fw 2.10.11

Odkaz na stažení firmware a diskuze k aktuálnímu firmware.

Moderátor: By.Bob

style78
Nováček
Nováček
Příspěvky: 116
Registrován: 15 říj 2010, 12:52

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od style78 »

tulino píše:vazeni pani
citam tu ako je ktory fw zly, alebo ake chyby ma. Nie ze by neboli chyby vo fw a nie ze by ma to nenasieralo.
Ale pytat sa, na

- stabilitu + výskyt "zakódovaný kanál" je zla otazka, minimalne sa nerozmysla v kontexte, pretoze stabilitu a hlasku zakodovane, ZASADNE OVLYVNUJE kvalita vasej prace pri instalacii a spravne vybrany a spravne NAKONFIGUROVANY plugin, toto forum by mohlo pisat siahodlhe litanie o tom, ze ked 2 robia to iste, nie je to to iste ....
- dobu přepínání HD->HD ZASADNE OVLYVNUJE kvalita DISEQ prepinaca, resp LNB a pluginu ba dokonca aj to, ci prepinam na 1 TP, ci z TP na iny TP. Pytat sa teda ake dlhe je prepinanie na takom ci inom fw je opat zla otazka.
- ani polroka skusanie nepomoze, pokial nie je zamerom hladanie novej funcnej kombinacie.

Vzdy sa pytam, preco to mne ide? Nielen na Octagone (ktory ma podla niektorych iny HW aj iny SW a preto mi to na nom ide), ale aj na HDBOXoch
Vzdy je to o kombinacii HW (tuner, LNB, diseq) + SW (afinititna kombinacia fw + plugin) a najma o preciznom instalovani fw a pluginu.
Howgh.
Uplne s Tebou suhlasim, ze ked dvaja robia to iste, nieje to to iste.
Co tak pripnut sem Tvoj navod, ako nahodi FW a pluginy?
Aky je podla Teba ten spravny postup?


Franta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2009, 18:09

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Franta »

Na to Ti tulino neodpoví. Podíval jsem se pro zajímavost na jeho příspěvky, fakt odborník.

Shrnul jsem dotazy z diskuze k fw 2.10.11 a tulino?
Zpochybňuje otázky a odpověď ??? žádná. Vlastní vůbec HDBOX FS-9105 HD PVR?

Nový fw 2.10.11 např. dává možnost připojení T2 tuner. Tak se ptám na zkušenosti.

fw 1.09.35.2011 byl oproti fw 2.09.49 v přepínání svižnější a žádné krátkodobé
zpomalení, ani výskyt "zakódovaný kanál".

Na zkoušku jsem k HDBOX FS-9105 HD PVR s fw 2.09.49 připojil jako klienta
Arivu 77 HD pvr a ta přepíná HD->HD (eurosport HD->Nova Hd) do 1sec.

Přináší fw 2.10.11 zlepšení? (tulina se neptám)


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Noro C »

Prinasa stabilita sa zlepsila k nepoznaniu skoro ziadne vypadky dobre spolupracuje DLNA, prehravanie medii ok zrovnatelne s E2 len preba pbx dobre vycistit pred instalaciou noveho fw pouzit cistiaci fw V6, konecne to chodi ako ma :106:


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od tulino »

style78 píše: Uplne s Tebou suhlasim, ze ked dvaja robia to iste, nieje to to iste.
Co tak pripnut sem Tvoj navod, ako nahodi FW a pluginy?
Aky je podla Teba ten spravny postup?
si tu uz dost dlho registrovany, takze si nielen moje postupy instalacie cital, staci ich vyhladat


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
Uživatelský avatar
tulino
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 609
Registrován: 23 říj 2009, 18:34

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od tulino »

Franta píše:Na to Ti tulino neodpoví. Podíval jsem se pro zajímavost na jeho příspěvky, fakt odborník.
za to ty si nedokazes poradit ani sam, nieto este niekomu inemu
ale mne to nerozdiel od teba ide, ale jasne ze iba na virtualnej 9105-ke, ziadnu totiz nevlastnim a vlastne nemam ani parabolu a ani televizor

Franto ranil som tvoje ego, ked som napisal, ze tomu nerozumies, ked hadzes vinu za nestabilu, alebo pomale prepinanie len na hdbox?
A co s tym chce urobit? Radim predaj Hdbox, lebo to nie je primac pre teba. Usetris si nervy aj sklamanie zo svojich schopnosti.


