Stránka 1 z 2
Skylink - ICE
Napsal: 13 zář 2013, 18:21
od pipiviki
Jak rozjedu kartu SKYlink ICE na originálním image? Může někdo heslovitě napsat na které originální verzi je funkční a jaký Cam? Pokud to na origoš funguje.
Děkuji.
Re: Skylink - ICE
Napsal: 13 zář 2013, 18:54
od matchboxx
pipiviki píše:Jak rozjedu kartu SKYlink ICE na originálním image? Může někdo heslovitě napsat na které originální verzi je funkční a jaký Cam? Pokud to na origoš funguje.
Děkuji.
instalovat doscam v14 - ten je ke stazeni
viewtopic.php?f=309&t=12650, postup instalace, pouziji jiz zde nekolikrat napsany:
autor grantec :-))
Postup instalacie:
Prilozeny subor rozbalit na pracovnej ploche.
Otvorte subor config.txt v Notepade a zapiste IP adresu Coolstreamu. Subor ulozte a zavrite.
obr.1.jpg
obr.2.jpg
Dva krat kliknite na subor update.bat . Tym sa spusti a nainstaluje potrebne subory do Coolstreamu
obr.3.jpg
Po instalacii restartnite Coolstream. Doscam startuje automaticky, pri kazdem rebootu, zadne dalsi soubory nepotrebuje vse je v obsazeno v binarce
webove rozhrani Doscamu
ipboxu:8080
Re: Skylink - ICE
Napsal: 13 zář 2013, 20:25
od pipiviki
Tak až na druhý pokus. Nešlo to. Musel jsem udělat aktualizaci software, ta ale taky až na druhý pokus, protože když jsem chtěl zachovat stávajicí chanels, tak to padlo pro chybějící nějaký ovladač. Takže potom nová instalace soft z internetu, nové nastavení, a potom jsem to rozbalil ne na plochu, udělal jsem si normalně adresář na disku a taky to šlo.
Když jste zavedli extra chlívek na TRINITY, tak jsem předpokládal, že ne všechny postupy se dají aplikovat z nišších verzí.
Díky za radu.
Re: Skylink - ICE
Napsal: 13 zář 2013, 21:14
od matchboxx
pipiviki píše:Tak až na druhý pokus. Nešlo to. Musel jsem udělat aktualizaci software, ta ale taky až na druhý pokus, protože když jsem chtěl zachovat stávajicí chanels, tak to padlo pro chybějící nějaký ovladač. Takže potom nová instalace soft z internetu, nové nastavení, a potom jsem to rozbalil ne na plochu, udělal jsem si normalně adresář na disku a taky to šlo.
Když jste zavedli extra chlívek na TRINITY, tak jsem předpokládal, že ne všechny postupy se dají aplikovat z nišších verzí.
Díky za radu.
obecny postup instalace cehokoliv do originalniho firmware hd1 nebo hd2 bude porad stejny, stejne vsak nebudou soubory vzhledem k rozdilnemu hardware
ucime se vsichni

Re: Skylink - ICE
Napsal: 17 zář 2013, 13:56
od pipiviki
Doskam a přidání dalšího uživatele. Nenašel jsem žádné konfigurační soubory, to znamená že to nejde a je třeba další Cam? A nastavení lajny na share z venku je možné? Neboje je třeba alternativní image? A moutování nic moc, je nějaký plugin do origo softu? Přehrávání ze síťového disku zatím neumím, ale přístup ze sítě na sat mám, ale jaksi ven mi to nejde nic najít. V češtině jste asi jediné fórum?
Re: Skylink - ICE
Napsal: 17 zář 2013, 16:11
od matchboxx
pipiviki píše:Doskam a přidání dalšího uživatele. Nenašel jsem žádné konfigurační soubory, to znamená že to nejde a je třeba další Cam? A nastavení lajny na share z venku je možné? Neboje je třeba alternativní image? A moutování nic moc, je nějaký plugin do origo softu? Přehrávání ze síťového disku zatím neumím, ale přístup ze sítě na sat mám, ale jaksi ven mi to nejde nic najít. V češtině jste asi jediné fórum?
