Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Volná diskuze.
Odpovědět
Bororo2k9 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2022, 21:43
Dal poděkování: 1 poděkování

Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od Bororo2k9 »

Ahojte,
chcem sa spytat, ci estuje moznost nejakym sposobom odmedzit stream na konkretnu citacku?
Situacia:
Ultimo4k obsluhuje RTVS kartu a 2x roznych poskytovatelov share (e.g. SHARE1/SHARE2)
Vsetky tieto zariadenia maju v oscame group = 1, vsade len 1 uzivatel.
Chcel by som dosiahnut situaciu, aby som pri pristupe cez OpenWebIf a kliknuti na stream zvoleneho programu vyuzival konkretnu citacku napr. LEN SHARE2
Da sa to nejako?
Teraz ked pristupujem na OWI a prehravam stream napr. cez VLC tak v Oscam Live log vidim, ze sa pouzije taka citacka, ktora je k dispozicii.
Rozmyslal som, ze pridam do Oscam/Users dalsieho uzivatela, ktoremu priradim pomocou group konkretnu citacku, ale neviem akym sposobom sa prihlasovat cez OpenWebIf alebo VLC ako ten dalsi uzivatel.
Vdaka.


Ultimo4k + OpentATV 7.3
Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 520
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od Warder »

Zameraj sa na to - GROUP. To = 1 neznamena ze 1 uzivatel. ;)

https://wiki.streamboard.tv/wiki/OSCam/ ... rver#group

:89:


Nosce te ipsum.
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od zilizila »

Je jedno či používaš box priamo na tv alebo stream. Dekódovanie ide pomocou dvbapi - user pre box. Oscam nedokáže rozlíšiť, či pozeráš na priamo alebo streamuješ.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Bororo2k9 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2022, 21:43
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od Bororo2k9 »

dakujem za odpovede.
chapem, ze oscam groups je pouzitelne len pre oscam klientov, co sa pri streamovani zo "servera" neda pouzit.
nasiel som, ze sa da zapnut overovanie pri prihlasovani do OpenWebIf a tiez overovanie pre streamovanie, ale to nema s oscam-om nic spolocne, ako ste spravne pisali, dekodovanie vzdy prebieha cez dvbapi usera.


Ultimo4k + OpentATV 7.3
drenem
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 29 úno 2012, 16:52
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od drenem »

vieme čo chceš dosiahnuť, aj v čom je problém,
keby bola postavená otázka prečo to chceš dosiahnuť, možno by sa našlo iné riešenie ....


Bororo2k9 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2022, 21:43
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od Bororo2k9 »

ako som pisal v prvom prispevku - chcel by som sa vyhnut porusovaniu pravidiel zdielania, kedze mam 2 samostatne share, tak som jeden z nich chcel dedikovat pre uzivatela, ktory len streamuje z OC cez OpenWebIf.
teraz sa mi stava, ze ked je zapnuty prijimac a sucasne zapnem streaming cez OpenWebIf, tak prekracujem pocet povolenych pripojeni na sharingu, ktory prave obsluhuje poziadavky. nie ze by ma teraz niekto ban-oval, ale chcel som to skusit vyriesit onfiguracne. Do buducna to chcem poriesit tak, ze jeden z tych share zrusim a zakupim si tam tzv. twin tuner pristup, len tym stratim redundanciu pri vypadku.


Ultimo4k + OpentATV 7.3
drenem
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 29 úno 2012, 16:52
Dal poděkování: 2 poděkování

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od drenem »

at 1, payshare is not recommended/supported...
----
z technickej stránky veci

Anticascading na strane servera
numusers
anti-cascading: user per account (number)
numusers =
= 1 # cascading for 1 user allowed ==> (1*100+80)/(10*100/60) = 11 ecms allowed per minute
= 2 # cascading for 2 users allowed ==> (2*100+80)/(10*100/60) = 17 ecms allowed per minute

10 = number you have put in oscam.ac. Default value is 10

prednastavené hodnoty pre jedného užívateľa 11 ecm dovolených za minútu je akceptovaných (1 ecm za 6 sekúnd)
---
Loadbalancing na strane klienta

For lb_mode=2, the weight for a reader depends on when the reader was last used, i.e. oldest reader has higher priority.
For lb_mode=3, the weight for a reader is proportional with the usage level of the reader, i.e. least used reader has higher priority.

mode 2 bude previdelne posielať požiadavky v kolotoči na najstaršie použitý reader (ak sú dva readre - servery, tak požiadavky idú raz na jeden , raz na druhý)

---
oscam.server

ratelimitecm
number of different SIDs in ECMs allowed for an interval
ratelimitecm = # number
= 0 # (default)

ratelimittime
interval for rate limit in milliseconds
ratelimittime = # milliseconds
= 0 # (default)

ratelimitecm=1 ratelimittime=6000 pošle na daný server max 1 požiadavku za 6 sekúnd (neplatí pre rôzne sid - prepínanie)


Bororo2k9 Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 22 říj 2022, 21:43
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od Bororo2k9 »

dakujem za vycerpavajucu odpoved, musim to lepsie nastudovat, lebo na prve pozretie si stale myslim, ze moj scenar je iny, ako pripojenie dalsieho prijimaca s dalsim userom k serveru.
ja som chcel napr. cez VLC tahat stream zo servera takym sposobom, aby stream obsluhovala ina citacka, ako je prave vyuzivana uzivatelom, co pozera prostrednictvom prijimca.
vyskusam teda lb_mode=2 na clientovi prijimaca, co sluzi ako server a potestujem.
este raz vdaka.


Ultimo4k + OpentATV 7.3
dspuk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 172
Registrován: 22 pro 2009, 19:07

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od dspuk »

Zdravím,mohl by mi někdo poradit jak nastavit router TP-LINK Archer AX73 AX5400 abych se mohl připojit na streamování z venku? Doma mi to jde normálně ale z venku se nepripojim. Octagon sf 8008 open atv 6,4..


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Ako odmedzit streamovanie na urcitu citacku?

Příspěvek od marsim21 »

V první řadě musíš mít od poskytovatele přidělenou veřejnou Ip ,
Popřípadě, pokud používá tvůj poskytovatel veřejný bod ( že vás jede na stejnou Ip více lidí) musí ti povolit určitý rozsah portu.
Máš pevnou veřejnou IP ?
Máš od poskytovatele povolený rozsah portů ?
Pokud ano v routeru najdeš položku Port forvarding (Přidělování portů) tu si povolíš a přesměruješ si na přijímač určitý port na stream z venčí . :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“