Octagon SF 1018, fw 1.11.57 + Mcas 130904 + SL ICE = OK, + Seagate Pipeline 1 TB
HDBOX SF 9105 / 9105 PLUS, fw. 2.11.34 + Mcas january 2013 + SL IRDETO/ICE
HDBOX SF 9100, fw. 1.09.20 + Mcas july 2012 + SL ICE
linuxak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 črc 2009, 19:26

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od linuxak »

A kdeže je ten nový FW ktorý dnes avizovali ?


Franta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2009, 18:09

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Franta »

Franta píše:Mohl by někdo k fw 2.10.11 uceleně podat vlastní zkušenosti?
1) Stabilita + výskyt "zakódovaný kanál"
2) Subjektivně kvalita SD, HD obrazu oproti dříve použité verzi fw
3) Doba přepínání HD->HD
4) Jaký T2 tuner je funkční
5) Jak resp. kam zapojit T2 tuner, když USB 1 obsazen a na USB 2 je HD
(lze na USB 2 použít HUB, nebo je to pitomost?)
6) Jaký Oscam_mgcamd_ice_hdbox

Zatím mám fw 2.09.49 + Oscam_mgcamd_ice_hdbox ze 30.10.2011 od Dempsey+Grantec
a až na známé neduhy vše dlouhodobě OK. Bohužel přepínání HD->HD cca 3 sec.

Dík za odpověď, radu, odkaz a pod.
Tento dotaz jsem vznesl do fóra proto, že tomu nerozumím a potřeboval jsem poradit pro
případnou aktualizaci fw právě v souvislosti s přeladěním Skylinku.
Když nikdo nesdělil své zkušenosti, tak jsem 13.2. reinstaloval fw 2.09.49 na fw 2.10.11 způsobem, který doporučil tuším dempsey a zatím vše bez jediného problému.
1) vyřešeno
2) HD a především SD se mi subjektivně jeví jako lepší.
3) Přepínání HD->HD do 2 sec. => zrychlení.
4) Stále platí můj dotaz.
5) Stále platí můj dotaz.
6) z 29.12.2011
Franta


Uživatelský avatar
satelit1
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 11 lis 2011, 19:04

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od satelit1 »

dnes vysel novy fw na OCTAGON_SF1008_SEplus_HD_INTELLIGENCE_V21017-CIplus__15_02_12

--> CI slot imporved
--> D-Smart & Cyfra CAM Modul improved
--> Plugin API Set the priority lower
--> CAM Modul SW update bug fix.
--> Format User Data function improved
--> Menu - System Tools - Storage Manager :
--> Current Device : Select User and press Format
--> Plugin`s and accordingly installed files in /var will be delete
--> Diverse minor bugs fixed

tak se snad brzy dockame i na na 9105 ...


marecek666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 12 srp 2011, 22:14

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od marecek666 »

takže po dlhšej dobe oťukávania som sa sem pozrel že čo je nové
nahodil som tento posledný fw a mám zopár postrehov:
1. na HD programoch Skylinku pozorujem tento jav: vždy po určitom čase (niekedy pár minút a niekedy aj hodina) sa začne sekať zvuk (obraz ide normálne). Ak nahrávam tak nahrávka ide normálne aj napriek tomu že live sekal. Robí mi to s MCAS, OSCAM aj pri použití originál Cryptoworks Irdeto Eurocam modulu tento+SKYLINK ICE
2. nakoľko s IRDETO modulom sa nedá nahrávať viac programov tak toto som skúšal len s MCAS a OSCAM: ak si na noc nahádžem cez EPG napríklad z dvoch programov v rámci jedného TP nahrať niektoré veci (aj také čo idú naraz v jednom čase) tak niekedy to všetko nahrá OK ale niekedy prídem ráno k TV a po prvej nahrávke HDBOX zostane zamrznutý (na telke stojí obraz) a pomôže len surovo HDBOX vypnúť z el.siete. Používam 3,5" SATA2 disk pripojený cez USB dok a HDBOX mi pri testoch rýchlosti dáva vždy hodnoty medzi 140 až MAX. Skúšal som aj 2 externé USB disky SAMSUNG 500GB a WESTERN 500GB. Ak vypnem plugin a nechám iba modul s kartou (vtedy dávam nahrať len veci z jedného programu) tak aj vtedy niekedy box zamrzne.
3. niekedy po zapnutí HDBOXu sa nerozbehne karta - namiesto obrazu mám hlášku že program je zakódovaný (robí to najviac pri OSCAM a MCAS, raz to dokonca urobilo aj na module). Nerozbehne sa ani po prepnutí programu ale až po reštarte HDBOXU.
4. pozorujem rýchlejšie reakcie v menu a pri prepínaní programov
5. box je stabilnejší pri práci s nahrávkami
pred update fw som vymazal všetko z VAR, vyhodil naladené programy a urobil reset. Až po update som ladil a triedil, signál kolíše v rozsahu úroveň 95-98% a kvalita 90-98%. Na staršom FW išiel môj modul s kartou OK a tieto veci som nepozoroval.
vopred ďakujem za návrhy a riešenia :)


