Gigablue HD QUAD PLUS

Diskuze k přijímači Gigablue HD Quad.

Moderátor: efendy55

Odpovědět
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

ak používaš archív-cz tak určite verziu 5.1 . v openatv sa všetko inštaluje rovnako bez ohladu akú verziu preferuješ . ipk plugini ja inštalujem cez ftp do tmp adresára a ručne nainštalujem , dám reštart E2 je to tam . ale dá sa to aj cez telnet ,ale ja to nepoužívam . sprav si zálohu setingu ,camu do pc pre istotu , alebo aj komplet backup .


Všetko4K,Linux E2
nicon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 dub 2010, 19:42

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

Zkousel jste nekdo uz novy firmware openmips 4.3? ma to mit novy kernel a take je novy Bootloader s rescue mode


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

neskúšal som a ani tak rýchlo asi nebudem , ale ked to už má openmips tak určite to budú obsahovať aj iné image . asi v novembri som skúšal openatv-5.1 a hdfreaks-5-3 a obe image mi po hodine prestali čítať kartu , najprv v hornej readers a na druhý den aj spodná readers prestala fungovať . oscam bežal kartu videl ale nič neodkodovalo karty samozrejme funkčné . podozrieval som čítačky v boxe ,ale keby to bolo tak tak by mi predsa nefungovali ani v starších image . pomohol len tvrdý reštart . ako píšem robili to obe image ,ale všimol som si že obe image už obsahovali nové drivre ,potom som skúsil staršie image od oboch týmov a čuduj sa svete obe image na starších drivroch s tým istým oscamom fungujú úplne bez problémov do teraz . :87: :55: momentálne tam mám HDFREAKS-5.3 ale verziu s oktobra . stále platí že nemusí byť nové lepšie ako to staré a nešahaj na nič čo funguje . ale kludne to skúste ,samozrejme spravte si komplet backup a podelte sa so skúsenosťami s ostatnými . aj ja to samozrejme vyskúšam ked budem mať na to viacej času .


Všetko4K,Linux E2
sepilko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 24 pro 2015, 21:17

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od sepilko »

efendy55 píše:ak používaš archív-cz tak určite verziu 5.1 . v openatv sa všetko inštaluje rovnako bez ohladu akú verziu preferuješ . ipk plugini ja inštalujem cez ftp do tmp adresára a ručne nainštalujem , dám reštart E2 je to tam . ale dá sa to aj cez telnet ,ale ja to nepoužívam . sprav si zálohu setingu ,camu do pc pre istotu , alebo aj komplet backup .

takze stiahnem verziu 5.1 co si dal odkaz a rucne ju normalne nakopirujem do adresara primaca a hotovo?.No co si teraz pisal asi neodporucas ist do verzie 5.1 co? tak toto zas nepotrebujem:) aby to nefungovalo


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

no nejako si to poplietol inštalovať image a ipk je rozdiel na to bacha , ja som písal o ipk do tmp . image sa inštaluje úplne inač . tozbaliť image dať na usb sformátovanú na fat32 vypnúť box strčiť usb s image / nič né nesmie byť v usb-vstupoch v satelite len fleshka kde máš nové image / zapnúť box stlačiť na tlačítko OK na panely a začne nahrávať nové image ,samozrejme počas nahrávania box nevypínať .


Všetko4K,Linux E2
sepilko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 21
Registrován: 24 pro 2015, 21:17

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od sepilko »

OKas :) tak ohladne image je mi uz jasne vdaka moc.. pochopil som to...

nuz co mi nie je jasne je instalacia tych modulov alebo ako sa to vola spravne neviem ipk balickov co to je ?? prepac ale radsej sa pytam ako si dosrat satelit :)
http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 89#p111089


cccam sofcam atd ... to najdem medzi pluginami alebo si to stiahnem od tvojho linku tuna ? a ako to tam potom nahrajem surofo nahrat do nejakeho adresara ??


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

prečítaj si ten link ešte raz a pozorne + som tam niečo doplnil .


