fw 0.9.3686

Odkaz na stažení Firmware a Diskuze k firmware.

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 0.9.3686

Příspěvek od grantec »

Pri pouzivani mgcamdu je problem v tom,ze zakazdym sa snazite pouzit najnovsiu verziu - resp. na server umiestnuju vzdy to najnovsie - pricom existuje vlastne jedina funkcna a stabilna verzia mgcamdu - z februara 2009 . Myslim pre nas region. Asi tazko mi dokaze niekto vysvetlit, ze musel pouzit mgcamd 1.34 , ked pridana podpora CAID sa tyka brazilskeho operatora. Ja to robim vzdy tak, ,ze sice stiahnem mgcamd z webu, ale binarku zmenim za tu starucku- kde vsetko, vratane KDhome, funguje.
Ano , nepozna niektore CAID ,ale precestovat pol zemegule, aby som zistil,ze to tak je - to nemusim.
MultiCAS - detto. Vyjde nova verzia- nezajem ci nasincom ozaj nieco prinesie- sup s nou do downloadu.
Oneskorena odozva citacky je dana strukturou dvbapi . Pomaly ale isto sa uz priblizuje zauzivanemu standartu pre normu DVBAPI , takze aj odpovede citacky sa zrychlia a tym padom aj emm trafi tam kde ma.
Jeden cas som robil test s nastavovanim frekvencie interneho oscilatora. Standart 3,57MHz - odozva cca 1000ms , pretaktovanim na 6.00MHz som dosiahol super zrychlenie - cca 980ms. :) Je len logicke, ze pri takej latencii ,kym dorazia emm na kartu -obrazne povedane ,aj stratia platnost . Preto to dlhe cakanie.
Standartne odpoveda citacka do 50ms (lokalka). Lenive prijimace maju 150ms v lokale.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
VTronik
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 603
Registrován: 13 zář 2009, 22:16
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: 0.9.3686

Příspěvek od VTronik »

ltrejbal píše:Mno opravdu netusim co je na tom logickeho, kdyz jednou funguje to a podruhe zas ono. S jednim FW funguje mgcam 1.3.4. s druhym zase pouze 1.3.3. a vsechny navic padaji do toho zapisy na kartu lezou pres Multicas pul dne a tak dokola.
Ale je pravda, ze je to zabava :55:
Myslím, že nemáš pravdu. Kombiunace NewCS a mgcamd, která fungovala v předchozích FW, funguje spolehlivě i s novým FW. Včetně zápisů na kartu.
Pokud nechci ztrácet čas zkoušením nebo "hraním si" s novými pluginy, nahraju to, co fungovalo a jede to.


AZBox HD Premium, E2 OpenSPA 6.0.011, oscam, Seagate Pipeline 1TB;
Vu+ Duo2, E2 2016-11-22-vuplus_experimental, oscam, WD10EURS 1TB;
MAXIMUM T90 (28,2E, 23,5E, 19,2E, 13,0E, 10,0E, 0,8W), Inverto Black Ultra, EMP 8to1
Skylink ICE
Uživatelský avatar
remac
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 20 dub 2009, 21:47

Re: 0.9.3686

Příspěvek od remac »

Urcite se nepovazuji za nejakeho odbornika pres linoxove prijimace. AZ Box jsem si poridil s vedomim, ze neni zatim jeste vse dotazene do konce. Pozorne procitam kazdy radek co kdy kdo na tomto foru napsal a snazim se tim ridit a vse mi bezi tak jak ma a rozhodne si nestezuju. Internet , email mam na PC, takze mne netrapi , ze prozatim neni dotazeny. Fotky mam ulozeny na HDD DVD prehravace, takze se s tim u AzBoxu nezabyvam. DVD, mkv a mp3 mi jedou vice mene bez problemu a verim, ze to programatori dotahnou. Klavesnice mi funguje a musim rict, ze to je pomoc. Sdileni a ostatni vychytavky nutne pro sledoveni placenych i neplacenych kanalu funguji , takze to nejdulezsi proc jsem si prijimac kupoval mi bezi. Nevadi mi, kdyz se nekdo na tomto foru na cokoliv zepta, nebo upozorni na nejaky problem ci nedostatek , od toho bylo toto forum zrizeno. Co mi ale vadi, jsou ruzni vecne nespokojeni rejpalove , jejichz prispevky jsou pouze o tom, ze vse stoji za ho..no. Nechapu, proc jste si kupovali linuxovy prehravac, kdyz o tom vite kulovy a navic ani poradne nectete toto forum . Moje rada zni: prodejte AzBox a kupte si treba topfield 7700, coz neni spatna volba a mate po starostech.