ano lze, pro extralajny je potreba vytvorit soubor oscam.server ve var/tuxbox/config/ nebo jej vytvorit z weboveho rozhrani , staci do nej dopsat sve udaje a funguje to napr takto pro cccam server
[reader]
enable = 1
label = cccam-reader
protocol = cccam
device = 199.99.99.99,20534
user = bajaja
password = bajaja
group = 1
emmcache = 1,1,2
cccmaxhop = 5
cccversion = 2.0.11
pro dalsi alternativy newcamd, camd3 analogicky
na moutovani existuji v linuxu standarni povely, mount cifs s windows nejde prozatim z menu , bug v image je potreba moutovat s parametry nounix a noserverino
Re: Skylink - ICE
Napsal: 17 zář 2013, 18:35
od EnoSat
pipiviki píše:Doskam a přidání dalšího uživatele. Nenašel jsem žádné konfigurační soubory, to znamená že to nejde a je třeba další Cam? A nastavení lajny na share z venku je možné? Neboje je třeba alternativní image? A moutování nic moc, je nějaký plugin do origo softu? Přehrávání ze síťového disku zatím neumím, ale přístup ze sítě na sat mám, ale jaksi ven mi to nejde nic najít. V češtině jste asi jediné fórum?
priklad pripojenia NAS
Re: Skylink - ICE
Napsal: 01 říj 2013, 18:26
od PcAlien
Zkoušel jsem postup na share z venku přes cccam bez úspěchu (Cccam do not correctly with some packages. Maji napsano na jejich adrese) Mohl by někdo napsat jak na Newcam podrobněji. Přešel jsem z arivy tak moc zkušenosti nemám. Zatim jsem rozběh doscam s softcam.Key. Děkuji
Re: Skylink - ICE
Napsal: 02 říj 2013, 15:14
od grantec
cez web rozhranie doscamu prejdi do readers . klikni na novy - zadaj protokol newcamd , otvori sa list.
enable - zaskrtni
ako device zadas : cosi.share.net,xxxxx (namiesto xxxx zadaj realny port)
dole nizsie zadaj deskey (standartne byva 0102030405060708091011121314)
meno
heslo
ak to server vyzaduje, zaskrtni aj disableserverfilter.
prejdi celkom dole a uloz save .
Re: Skylink - ICE
Napsal: 02 říj 2013, 18:01
od PcAlien
Děkuji ,zase jsem se dostal dál. Proxy initialized ale nepřipom se. Oni maji Newcamd525 nebo Camd3 v tom to asi bude? Ale tahle možnost v readers neni.
Re: Skylink - ICE
Napsal: 02 říj 2013, 19:45
od grantec
newcamd525 ide spravit, skor je problem ine.
ked si ziadas pristup na newcamd , napis im ze mas mgcamd 1.33 . Potom ti ich line bude pasovat .
Re: Skylink - ICE
Napsal: 05 říj 2013, 10:36
od pecaIII
Jak nastavením trinity tak, abych mohl přehrát film z PC? Mám propojeno kabelem PC - router - trinity.
Zkoušel jsem v nastavení sítě, ale nezadařilo se.
Jinak přehrávání z HDD přes usb vstup bezproblémové, youtube také ok.
Yweb z PC taky ok.
Re: Skylink - ICE
Napsal: 06 říj 2013, 18:32
od matchboxx
pecaIII píše:Jak nastavením trinity tak, abych mohl přehrát film z PC? Mám propojeno kabelem PC - router - trinity.
Zkoušel jsem v nastavení sítě, ale nezadařilo se.
Jinak přehrávání z HDD přes usb vstup bezproblémové, youtube také ok.
Yweb z PC taky ok.
mozna primoutovat tu spravnou slozku v PC, stejne jako sitovy server, nebo definovat v pc upnp klienta, ve w7 to jde, ostatni jsem nezkousel.
Re: Skylink - ICE
Napsal: 07 říj 2013, 06:24
od pecaIII
Tak pomocí UPNP se povedlo dostat na PC.
Přehraju fotky, mp3, avi. MKV ale nejdou přehrát.
Re: Skylink - ICE
Napsal: 07 říj 2013, 12:51
od grantec
Doscam, alebo gbox. Image- je uplne jedno aku verziu pouzijes.