Stránka 2 z 2
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 06:09
od alihen
hades píše:Domluvit se s providerem není problém, dobře se známe. Jako přijímací zařízení mám Nanostation Loco 5 GHz, dále jde kabel do switche (TP-Link), z něj do PC, AZBoxu a bezdrátového routru (také TP-Link). Bezdrátem se připojujeme s notebookem, netbookem a nokií C5. Pokud bylo DHCP povoleno jak na Nanostation, tak na TP-Linku, docházelo k nepravidelným výpadkům netu. Po vypnutí jede bez problémů.
Jo ale ked potrebujes povolit DHCP, tak si to na TP-linku dokazes prepnut aj sam a nemusis nikoho otravovat (lebo sa nemozes dostat do svojho routru)
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 09:26
od JohnCenaWWE
este o tom info o kanali by ma zaujimalo ake kodovanie ma ,neviem ci koduje Cw,biss atd...
jo zmena providera,keby to bolo tak jednoduche ked u nas je len jeden,mam mikrovlnku, mikrotik,skusam ho resetovat ale nejak sa mi nedari,no nic skusim napisat providerovi ,len toho sa bojim ze bude cmuchat preco,zaco ,naco,
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 09:31
od alihen
JohnCenaWWE píše:jo zmena providera,keby to bolo tak jednoduche ked u nas je len jeden,mam mikrovlnku, mikrotik,skusam ho resetovat ale nejak sa mi nedari,no nic skusim napisat providerovi ,len toho sa bojim ze bude cmuchat preco,zaco ,naco,
jeho nema co zaujimat preco, naco
za co? zadarmo
preco? lebo na boxe mas aj internetovy prehliadac a youtube, a kvoli instalacii firmware
najlesie by bolo, keby si si kupil druhy router a ako spominal "hades" zapojit ho za ten tvoj
mas po probleme a nemusis sa nikomu doprosovat a nic vysvetlovat
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 10:07
od JohnCenaWWE
hades píše:Snad to jde i jinak, propojit PC a AZBox kříženým kabelem a na PC spustit program, který boxu IP adresu přidělí. Já to budu muset udělat obdobně, protože DHCP mám na routru vypnuté a router zaheslován providerem. Doma mám ještě další router s DHCP, ale ten je bezdrátový.
aky myslis teda program????
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 10:23
od vikino
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 12:01
od JohnCenaWWE
diki moc,ale ked idem cez tiny dhcp program dam ADD new,a este pyta MAC adresu pc,ked ju napisem nechce dat ok,co moze byt?
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 15:54
od JohnCenaWWE
uz som dal mac adresu boxu ale nic mi nevypisalo
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 16:31
od hades
A je to křížený kabel? Propojení 2 PC standardním kabelem umí myslím pouze novější síťovky, které mají nějakou diagnostiku a poznají, že jde o tento typ propojení. AZBox je vlastně jakové malé linuxové PC.
Z jiného soudku. Mám klasický Phoenix na COM port, používal jsem jej v PC s SS2 a SSHD2 kartou. Je možno tento Phoenix použít s nějakou redukcí i na AZBoxu jako čtečku karet?
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 17:18
od JohnCenaWWE
skusal som aj krizeny aj rovny kabel lan rj45 ale nic
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 18:15
od JohnCenaWWE
cez tiny idem da mi toto a nic viac
Re: Info o kanali
Napsal: 20 lis 2011, 18:19
od JohnCenaWWE
asi bude chyba v kabli asi nemam krizeny ,ten musy byt 8pinovy?ci staci 4pin?