AZBOX PREMIUM HD - HDD Samsung 1 TB SATA II - motorSG2100 - TV Panasonic VIERA TH-42PX80E - AV Receiver Panasonic SA-XR59
Uživatelský avatar
panborat
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 226
Registrován: 28 kvě 2009, 16:55

Re: 0.9.3686

Příspěvek od panborat »

remac píše:Klavesnice mi funguje a musim rict, ze to je pomoc
K čemu klávesnici využíváš? Z mého pohledu je vhodná pro youtube a web - ale ten je v AZB nepoužitelný. Jaké je pro ni ještě použití? Díky


AZB Elite/ext.A-Data250GB/fw rti 1.6.0 /Skylink/Panasonic TH-42PX80E/DO Logitech 515
ltrejbal
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 362
Registrován: 10 bře 2009, 15:39

Re: 0.9.3686

Příspěvek od ltrejbal »

Budu reagovat jen na Granteca, protoze on radi a toho si vazim. Pro ostatni snad jen, ze to jestli si koupim nebo necham Azbox si rozhodnu sam a nepotrebuji v tom doporuceni a i kdyz jsem naprosty zacatecnik v satelitni technice a linux vubec, tak kazdy z vas nejak zacinal..... To ze mezi mnoha vecmi, ktere zkousim a ktere nejdou prehlednu zapisy na karte neni snad duvod k takovym reakcim a diky znovu shibalovi, ze mne na to upozornil. Verim, ze ta informace byla dobra nejen pro mne, ale i pro nekoho dalsiho a od toho je toto forum.
Grantec jen pro vysvetleni nove verze emu instaluju ze dvou duvodu:
1. pri upgrade bohuzel nezalohuji (evidentne zacatecnicka chyba) a tudiz pak stahnu pres DO dostupny emu, coz je vetsinou ten posledni
2. stahuji ten posledni take s nadeji, ze bude stabilni a nebude padat, coz zatim nebyl zadny co jsem mel
Pokud tedy vis o nejakem stabilnim mgcam, prosim o jeho link ci o potvrzeni, ze se jedna o ten, ktery je v Plugins zaloha USB od Dempseyho, protoze cccam se mi zatim nepodarilo plne zprovoznit jak vis z jineho vlakna (a priznavam, ze je to zatim nad me sily, ale prave proto se o to snaz im, abych se naucil vic)
Naposledy upravil(a) ltrejbal dne 07 lis 2009, 13:05, celkem upraveno 1 x.


AzBox HD Elite • LG50PM970S • HD Fujitsu Siemens 640GB USB2.0 • EMU CCCAM 2.1. • Skylink
Uživatelský avatar
visper
Odborník
Odborník
Příspěvky: 2192
Registrován: 23 dub 2009, 13:50
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: 0.9.3686

Příspěvek od visper »

Já používám klávesnici když si při sledování TV na něco vzpomenu a musím to rychle vygooglit než na to zapomenu. Prohlížeč je sice pomalý, ale rozhodně to je rychlejší než naběhnutí Windows na PC.


Azbox Premium--- Enigma 2---Seagate Pipeline 500GB---motor SG2100
Uživatelský avatar
remac
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 20 dub 2009, 21:47

Re: 0.9.3686

Příspěvek od remac »

Klavesnici pouzivam, hlavne kdyz si hraju s pluginama , nebo kdyz delam poradek na disku a kopiruju filmy a mp3 , ale hlavne manzelka si spousti youtube a tady si nedokazu predstavit, ze by mela pouzivat DO , s klavesnici je to pohodlnejsi.


AZBOX PREMIUM HD - HDD Samsung 1 TB SATA II - motorSG2100 - TV Panasonic VIERA TH-42PX80E - AV Receiver Panasonic SA-XR59
whisky
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 20 srp 2009, 19:23
Bydliště: třebíč
Kontaktovat uživatele:

Re: 0.9.3686

Příspěvek od whisky »

Jasny, ja sem taky lama, vubec linuxu nerozumim, jen kdyz ti do telefonu prodejce rekne, ze je to nejlepsi multimedialni pristroj na trhu, presne ten co jsem cekal asi tak 4roky, dobra cena a jeste sat, tak sem do nej sel. Netusil sem, ze to bude tak zapeklity vsechno rozchodit. A stale jsou problemy. Ted je muj stroj na reklamaci, prodejce ho poslal dodavateli, protoze totalne vytuhl. Takze papirove sem nadsen, ale funkcne jiz tolik ne. A pokud v dnedni dobe, zvladaji samsotatny TV cteni fotek, sdileni s PC, prehravani nejakejch divix i MKV taky, tak staci uz jen spolehlivej SAT prijimac s PVR. JAsny znackace, nemaj emulaci, da se usetrit. Navod na obsluhu od dodavatele je taky chaby, rpo normalniho usera nic moc. Chce to neco znat a vedet, coz pro linufovy fandy a mladsi rocniky je urco prima stroj. Nicmene se tesim az me ho vratej a mozna i s timto fw. Jinak Demsey nekde psal o ulozisti rad a navodu, kde budou pohromade a zretelne popsany. takoje open user manual. Deje se neco takoveho?


