Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Diskuze a nastavení Parabol , Sat. Motorů LNB snímačů.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
Tomass2002
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2015, 06:28

Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od Tomass2002 »

Zdravím, jsem celkem amatér, co se týče staelitního vysílání a tak prosím o pomoc. Mám satelit zakoupený od Skylinku a rozhodl jsem si koupit HD přijímač GoSat 7056HDi. Po zapojení mi ale nechce naběhnout automatické nalaědění programů FastScan. Diseqc najde družice Astra 19.2 na portu 1 a Astra 23.5 na portu 2. Potom ale napíše, že adění selhalo. Rzčně dokážu naladit všechny ČT, Barandovy, ale chybí mi slovesnké programy, Eurosport, nova, prima Cool, Zoom. Mám konvertor pro příjem 2 družic.

Když tam vrátím původní přijíjmač, kde jsem měl programy v minulosti naladěné, tak tam vše běží, ale právě ty nahoře zmíněné programy přestali zhruba před týdnem běžet a nefungují. Když ale změním frakvenci LNB z 9750/10600 na 9750/10700, Slováci, Zoom i Cool naskočí a nehraje zase ČT. Přece nemohu to LNB pořád nastavovat, abych se mohl dívat buď na jeden, či na druhý program.

Mockrát děkuji, snad je problém vysvětlený srozumitelně


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od marsim21 »

V první řadě bych vyzkoušel tovární nastavení a opětovné naladění.
Předpokládám dle toho jak píšeš,že nastavení portů máš správně.
V druhé řadě bych vyzkoušel nepoužít FastScan, ale vyzkoušel bych přijímač proladit přes sítové vyhledávání pokud tuto nabídku přijímač umožňuje.
V třetí řadě to však až když selžou veškeré možnosti vyzkoušet vyměnit snímač LNB. Některé přijímače se stává,že nepracují s různými druhy snímačů.Již se mi to i párkrát stalo. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Tomass2002
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2015, 06:28

Re: Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od Tomass2002 »

Tovární nastavení a nové ladění jsem zkoušel několikrát. Bohužel byl výsledek stejný.
Porty jsou nastavené tak, jak popisuji.
Jelikož FastScan nefunguje, tak jsem ladil ručně, ale síť byla asi vypnutá.
Snímač LNB = konvertor? já jen, že nejde naladit jen pár vymezených programů. Napadá mě ještě zkusit otočit satelite, ale nevím, jestli to má význam. Dpokázal by to nějaký člověk zaměřit či zkontrolovat ten LNB snímač?

Jinak díky za reakci.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od marsim21 »

V prvním příspěvku jsi psal:

Kód: Vybrat vše

,,Když tam vrátím původní přijímač, kde jsem měl programy v minulosti naladěné, tak tam vše běží,,
Chápal jsem to,že problém se vyskytuje jen na zmíněném přijímači GoSat 7056HDi. Což by nasvědčovalo,že si přijímač nerozumí se zmíněným snímačem.

Když vejdeš do menu instalace a vybereš zmíněnou nefunkční frekvenci předpokládám dle popisovaných programů,že se asi jedná o frekvenci 12070 H/27500 3/4 ukazuje ti info úroveň a kvalita signál?
Dle toho co popisuješ nepředpokládám,že by jsi měl hnutou parabolu a na frekvenci neměl signál.

Kód: Vybrat vše

Když ale změním frekvenci LNB z 9750/10600 na 9750/10700 Slováci, Zoom i Cool naskočí a nehraje zase ČT
Veškeré programy, které popisuješ jde o SD verze či i HD verze? Asi ano bo Zoom v HD není.
Co se týče toho sítového vyhledávání určitě bych vyzkoušel opět proladit s aktivním sítovým vyhledáváním.Ten si nalezne a případně opraví špatně zadané frekvence v přijímači a poté je proladí.,,Toto udělej jako první věc.,, Chápu,že se ti nechce poté opět skládat programy ale ve finále ušetříš více času, než tímto laborováním.
Myslím si že máš rozházené nastavení frekvencí což sítové vyhledávání vyřeší pokud jej budeš ladit na čisto po továrním nastavení,nebo je prostě vadný snímač.Není možné, aby jsi měl rozhozenou parabolu a fungovalo to tak jak popisuješ.Pohrával jsem si s myšlenkou,že máš v háji na snímači H polohu,ale opět dle tvých informací, které popisuješ to není možné.


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Tomass2002
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2015, 06:28

Re: Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od Tomass2002 »

Kód: Vybrat vše

Když ale změním frekvenci LNB z 9750/10600 na 9750/10700 Slováci, Zoom i Cool naskočí a nehraje zase ČT
Takto to funguje na tom starém. Nova ale nefunguje ani na jednom

Na GoSatu nenaladím ty programy vůbec. Jde o SD verze, ale Eurosport je tuším v HD. ČT HD, STV HD naladím.

Zkusím to síťové vyhledávaní, o srovnání programů nejde, to si klidně udělám, ale aby bylo hlavně co srovnávat :-)

Hold na to zavolám technika, který to proměří a třeba zjistí, že je ten snímač v pytli.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od marsim21 »

Vyměn snímač a bude po problému. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od EnoSat »

Tomass2002 píše:Zdravím, jsem celkem amatér, co se týče staelitního vysílání a tak prosím o pomoc. Mám satelit zakoupený od Skylinku a rozhodl jsem si koupit HD přijímač GoSat 7056HDi. Po zapojení mi ale nechce naběhnout automatické nalaědění programů FastScan. Diseqc najde družice Astra 19.2 na portu 1 a Astra 23.5 na portu 2. Potom ale napíše, že adění selhalo. Rzčně dokážu naladit všechny ČT, Barandovy, ale chybí mi slovesnké programy, Eurosport, nova, prima Cool, Zoom. Mám konvertor pro příjem 2 družic.

Když tam vrátím původní přijíjmač, kde jsem měl programy v minulosti naladěné, tak tam vše běží, ale právě ty nahoře zmíněné programy přestali zhruba před týdnem běžet a nefungují. Když ale změním frakvenci LNB z 9750/10600 na 9750/10700, Slováci, Zoom i Cool naskočí a nehraje zase ČT. Přece nemohu to LNB pořád nastavovat, abych se mohl dívat buď na jeden, či na druhý program.

Mockrát děkuji, snad je problém vysvětlený srozumitelně
Pravdepodobne ti pri zapnutom FASTSCAN a sietovom ladeni prijmac prepisal transponder list,
pripadne mas zle nastavene ovladanie LNB pre uvedene pozicie


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Tomass2002
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15 srp 2015, 06:28

Re: Skylink - nemohu naladit Novu, Joj, Prima Cool, Zoom

Příspěvek od Tomass2002 »

Tak je to docela úsměvné, ale Skylink měl zrovna v té době výpadek. V pátek jsme to naladili jako fík. Zrovna jsem se s koupí nového zařízení musel trefit do výpadku.
Nejvíc mě ale na tom štve, že jsem volal do Skylinku a ta babizna mi to neřekla, i když jsem se jí na to ptal.


Odpovědět

Zpět na „Paraboly , Sat. Motory a LNB snímače“