Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Nastavení a vše kolem Azboxu HD.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

BIDLO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2012, 07:05

Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od BIDLO »

Pánové,omluvte dotaz na tuhle mašinku poněvadž žádný linux jsem v ruce dosud neměl. Donesl mi ho známý který ho používá co se týče TV pouze na příjem Skylinku na 23,5E. Bohužel při používání karty Skylink CW obraz /to samé dělá i ICE karta jak jsem doma zjistil/ každou chvíli na 5 vteřin zamrzne a pak se zase rozjede,především na ČT kanálech. Zkoušel jsem ji rozjet i v CI slotu spolu s modulem Eurocam CW ale v tomto případě obraz vůbec nenaběhne,byť v menu veškeré informace včetně zápisů na kartě vidím. Je nějaké řešení tohoto problému na pouhopouhý příjem Skylinku,nějak se co se týče linuxu absolutně nechytám,verze fw je tam 0.9.4890. Předem díky za stručný návod pro blbce.


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Ahoj, pokud mas multicas, tak ho deaktivuj. Ze sekce EMU Plugins viewforum.php?f=159 si stahni mgcamd a newcs. Tyhle dva pluginy plus CW karta v interni ctecce jsou overenou kombinaci. Na forech kolem tohoto tematu najdes hafo prispevku. K napsani podrobnych pokynu se necitim kompetentni. BTW z vlastni zkusenosti doporucuji originalni FW verze 4890. Kamarad zkousel ty novejsi, ale mel problemy se spolehlivosti nahravani.


Mirec12345
Nováček
Nováček
Příspěvky: 184
Registrován: 25 říj 2011, 16:27

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od Mirec12345 »

ako uz tu bolo vela krat napisane pre zaciatocnikov:

1. :97:

2. nezacinaj tu tym ze sa pytas, ale si radsej v pohode urob kavicku alebo cajik, podla toho co ti smakuje, prejdi jednotlive sekcie tohto fora, nauc sa zaklady dreamboxov a az potom sa pytaj

3. jedna rada zdarma, najlepsie urobis ked prejdes na enigmu2 (tam funguje Cccam 2.3.0 spolahlivo), original fw je shit, z mojej skusenosti azboxy nikdy nesli dobre s ktoroukolvek verziou originalneho fw


kedysi- predane:

AZBox Premium HD+ E2 OpenRSI-OpenPLI 2.1 na DOM Astra 23.5E CCCam 2.3.0 karta Skylink ICE 0D96 2,5'' HDD Seagate Momentus 5400.2 120GB SATA 5400rpm
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od VTronik »

Nechci se přít, ale moje zkušenost je taková, že i origo FW, speciálně 4890 chodí při správné konfiguraci newcs a mgcamd zcela perfektně. Vyzkoušeno jak s čistou CW, tak i ICE. U ICE je jediný malý zádrhel s aktivací a obnovou oprávnění, na to se osvědčil Multicas 1.57D04. Poté opět přepnout na newcs a mgcamd přes menu plugins.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
BIDLO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2012, 07:05

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od BIDLO »

Pánové,zatím díky,vše vyzkouším.
Mirec12345:to s tou kávičkou už jsem udělal,pročetl co se dalo ale moudrý nejsem z ničeho. Pro mě je to jen jednorázová akce,zprovoznit a honem rychle se toho zbavit,pro osobní potřebu žádný Linux naštěstí nepotřebuji.


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Z toho "vše vyzkouším" bych na tvém místě vynechal Enigmu 2. Jestli chceš jenom odstranit to cukání, tak nejjednodušší a nejrychlejší je použít mgcamd a newcs.


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Jestli máš AZBOX připojený do sítě, tak zkus přes FTP nahrát do adresáře PLUGINS soubory (včetně adresářů), které najdeš v příloze. Je to kopie mých souborů - normální Backup pluginů ti teď nemůžu udělat, protože to na dálku neumím.

