Diskuze k firmware 2.36

Diskuze o firmware.
Odpovědět
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Diskuze k firmware 2.36

Příspěvek od marsim21 »

Zde pište vaše postřehy k firmware 2.36


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
emge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 118
Registrován: 25 lis 2008, 21:49

Re: Diskuze k firmware 2.36

Příspěvek od emge »

Malo by tam byť vyriešené pomalé prepínanie programov na slave prijímači pri zdieľaní cez LAN.
V RS232 Mode Liste však chýba voľba Home Sharing LAN a v G-Share sa mi zatiaľ zdieľanie nepodarilo nastaviť. Takže som to zatiaľ nevedel odskúšať.
Zatiaľ neodstránili tú otravnú blikajúcu červenú bodku pri nahrávaní a prehrávaní.


HD-Box 9105+, Showbox E2 256 Pro, Dreamsky DSR-7500, motor DG-380
emge
Nováček
Nováček
Příspěvky: 118
Registrován: 25 lis 2008, 21:49

Re: Diskuze k firmware 2.36

Příspěvek od emge »

Funguje niekomu G-share zdieľanie s týmto fw, alebo robím niekde chybu?
Použil som súbor server_emty.bin na vyčistenie serverov. Na slave som nastavil jeden G-share server s IP master a rovnakým portom (2459). Slave sa nepripojil.
Keďže po vyčistení serverov boli všetky servery nastavené na NewCS a v riadku DES Key boli hodnoty: 01020304...., vymazal som aj tieto hodnoty. Výsledkom bolo, že na master bolo všetkých 30 serverov nastavených na NewCS s hodnotami - IP/URL: prázdne, TCP Port: 0, DES Key: nuly, User Name a Password: hviezdičky. Na slave boli rovnako nastavené servery 2 až 30, server 1 bol nastavený na G-share s hodnotami IP = master, port 2459. Skúšal som meniť IP, reštartovať prijímače, ale slave prijímač sa nepripojil ani raz.


So staršími fw mi dieľanie fungovali cez Home Sharing LAN, takže chybné prepojenie môžem vylúčiť.


HD-Box 9105+, Showbox E2 256 Pro, Dreamsky DSR-7500, motor DG-380
shark734
Nováček
Nováček
Příspěvky: 52
Registrován: 23 dub 2009, 17:36

Re: Diskuze k firmware 2.36

Příspěvek od shark734 »

tak isto som nerozchodil G-share...asi to pomale prepinanie odstranili tym ze ho odstranili celkom


Uživatelský avatar
furko Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 23 lis 2008, 10:24
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Diskuze k firmware 2.36

Příspěvek od furko »

prebraté:MirZM


Tusim viem, kde je u Teba chyba, pozri v menu v "about" ci mas v H/W cislo 090............ - lebo pokial tam mas V.1, alebo nieco podobne, tak to bude zrejme tym, ze sa ti to nepripaja

Dalsia otazka: mas tie prijimace pripojenen aj do internetu?
Aby si mal v H/W to ciselko 090.......... tak si ho musi prijimac stiahnut z netu - toto je taka volovina (ospravedlnujem sa za pouzite slova, ale fakt ma to stve), co vymysleli v druhej verzii gshare protokolu, na ktoru uz presli asi vsetky prijimace (aj klony)

mne sa to tiez nechcelo v domacej sieti vobec pripajat (ale pod inym softom, nie pod dreamsky) a ked som prijimace pripojil na router, teda do internetu , zrazu sa to rozbehlo - potom som po chvily router odpojil, a chodi to dalej!

(samozrejme, este predtym si prijimac stiahol to HW cislo - mam odskusane, ze to cislo si prijimac najlepsie stahuje pod firmwareom 2.34 [2], preto je tu niekde na fore aj ten navod, kde sa spomina tato verzia dreamsky softu)

Musel som uplne prestavat moju domacu siet, kvoli tomu, ze v novsej verzii gshare (vsetky novsie firmware ju pouzivaju) mi z casu na cas zasekavalo zdielanie skylinku v domacej sieti, ked router odpojim, zasekavie zmyzne! - proste je to haluz, nestretol sa s tym tiez niekto? Nieviete ako to zasekavanie odstranim? Najvacsia hluz je, ze v starsich frimwareoch, kotore maju strsiu verziu gshare (napr. 2.18) to nerobi ](*,) myslel som, ze je to routrom, ale aj po vymene routru za uplne inu znacku to robi dalej :x :( Takze teraz serveri z netu vobec netestujem, skylink je pre mna prioritou


Odpovědět

Zpět na „Firmware diskuze“