napsat třeba do SZ podrobnej postup krok po kroku co nastavit v PC co v Xtrendu ale opravdu přesně boť linux nechápu.
A ještě jedna blbá otázka nešlo by nějakým softwarem nebo nějak zprovoznit USB aby slo jednoduše propojit s PC a tam aby byl Xtrend vidět jako další HDD.U Vantage 8000S to jde ale ve Vantage je USB B takovej jak třeba z tiskárny.Pro kopírování,prohlížení,a pracování se soubory v PC jedinečný,rychlí.
U Vantage rychlost kopírování přes USB cca 33Mb/s u Xtrend přes Lan cca 10Mb/s nevím jestli jsem to napsal správně ty Mb,mb,MB?To mě vadí nejvíc.
Zkoušel jsem to i na jiných forech ale nikdo nedokázal LAIKOVI POLOPATICKY PORADIT.Takže to zkusím i tady a kdyby se někdo našel kdo by byl ochoten pomoci byl bych vděčný.Jinak asi Xtrend pude z domu.Ale kvůli tomu obrazu mě by to bylo líto.Dík za případnou pomoc.


tomascesky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 03 říj 2011, 10:49

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od tomascesky »

Windows file explorer vidi ET9000 jako pocitac v siti. Co si prat vice?

Zdravim

TC


dym1 Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 536
Registrován: 09 pro 2009, 12:36
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od dym1 »

@ fixonek@

Ftp = Samba / Stale to ide po sieti / .

Ak ti predtym fungoval prenos dat cez usb ako pises , tak s tymto prijimacom ( asi ani s inym linuxom) to nikdy nedosiahnes / ak pisem kraviny tak sa ospravedlnujem / . Bohuzial rychlost prenosu dat ( mne to nevadi ) je po sieti tak pomala ako medzi dvoma PC v jednej sieti , samba stym nema nic spolocne . Ak ti to vadi radsej ho predaj .


DM 900 UHD, SSD Kingston 240GB. Xtrend ET8000, SSD Kingston 240GB, Parabola Maximum E-85.
forestak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2009, 09:20

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od forestak »

Zdravím zdejší zkušené osazenstvo. Plánuju koupit Xtrend ET9200. Před koupí jsem se snažil co nejvíc nastudovat tady na fóru, ale i jinde (jsem linuxový laik). Myslím, že spoustu věcí jsem pochytil a pochopil, a co ne, to poladím za běhu. Chci se jen zeptat, když dneska koupím nový ET 9200, bude už v něm obsažen bootloader, který umožní instalaci image větších než 40 MB? Přeci jen je toto vlákno už starší než 2 roky, tak se mohla spousta věcí změnit. Díky za reakce...


Xtrend ET-9200, Open PLI 3.0
Uživatelský avatar
romanmesko Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 173
Registrován: 24 dub 2011, 16:30
Bydliště: SK-Orava
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od romanmesko »

Všetko nájdeš tu na fore,len treba hľadať.Čo sa týka image tu je citácia od Vikina: Nemala by presiahnut 100MB, pretoze bootloader vačši img nevie dostat do boxu.
A posledný bootloader a drivers nájdeš tu: viewtopic.php?f=288&t=7248


VU+UNO 4k SE,OpenATV 6.3 aktívny,250GB Hdd,Portugal 85cm AL click clack,LNB Smart Twin Titanium 0.1db, Motor SG 2100,HDD WD My passport 500GB,LED Samsung UE46D5520,AV Receiver ONKYO HT-R548
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od vikino »

forestak píše: Chci se jen zeptat, když dneska koupím nový ET 9200, bude už v něm obsažen bootloader, který umožní instalaci image větších než 40 MB? Přeci jen je toto vlákno už starší než 2 roky, tak se mohla spousta věcí změnit. Díky za reakce...
Myslim, ze dnes predavane xtrend-y by uz mali mat od vyrobcu instalovany posledny bootloader. Ved ten posledny BL je tusim z dec 2011. Istotne by som sa ale pred kupou informoval u predajcu aky BL prijimac obsahuje. Seriozny predajca by takuto informaciu mal mat...
Ked nie, vzdy je moznost BL flashnut a mat istotu, ze ho tam mam...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
forestak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 29 črc 2009, 09:20

Re: Som začiatočník s et9000 - pomôžte mi

Příspěvek od forestak »

Díky. Prodejce mi zatím na mail neodepsal, proto jsem psal sem. Já vím, že pro jistotu si to tam můžu flashnout sám, ale když se podívám na první stranu tohoto vlákna, tak se tam píše:
1. preflashovat prijimac poslednym img Open PLI NIGHTLY OPENPLI BUILDS
2. preflashovat prijimac novym bootloaderom viewtopic.php?f=288&t=7248 rovnako ako sa flashuje novy img.

Když stáhnu poslední image Open PLI, tak má velikost přes 40 MB (i ty starší verze, co tam jsou), tak mám strach, abych něco nezdupal. Nebo můžu flashnout novej bootloader i přímo na nově koupenej přijímač a vynechat ten první krok? Kdyby to tak bylo možné, tak nic neřeším a na nic se neptám, ale někdo někde (tady nebo jinde) psal, že se musí postupovat přesně takto....


Xtrend ET-9200, Open PLI 3.0
Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Otázky začátečníků“