Zdravím Všechny.Prosil bych o radu či pomoc.V poslední době mě začaly vyskakovat hlášky kodovaný kanál a potom kanál naskočí.U Vantage to dělávalo taky ale tohle je už hrozný.Po přepnutí kanálu,jedno jakej pokaždé jiný,čekám cca 20 vteřin pak se objeví hláška pak snad dalších 10-15 vteřin pak milostivě kanál naskočí,jenže někdy nenaskočí vůbec.Někdy to jde a z toho najednou začne blbnout.Pokusí se někdo poradit.Dík
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 21 led 2015, 16:40
od toprun
Chybí základní informace: jaký image, jaký softcam (modul?)....
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 21 led 2015, 20:44
od esmiran
Občas mě to dělalo s origo image, když jsem měl spuštěný Bpshare, většinou na jednom programu. Doporučuji bpshare nepoužívat.
Zkus restartovat, jestli se to spraví.
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 21 led 2015, 23:50
od grantec
to obcas spravi doscam na preograme CTHD a CT2 HD . Vsimol som si to uz. Niekedy anskoci okamzite , neikedy treba pockat . Cosi na tom TP bude asi nestandartne.
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 22 led 2015, 17:36
od fixonek
Nevím jestli to napíšu správně ale mám tam asi 03.02.2014 - Version 2.13 RELEASE(Neutrino update apollo 30 08 14 1826.)
Doscam v 19
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 22 led 2015, 17:41
od toprun
Zkus aktualizovat image i DOScam. (ideální je sem vlepit screen s údaji o image).
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 22 led 2015, 19:23
od fixonek
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 22 led 2015, 22:38
od fixonek
toprun píše:Zkus aktualizovat image i DOScam. (ideální je sem vlepit screen s údaji o image).
Tak jsem zkusil aktualizovat image na 2.15 beta z 19.1.2015 a DOScam V 023.Zdá se že to funguje.Zatím.
Mockrát děkuji za pomoc,nakopnutí.Uvidíme další dny.Ještě jednou dík.
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 03 úno 2015, 19:19
od fixonek
Tak to statečně dělá dál.Zdáse že pomůže restart klíčů a restart boxu ale dělat to každej den?Někdy asi kvůli zpožděnýmu naskočení kanálu časovač nenahraje načasovaný program nebo nahraje ale zas špatně pojmenuje (no title)nebo tak nějak.Vyskakujou taky hlášky že nejde nahrát kvůli jakésy systemové chybě,nebo hdd je pomalý zvažte výměnu hdd za rychlejší přitom fleška je nejrychlejší co mám,přitom se nahrává třeba jen jeden program.
Jaké rychlosti by tedy měla fleška mít.Nebo co ba se dalo opravit.Může mít na rychlosti načítání programů a epg vliv i síla signálu?
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 03 úno 2015, 19:56
od grantec
vzdy po update, aktualizacii , je potrebne prejst do nastavenia nahravania a ozancit boxu miesto pre ukladanie nahravok, aj ked je cesta zdanlivo spravna. Ukazat mu cestu a potom ulozit v nastaveniach .
Problem s cache epg riesi zas update zo vcerajska.
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 03 úno 2015, 20:11
od toprun
fixonek píše:Tak to statečně dělá dál.Zdáse že pomůže restart klíčů a restart boxu ale dělat to každej den?Někdy asi kvůli zpožděnýmu naskočení kanálu časovač nenahraje načasovaný program nebo nahraje ale zas špatně pojmenuje (no title)nebo tak nějak.Vyskakujou taky hlášky že nejde nahrát kvůli jakésy systemové chybě,nebo hdd je pomalý zvažte výměnu hdd za rychlejší přitom fleška je nejrychlejší co mám,přitom se nahrává třeba jen jeden program.
Jaké rychlosti by tedy měla fleška mít.Nebo co ba se dalo opravit.Může mít na rychlosti načítání programů a epg vliv i síla signálu?
Restart jakých klíčů? Jedeš ze share nebo z karty? Jak rychlý USB klíč máš, jak velký?
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 03 úno 2015, 20:59
od fixonek
toprun píše:
fixonek píše:Tak to statečně dělá dál.Zdáse že pomůže restart klíčů a restart boxu ale dělat to každej den?Někdy asi kvůli zpožděnýmu naskočení kanálu časovač nenahraje načasovaný program nebo nahraje ale zas špatně pojmenuje (no title)nebo tak nějak.Vyskakujou taky hlášky že nejde nahrát kvůli jakésy systemové chybě,nebo hdd je pomalý zvažte výměnu hdd za rychlejší přitom fleška je nejrychlejší co mám,přitom se nahrává třeba jen jeden program.
Jaké rychlosti by tedy měla fleška mít.Nebo co ba se dalo opravit.Může mít na rychlosti načítání programů a epg vliv i síla signálu?
Restart jakých klíčů? Jedeš ze share nebo z karty? Jak rychlý USB klíč máš, jak velký?
Se omlouvám modré tlačítko,skripty,keys-update.Usb rychlost čtení cca 198Mb/s-zápis 68Mb velikost 128GB.Ovšem pozor to mě trklo až teď mám klíč usb3 měřeno v usb3 jejžiž já teď nevím jak to napsat zásuvce,po předání do usb 2 rychlost nějakých 36Mb/32Mb je to možný takový rozdíl.Kolik by teda měla rychlost cca měla dostačovat.Co myslíš pojmem jedeš ze share nebo z karty?Já jsem již říkal že jsem debil že tomu nerozumím.Omlouvám se za chyby třeba to pochopíte.Dík.
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 04 úno 2015, 10:47
od grantec
verzia image OK , doscam daj v21 - ten ide zatial najspolahlivejsie .
a rychlost usb2 ,tak ako je opisujes musi stacit na nahravanie aj troch HD programov naraz .
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 04 úno 2015, 18:58
od marsim21
Co se týče hlášek,že HDD je příliš pomalé.
Tuto hlášku mám cca. jedenkrát z deseti nahrávání vždy vykliknu exitem .Mam HDD Samsung 2.5 320 Giga.
Tuto hlášku si spíše spojuji,když začne nahrávání někdy se HDD probudí trochu později a proto naskočí tato hláška.Alespoň tak si to vysvětluji já,protože veškeré nahrávky byli vždy v pořádku a vždy se to stane hned po započetí nahrávání nikdy v jejich průběhu.
Druhá věc hlášku nahodí jen u první spuštěné nahrávky,kdy se HDD probouzí.Na youtube mám i video kde jsem testoval nahrávání.Myslím že jsem na toto HDD naráz 8 HD programů nahrával 9 tý sledoval a 10 tý měl v PIP. Tak nějak to bylo.
Zde video:
Re: Hlášky kódovaný kanál
Napsal: 04 úno 2015, 19:36
od grantec
je mozne ze je wait_overdriving nastaveny prilis nizko . program nahra aj tak ale box je pocas takeho nahravania spomaleny . mozno nemci davaju uz len ssd disky , tam ich take cosi netrapi ....