- v konfiguraci AZBOXU si povol FTP a nastav heslo roota
- uspi AZBOX
- pokud nemáš nastavenou fixní IP adresu, tak si zjisti, jakou dostal přidělenou od DHCP serveru a připoj se přes FTP (doporučuju TotalCommander) jako root
- smaž obsah adresáře PLUGINS a nahraď ho novými soubory
- níže uvedeným souborům nastav atributy 755 (já používám FTP via TotalCommander, takže pomocí Files/Change attributes... a vlevo dole můžeš zadat přímo 755)
/PLUGINS/OpenXCAS/mgcamd/mgcamd
/PLUGINS/OpenXCAS/MultiCAS/emu_module
/PLUGINS/OpenXCAS/newcs/newcs
- odpoj se, probuď AZBOX a pro jistotu ho restartuj.

Po zapnutí by ti to mělo fungovat. MultiCAS tam mám jenom pro jistotu kvůli zápisům na kartu a je deaktivovaný.

edit: prilohy patria do downloadu. vikino


BIDLO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2012, 07:05

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od BIDLO »

Připojené k síti to nemám,dá se tam dostat mgcamd a newcs přes flešku? Z menu jsem vyčetl Multicas V1.00,mgcamd V1.35,newcs V1.6.13. Pokud pouze deaktivuji ten Multicas tak obraz okamžitě zmizí a hlásí zakódováno. Musí se pak zase aktivovat a resetovat aby opět naskočil. Pokud deaktivuji mgcamd spolu s newcs tak zamrzání sice nezmizí ale zkrátí se tak na pouhou jednu vteřinu.


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Když ti někdo vyrobí zálohu plugins, tak ji můžeš po nakopírování na svou flešku obnovit. Já se k TV dostanu až večer. Nemáš doma kousek kabelu (klidně i celý), abys AZBOX připojil k notebooku nebo PC?
BTW buď bys měl mít aktivní jenom MultiCAS (a mgcamd s newcs deaktivované), nebo naopak. Mít aktivní všechny tři je špatné. Proč ti to nechce jet na mgcamd/newcs, opravdu netuším. V mém ZIPu je akorát trochu novější mgcamd v1.35a.

Zapomněl jsem ještě na pár souborů. Doplnil jsem je do seznamu.

EDIT:
už to nemůžu opravit, tak je doplním sem. Těmto souborům taky nastav 755:

/PLUGINS/TechSat_AZK/TechSat_AZK
/PLUGINS/OpenXCAS/OpenXCAS
/PLUGINS/iradio/iradio


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Ahoj, tak tady je můj Plugins backup. Obnovíš to v Setting, System Information, Backup/Restore.


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Hmmm..., tak nevím, jestli jsem ten backup připojil nebo ne. Každopádně jsem ho dal znova tam, kam patří: http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... 84&t=10326

@vikino: sorry, tvého editu o sekci download jsem si všimnul až teď. Omlouvám se, úplně jsem na sekci download zapomněl.

EDIT: himbajs, nějak se mi v sekci download nechce uložit přiloha :(


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Ahoj Bidlo, tak už to na tom výše uvedeném odkazu najdeš (díky Vikinovi). Rozbal to do kořene flešky (FAT32) a můžeš to z ní obnovit.


BIDLO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2012, 07:05

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od BIDLO »

Moc díky za snahu. Hned jak se k tomu dostanu tak to vyzkouším.


BIDLO
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 20 dub 2012, 07:05

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od BIDLO »

Tak jsem se k tomu konečně dostal a opravdu to funguje. Moc díky hlavně fleggymu. Mám na něho ještě jeden dotaz,zmíněný známý se k mé velké hrůze zmínil o tom že by si chtěl během krátké doby vyměnit tu CW kartu za ICE. Tu jsem tam po té úpravě zkoušel ze zajímavosti taky ale ani neblafla. Je tam potřeba opět nějaká úprava?


fleggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 72
Registrován: 18 lis 2009, 18:31

Re: Azbox Premium HD a příjem Skylinku.

Příspěvek od fleggy »

Jsem rád, že ti to pomohlo. S ICE kartou ti bohužel neporadím - s CW chci vydržet, co jen to půjde. Zkus pohledat tady na fóru. Nějaký plugin určitě existuje, eventuálně je možné koupit CI modul na Irdeto, ale jak jsem pochopil, CI moduly zatím nefungují v E2.


Odpovědět

Zpět na „AzBox HD diskuze“