AzBox Me

Nastavení a vše kolem Azboxu Me.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od gorick »

king píše:Zdravim Gorick, Ako vytvaras ten Back up, chcel by som vyskusat ten tvoj posledny, ale najskor by som rad ulozil to co mam v primaci teraz. Dik
Na zalohy uz mame pre AZBox Me vytvoreny plugin. Tu je viewtopic.php?f=409&t=12711

Zaloha sa ulozi na HDD, je to 1 subor. Ten si mozeme nakopirovat do PC a ak chceme potom instalovat zalohu napr. z usb, treba k tomu suboru pridat na usb este dalsie 2: update.ext a zbimage-linux-xload


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od king »

Zdravim, tak skusam ten posledny Back Up vsetko slape OK, ale nevidi moju kartu ICE, ja som si tam dal moj setting, ale to by asi nemalo vadit, inak keymap vydareny, share apod. ide dobre


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od gorick »

No, priznam sa, ze som na tom svojom backup netestoval ICE kartu, len som nakopiroval configs a teraz testujem, mam tam error. Skusam dalej.

Edit: Ok, takze karta ICE je v backup 2.0 funkcna. Treba pouzit napr. oscam stable SVN 1.1 /plugins feed/ a configy do usr/keys. Po restart CAM, karta hned nabehne. Neviem preco, ale defaultny oscam ymod T46 ju necita.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od king »

Tak ymod som vymazal aj config a nainstaloval som stable 1.1 configy som dal odtialto z downloadu, len do oscam.server som doplnil udaje na share, to ide ale kartu stale nevidi, tie konfiguracne subor som len nakopiroval do usr/keys nedaval som to do ziadnej zlozky, tak neviem kde je chyba, kartu davam cipom dolu :roll:


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od gorick »

king píše:Tak ymod som vymazal aj config a nainstaloval som stable 1.1 configy som dal odtialto z downloadu, len do oscam.server som doplnil udaje na share, to ide ale kartu stale nevidi, tie konfiguracne subor som len nakopiroval do usr/keys nedaval som to do ziadnej zlozky, tak neviem kde je chyba, kartu davam cipom dolu :roll:
Tak to presne robim aj ja a karta nabehuje.
Karta cipom dolu. Ice configs, subory do usr/keys (nedavat do ziadnej zlozky). Oscam stable zapnuty.
Neskusal som vsak doplnat udaje pre share do oscam.server. A este mam backup aktualizovany ku dnesnemu dnu.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od king »

Tak som tam dal tie configy od teba a uz to ide karta aj share, tento Oscam asi nema EMU ak si dobre pamatam tak EMU bolo len v ymod? Dik za pomoc


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od gorick »

king píše:Tak som tam dal tie configy od teba a uz to ide karta aj share, tento Oscam asi nema EMU ak si dobre pamatam tak EMU bolo len v ymod? Dik za pomoc
neviem preco nejde aj karta cez ymod, mozno treba skusit starsiu verziu alebo pouzit osmam ymod z GSU


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

to Gorick

Příspěvek od king »

Zdravim, tak som vyskusal tvoj posledny backup, zda sa ze vsetko ide ok, ale prestal mi Azbox byt viditelny v domacej sieti, treba tam nieco nastavit alebo ako? Dik


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
Uživatelský avatar
gorick
Mazák
Mazák
Příspěvky: 963
Registrován: 02 kvě 2010, 10:39
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: to Gorick

Příspěvek od gorick »

king píše:Zdravim, tak som vyskusal tvoj posledny backup, zda sa ze vsetko ide ok, ale prestal mi Azbox byt viditelny v domacej sieti, treba tam nieco nastavit alebo ako? Dik
O, to neviem, to som neriesil...ak to islo a teraz zrazu nie, tak mozno nieco robili v OpenRsi. Ja som kazdopadne do toho nezasahoval. Skus aktualizovat image.


DM 900 Triple Ultra HD 4K ..... Xtrend ET7500
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: to Gorick

Příspěvek od king »

gorick píše:
king píše:Zdravim, tak som vyskusal tvoj posledny backup, zda sa ze vsetko ide ok, ale prestal mi Azbox byt viditelny v domacej sieti, treba tam nieco nastavit alebo ako? Dik
O, to neviem, to som neriesil...ak to islo a teraz zrazu nie, tak mozno nieco robili v OpenRsi. Ja som kazdopadne do toho nezasahoval. Skus aktualizovat image.
skusil som, ale nie su dostupne ziadne nove aktualizacie, ale az tak mi to nevadi do boxu sa dostanem cez program RCC.exe


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
PetoBB Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 151
Registrován: 14 bře 2014, 20:45

Re: AzBox Me

Příspěvek od PetoBB »

Je tu niekto, kto pracuje s vyhľadávaním a sledovaním FEED-ov na Me? Mám o to mimoriadny záujem, len som si nie istý výberom prijímača. Ide mi o 4:2:2 a Blindscan. Ďakujem vopred za odpoveď.


Gibertini OP150S /72E-30W/ HARL 3618+ / GBox V2000 / Invacom SNF-031 /Feedhorn Gibertini
TBS-6925, TT Budget S2-4100 / ALTdvb, DreamDVB, SmartDVB, CrazyScan

Gibertini OP100XP/23E-30W/DG 380S Speedy/IBU Single, VU+ Duo2/BlackHole 2.1.7/oscam
Uživatelský avatar
king Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 119
Registrován: 10 srp 2012, 15:12
Bydliště: SK
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: AzBox Me

Příspěvek od king »

Ja som sa tym kedysi zaoberal a 4:2:2 ti Azbox Me prehra bez problemov


Zgemma H9S
uClan Ustym 4K Pro
Octagon SF 108
PetoBB Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 151
Registrován: 14 bře 2014, 20:45

Re: AzBox Me

Příspěvek od PetoBB »

Ďakujem za odpoveď. Ja som už medzičasom kúpil použitý AzBox Premium HD+ za 80e, takže sa s tým oboznamujem. Ako prvé som tam urobil update OFW na 5402, v menu vidím Blind scan, tak uvidíme, či to naplní moje očakávania :)


Gibertini OP150S /72E-30W/ HARL 3618+ / GBox V2000 / Invacom SNF-031 /Feedhorn Gibertini
TBS-6925, TT Budget S2-4100 / ALTdvb, DreamDVB, SmartDVB, CrazyScan

Gibertini OP100XP/23E-30W/DG 380S Speedy/IBU Single, VU+ Duo2/BlackHole 2.1.7/oscam
chrisperry
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 19 srp 2010, 16:58

Re: AzBox Me

Příspěvek od chrisperry »

Zdravím, nějaký čas jsem teď neupgradoval, takže bych potřeboval poradit, který FW je v současné době asi nejstabilnější (tj. fungující oscam a HD pokud možno bez zamrzání). Nepotřebuju teď žádné extra funkce (ty si ostatně doinstaluju sám), jde mi hlavně o tu stabilitu a funkčnost na běžné používání.
Díky.


rada Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 13 led 2009, 21:53

Re: AzBox Me

Příspěvek od rada »

Já doporučím OpenSpa 3.1, poměrně rychlý, navíc kvalitní multimedia a můj oblíbený s přehledem epg při brouzdání programy


Odpovědět

Zpět na „AzBox Me Diskuze“