Nahratie zálohy do prijímača

Rady a návody pro majitele přijímače Gigablue .

Moderátor: efendy55

Odpovědět
makatch Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 17 říj 2009, 19:24

Nahratie zálohy do prijímača

Příspěvek od makatch »

V tomto príspevku sme si povedali ako vytvoríme zálohu a teraz si povieme ako tú zálohu nahrajeme späť do prijimača.
Vytvorenú zálohu si nahrajeme na usb kľúč naformátovaný na FAT32.Je lepšie použiť kľúč nižšej kapacity,mne napríklad prijímač nedetekoval usb Kingston 32GB ale s Kingston8GB už nemal problém.
Musíme zachovať adresárovu štruktúru zálohy,čiže na kľúč nakopírujeme celý adresár gigablue,v ňom podadresár quadplus a až v ňom sú umiestnené samotné súbory zálohy.
Takže:
1,Vypneme prijimač zadným vypínačom
2,Vložíme usb kľúč so zálohou do hocktorého usb portu,ostatné musia byť prázdne.
3,Zapneme prijimač zadným vypínačom
4,Pokiaľ prijimač zdetekuje kľúč ,tak na prednom lcd vypíše hlášku "IMAGE FOUND CONFIRM WITH OK ON FRONTPANEL TO FLASH!"
5,V priebehu 2-3 sekúnd musíme potvrdiť nahratie tlačítkom OK na prednom paneli
6,Na prednom lcd nám v tom momente naskočí "FLASHING IN PROGRESS DONT UNPLUG !!!!!"
IMG_0649.jpg
7,Túto hlášku NEIGNORUJEME a v žiadnom prípade neprerušujeme alebo nevytiahneme kľúč z prijímača.Flashovanie potrvá pripbližne 3-5 minút,pričom led dioda svieti na fialovo
8,Po úspešnom naflešovaní zálohy sa nám prijímač rebootuje a nabehne do stavu pre pokašľaním.

Enjoy
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Gigablue HD QUAD PLUS OpenATV 5.1
HD-BOX FS-9105+ E2 OpenATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Nahratie zálohy do prijímača

Příspěvek od efendy55 »

ja len doplním s vlastnej skúsenosti odporúčam pri fleshovaní použiť skôr zadné usb-čka . niekedy s predného proste nefleshnete image ani za boha + platí to čo píše kolega . s týmto problémom som sa už viac krát osobne stretol na une, sole2 aj gigablue . proste jedno usb-ečko v prednom usb s image si ani nevšimne ,ale v zadnom usb- na prvý šup . :55:


Všetko4K,Linux E2
Bond Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 282
Registrován: 06 pro 2009, 16:11
Bydliště: Slovenská Ľupča - Banská Bystrica
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: Nahratie zálohy do prijímača

Příspěvek od Bond »

Mam problem, neviem preco ale z nicoho nic mi nenabehol prijimac, tak som musel opatovne nahrat zalohu do prijimaca. Ta prebiehala v poriadku, potom prestal blikat USB, tak som si myslel, ze prijimac restertne, ale nic sa nedeje uz asi pol hodinu. Na displayi je napis "FLASHING IN PROGRESS DONT UNPLUG !!!!!", ale nic sa nedeje. Prosim poradte co robit.


GigaBlue UHD Quad 4K OpenATV 6.4 + Dual tuner DVB-T2/C2 + 2GB HDD
Gigablue UHD UE 4K OpenATV 6.4 + 1TB HDD
Gigablue HD QUAD PLUS OpenATV 6.4 + Tuner DVB-T2/C2 + 1TB HDD
AZBOX Premium HD OpenATV 6.3 + Tuner DVB-T + 500GB HDD
Bond Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 282
Registrován: 06 pro 2009, 16:11
Bydliště: Slovenská Ľupča - Banská Bystrica
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: Nahratie zálohy do prijímača

Příspěvek od Bond »

Bond píše:Mam problem, neviem preco ale z nicoho nic mi nenabehol prijimac, tak som musel opatovne nahrat zalohu do prijimaca. Ta prebiehala v poriadku, potom prestal blikat USB, tak som si myslel, ze prijimac restertne, ale nic sa nedeje uz asi pol hodinu. Na displayi je napis "FLASHING IN PROGRESS DONT UNPLUG !!!!!", ale nic sa nedeje. Prosim poradte co robit.
Riskol som to a retartoval prijimac rucne vypinacom v zadu a nastastie prijimac nabehol.


GigaBlue UHD Quad 4K OpenATV 6.4 + Dual tuner DVB-T2/C2 + 2GB HDD
Gigablue UHD UE 4K OpenATV 6.4 + 1TB HDD
Gigablue HD QUAD PLUS OpenATV 6.4 + Tuner DVB-T2/C2 + 1TB HDD
AZBOX Premium HD OpenATV 6.3 + Tuner DVB-T + 500GB HDD
Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“