Stránka 2 z 3
Re: coolstream Trinity
Napsal: 05 lis 2014, 16:59
od grantec
na trinity som to neskusal , ma len 100MB LAN . Tam nejake extra rychlosti nejde dosiahnut.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 07 lis 2014, 19:00
od michaldrak
Ja necakam ze to bude ficat ako medzi pocitacmi, ale keby to dalo cca 30 Mb/s, co je 1/3 z rychlostneho standartu 100Mb/s sietovky to mi staci. Mozte to niekto skusit?
dakujem
Re: coolstream Trinity
Napsal: 07 lis 2014, 19:16
od esmiran
michaldrak píše:Ja necakam ze to bude ficat ako medzi pocitacmi, ale keby to dalo cca 30 Mb/s, co je 1/3 z rychlostneho standartu 100Mb/s sietovky to mi staci. Mozte to niekto skusit?
dakujem
No je to tak: Nezalezi na velikosti ripu, ale na datovem toku. Me jdou na Trinity plynule i po
wi-fi všechny 720p videa. Datový tok tak kolem 10 Mbit, ve špičkách i 16 Mbit.
Po ethernetu ti půjdou všechny 1080p úplně v pohodě, to mám vyzkoušené, datové toky průměrně přes 20 Mbit, špičkově až 35 Mbit. Momentalně nemám kabel zapojený, ale jestli budu mít zítra čas, tak vyzkouším maximální rychlost. Tipuju, že to bude ale v pohodě.
Jestli tam máš DTS zvuk, tak ten Coolstream nedekóduje, ale myslím že to posílá na optický výstup, nemám osobně vyzkoušeno.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 07 lis 2014, 19:16
od grantec
pripojim na router velky disk a v noci skusim. mam tam bd files okolo 30gb na film, zajtra dam vediet.

ano - dts posiela na spdif.
kazdy bd ma ale aj bluareay pcm audio (dvojkanal, nekomprimovany) a aj AC5 (5.1 ,alebo 7.1 kanal) .
Vyskusam a uvidim , aj prepipnanie zvukovej stopy.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 07 lis 2014, 19:24
od michaldrak
Dakujem vam moc.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 07 lis 2014, 22:55
od grantec
Takze .
Prehravanie bd, kde je len pcm blueray audio zvlada len zo zaciatku , cim dlhsie prehrava , tym viac je pohyb trhany .
bd files s viacerymi zvukovymi stopami je trhany od zaciatku .
po spusteni prehravania zo sietoveho disku roztoci aj disk pripojeny na usb priamo v trinity - asi koli cache.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 06:21
od michaldrak
To si skusal cez lan, alebo wifi? To neni veru dobre ze to neprehra 30GB Ripy...
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 08:44
od grantec
LAN .
Taketo subory je dobre ulozit na DLNA server. Tam totiz dekoduje server a cez siet tecu len data, bez potrety nasledneho zloziteho dekodovania.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 10:00
od michaldrak
To ano Dlna server, ale Synology DS213J nedokaze BrRipy. co by ste teda odporucili na prehravanie?
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 11:46
od grantec
Skus zobrat cosi , co ma procesor aspon 1,3GHZ a dual jadro . Musis si uvedomit,ze fizykalne zakony platia aj tu .
Jendoducho, ak procesor dekoduje, nemoze so svojim 500MHz taktom sucasne aj riadit plynulu prevadzku na sieti . To je priklad pre Trinity. Skus ist do mipselu (enigma2) ,ale najskor nech ti to mladenci otestuju . Lebo ani 1,3GHZ dvojjadro nieje zaruka pri nutnosti dekodovania.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 12:23
od michaldrak
No to uz je cena cca 300€ a to je podla mna dost na zariadenie co vydrzi do 3 rokov a na obcasne sledovanie. Skusim teda kupit externy prehravac minix neo x8 a satelit si necham co mam.ale to trinity a tank sa mi pacia:-(
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 15:02
od esmiran
grantec píše:Takze .
Prehravanie bd, kde je len pcm blueray audio zvlada len zo zaciatku , cim dlhsie prehrava , tym viac je pohyb trhany .
bd files s viacerymi zvukovymi stopami je trhany od zaciatku .
po spusteni prehravania zo sietoveho disku roztoci aj disk pripojeny na usb priamo v trinity - asi koli cache.
Co tam mas za firmware? Zda se me to trochu divne chovani... Bohuzel BD rip nemam k dispozici, takze nemuzu vyzkouset.
Jinak ale zadny hdd k prijimaci nemam pripojeny a chodi me vsechny videa co mam, max. datovy tok tak kolem 40Mbit/s (vic nemam).
Jaky tam mas datovy tok na ten BD rip?
Jinak je ale mozne ze na ty BR to bude opravdu na limitu vykonu, chtelo by to merit jeste zaroven vytizeni CPU. Muze byt taky problem ve firmware, ze jeste neni na BR odladeny.
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 19:16
od Valto
Ja sa chcem spýtať či by toto išlo cez lan na Trinity?Ďakujem.

Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 19:38
od grantec
Gigabit Ethernet
USB 3.0 expansion port
DLNA 1.5 and UPnP certified
Free desktop and mobile apps
ITunes support
podla deklarovanych parametrov ano .
Re: coolstream Trinity
Napsal: 08 lis 2014, 20:31
od esmiran
grantec píše:Gigabit Ethernet
USB 3.0 expansion port
DLNA 1.5 and UPnP certified
Free desktop and mobile apps
ITunes support
podla deklarovanych parametrov ano .
Asi taky záleží jaký UPNP server to má. Třeba můj NAS Zyxel má Twonky a ten Trinity sice vidí, ale bohužel nepřehrává. Zasekne se na náhledu videa a zkouší to přehrát jako obrázek
Řesím to tak, že mám na NASu share a mountuju na Trinity pomocí CIFS nebo NFS.