Všetko4K,Linux E2
nicon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 dub 2010, 19:42

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

Tak jsem nahrál nový bootloader a nejdříve openmips 4.3 poslední kde je novy kernel a gstreamer 0.1x a vyzkoušel jsem avi videa a sekala se,poté jsem přehodil na poslední openatv 5.1, který má nový kernel stejne jako openmips 4.3 ale gstreamer 1.7.1 a videa už jdou plynule,takže paráda. Problém mám ale s hbb, nainstaluju openopera zkusím dát hbb to najede ale nejdou videa,balíček co je zde uložen na opravu hbb nejde nikam nakopírovat-není stejná adresářová struktura neb chybí asi ještě nainstalovat plugin hbbtv, takže jsem pote zkusil ještě doinstalovat plugin hbbtv,ale tam mi to zase hlásí,že mi chybí tslib-conf. Další věc pak je v archivechczsk, kde po prvním spuštění mi ukazuje protokoly zelené což je ok jsou nainstalované,ale kromě jednoho a to HLS protokol u toho mi píše nenainstalován, což mám dojem má něco společného s live streamy a v nabídce mi chybí asi díky tomu slow tv,kde je pár live streamů


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

skús toto http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 61&t=14518 ale či to bude fungovať aj s novým bootloaderom ,kernelom atd. to veru neviem ale sprav si pre istotu komplet zálohu .


Všetko4K,Linux E2
nicon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 dub 2010, 19:42

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

o tom prave vim,ale k tomu bych musel mit nejspis nainstalovany i plugin hbbtv,ktery mi nejde skrze chybejici tslib-conf


nicon
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 20 dub 2010, 19:42

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od nicon »

Funguje vam primaplay v archivech nebo je chyba u me


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

je OFF a to už pekne dlho .... :D


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

Zdravím , od dnes som vlastníkom tohto bazmegu, nahral som tam openatv-5.2-gbquadplus-20160222,softcam-feed-mipsel_1.0_all.ipk, Cccam 2.3.0. karty 0D96,0D97 idu v pohode až na ecmtime: ktoré sa pohybuje okolo 0.298 čo je oproti iným strojom dosť vysoké, potrebujem info ktorý plugin stiahnut na analogove hodiny v stanby na predný LCD display a ako v openatv prepinat obraz na display. :115:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od efendy55 »

http://www.opena.tv/gigablue-quad-plus/ ... d75hd.html
http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 61&t=14092
http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 61&t=14108
openatv momentálne nepoužívam ,ale nastavenie obrazu nájdeš v nastavení displeja . tam si môžeš vybrať čo ti ponúka image aby sa ti zobrazovalo na displeji . cccam tiež momentálne nepoužívam frčím v oscame 10097 a funguje to bezvadne odozvy na caide 0D96 sú lepšie ako na 0D97 . pozri si live log aké máš skutočné odozvy . a ver tomu že gigablue je daleko rýchlejší v prepínaní programov ako xtrend-8500 alebo 10000-ka . to mi ver , mám to odskúšané s rovnakou binárkou aj configom . podla toho čo som sa dočítal na forach aj čo mi potvrdili borci tak vraj do 300-ms to je v norme . ak si trúfaš skús inú binárku ,alebo sa pohraj s cofigmi oscamu . ja mám odozvy v logu od 50-ms na 0D96 do 200-ms na 0D97. samozrejme tie odozvy záležia vraj aj na klientovi .


Všetko4K,Linux E2
korok
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 08 bře 2011, 21:32
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Gigablue HD QUAD PLUS

Příspěvek od korok »

Vďaka za info, nastavenie displeja je už OK len ma hnevá že tam nie je prispôsobené tlačidlo na prepínanie napríklad keď chcem vypnúť obraz na LCD a musím ísť až do nastavení a tam to vypnúť aspoň ja som nič také nenašiel. Ten cccam som skúšal ako prvý na porovnanie s LX3 a Xtrendom 9500 , oscam a doscam
už majú lepšiu odozvu. Najrýchlejší s javí aj tak doscam možno je to tým že je jednodúchší a je to vlastne okresaný oscam . Pokiaĺ ti to nevadí môžeš sem alebo do SS hodit config aj binarku toho tvojho oscamu na 0D96 a 0D97. ďakujem


Odpovědět

Zpět na „Diskuze k přijímači Gigablue HD Quad“