marecek666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 12 srp 2011, 22:14

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od marecek666 »

takže pridávam ešte jednu vec - k HDBOXu mám pripojený YAMAHA receiver cez optický kábel. Ak mením hlasitosť na boxe tak sa mení hlasitosť aj pre optický výstup. No ak vyženiem na boxe hlasitosť na maximum a znova ju znížim tak na optickom výstupe už zostane naplno a nereaguje na zmenu z boxu. Nerobí to vždy ale úplne náhodne. Cez HDMI na telke to funguje tak ako má.


Franta
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 05 pro 2009, 18:09

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od Franta »

rotchildo píše:Citace z Paraboly.cz
"Jsou podporovány USB DVB-T sticky s chipsetem AF9015. Rázem máme z přijímače combo přijímač, u DVB-T však není prozatím podporováno nahrávání."
Vyzkoušel to někdo? To by splňoval Aver TV Volar HD (A835), který údajně chodí na ABIPBOX 55HD.


marecek666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 12 srp 2011, 22:14

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od marecek666 »

môže mi niekto poradiť presne ktorú verziu oscamu mám použiť s týmto fw? čokoľvek z tohto fóra nahodím tak buď to nenainštaluje (po samotnom procese inštalácie z usb kľúča a reštarte boxu sa plugin vôbec neukáže v menu-plugin) alebo to nainštaluje, skylink ice kartu to zoberie ale box sa náhodne reštartuje vždy po pár minútach. Pred inštalovaním pluginu mažem obsah var potom reštart a potom inštalácia a zase reštart.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od grantec »

nemoze, lebo kazda verzia oscamu je jedinecna, tka ako kazda verzia fw ma zmeny v API.
vzdy spustaj oscam manualne cez tlenet s parametrom -d255 a nastav si logovanie na USB disk . podla toho uvidis, kde je problem . Ziadny oscam mi do 10 minut nepadol, aj ked raz za cas snad padne. Oscamu treba rozumiet, alebo sa zamerat na Mcas +Xcam.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
marecek666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 12 srp 2011, 22:14

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od marecek666 »

teraz fungujem na MCAS lebo používam skylink kartu a občas cslink kde mám zaplatený balík, lebo OSCAM mám odtiaľto z fóra a ten je nakonfigurovaný na ICE skylink kartu a čo som skúšal nastaviť tak sa mi to na cslink kartu nepodarilo rozchodiť. S MCAS čo sa týka skylink/cslink karty problém nie je. No chcel by som od známeho skúsiť zdieľanie jeho karty a on mi povedal, že potrebujem OSCAM. Skúšal som aj posledný balík odtiaľto a nahodil som aj posledný FW s tým, že najprv som dal ten na vyčistenie. MCAS beží relatívne dobre no OSCAM ide tak zabrzdene. Keď pustím nahrávanie a prepnem na iný kanál v rámci TP tak niekedy ide ale väčšinou vyhodí hlášku kanál je zakódovaný. Ak ide tak prijímač začne reagovať spomalene a často keď sa potom pohybujem v menu počas nahrávania dokonca zamrzne a pomôže už len zadný vypínač. S MCAS taký problém nie je, tam zvládne nahrávať aj 2 kanály súčasne a na 3 sa môžem popritom pozerať. Keď ale trochu rýchlejšie prepínam programy (keď nenahrávam) tak MCAS vypadne a znova hláška že kanál je zakódovaný. Pomôže vybrať a vložiť kartu. No ten OSCAM by som potreboval rozchodiť pre to zdieľanie.


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fw 2.10.11

Příspěvek od grantec »

cslink irdeto,alebo cryptoworks ?


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9105 PVR“