Ferguson Ariva 200 HD (Skylink)
ext 1TB HDD + Finlux 82cm 16:9 + Yamaha reciever + repro 5.1
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: 0.9.3686

Příspěvek od dempsey »

Zatiaľ len sekcia rady a návody + forum, ale niečo ako AZBOOK bude. Menší problém je že v súčasnosti by sa musel vyrábať každý mesiac kôli častým a zásadným zmenám - takže zatiaľ len to čo tu je


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
SAwolf Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2009, 12:39

Re: 0.9.3686 - nahrávání - REC

Příspěvek od SAwolf »

Připojím se do fóra se svou zkušeností týkající se nahrávání. Zvednul jsem FW z verze 3501 na 3686 a zjistil:¨
1. Nemohu nastavit nahrávaní přes EPG (už to tady někdo popisoval a dával snad i do souvislosti s určitými TP - nevím, ale v předchozí verzi mi to fungovalo, jen jsem měl problémy s nahráváním ze standby).
2. Nefunguje mi ani přímé nahrávání stisknutím tlačítka REC.

Nejhorší je, že se AzBox "tváří", jako že nahrává - svítí červená LED a zobrazuje vrtící se disk.
Pak kouknu do sekce nahrané programy a tam není buď nic, nebo tam je informace o záznamu uložena, ale velikost je v řádu MB - to už vím, že je to na...nic.

Máte někdo tušení co by mohlo pomoci? Mohl bych se sice vrátit k 3501, ale věnoval jsem ted docela dost času znovunastavení, rozjel jsem po dlouhe době zápisy na kartu atd...., takže kdyby to šlo "rozmasírovat" v současném nastavení, byl bych raději.

Díky předem za "tipy".
_____________________________________
AzBox Premium, 500GB HDD Seagate Pipeline


SAwolf ---------------------------------------------------------------
AzBox Premium FW 09.3877, HDD 500GB Seagate Pipeline, zatím CRT
Beam Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 443
Registrován: 15 bře 2009, 12:09

Re: 0.9.3686

Příspěvek od Beam »

SAwolf> pouzivas newcs + mgcamd a mas pusteny AU v mgcamd?


AzBox HD Premium (R3/4 = 330) fw. E2 OpenRSI 3.0, Samsung 750 GB, (23.5E+19.2E)+0.8W+SG2100
Skylink KOMPLET ICE, plugins: CCcam k OSCAMu
Norbi44
Nováček
Nováček
Příspěvky: 73
Registrován: 29 srp 2009, 15:45

Re: 0.9.3686 - nahrávání - REC

Příspěvek od Norbi44 »

SAwolf píše:Připojím se do fóra se svou zkušeností týkající se nahrávání. Zvednul jsem FW z verze 3501 na 3686 a zjistil:¨
1. Nemohu nastavit nahrávaní přes EPG (už to tady někdo popisoval a dával snad i do souvislosti s určitými TP - nevím, ale v předchozí verzi mi to fungovalo, jen jsem měl problémy s nahráváním ze standby).
2. Nefunguje mi ani přímé nahrávání stisknutím tlačítka REC.

Nejhorší je, že se AzBox "tváří", jako že nahrává - svítí červená LED a zobrazuje vrtící se disk.
Pak kouknu do sekce nahrané programy a tam není buď nic, nebo tam je informace o záznamu uložena, ale velikost je v řádu MB - to už vím, že je to na...nic.

Máte někdo tušení co by mohlo pomoci? Mohl bych se sice vrátit k 3501, ale věnoval jsem ted docela dost času znovunastavení, rozjel jsem po dlouhe době zápisy na kartu atd...., takže kdyby to šlo "rozmasírovat" v současném nastavení, byl bych raději.

Díky předem za "tipy".
_____________________________________
AzBox Premium, 500GB HDD Seagate Pipeline
Nahravanie funguje najspolahlivejsie v starsich FW 2371 a 72 a to i v rezime standby. V tych novsich su uz problemy, a to take aj onake. Takze ak chces AZ vyuzit v prvom rade na nahravanie, musis is spat s FW.


Uživatelský avatar
SAwolf Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03 srp 2009, 12:39

Re: 0.9.3686

Příspěvek od SAwolf »

Beam píše:SAwolf> pouzivas newcs + mgcamd a mas pusteny AU v mgcamd?
Ano, tohle všechno mám. Přiznám se, že při posledním pokusu o rozchození (protože mi nešel rozjet "newsc") jsem použil návod od Dempseyho na upgrade z USB včetne obnovení kanalů a pluginů z backupu, použil jsem jeho odkaz a stáhnul poskytnuté backupy. Provedl jsem postup podle YouTube videí .. všechny ty Factory settings a reboots ... Vše vypadalo OK, nemám problém s dekódováním, ale to nahrávání je špatné. Předtím mi aspoň spolehlivě jelo, když jsem to zmáčknul "z ruky". Myslíte, že má smysl se pokusit přeformátovat disk?


SAwolf ---------------------------------------------------------------
AzBox Premium FW 09.3877, HDD 500GB Seagate Pipeline, zatím CRT
formis
Nováček
Nováček
Příspěvky: 86
Registrován: 20 dub 2009, 20:41

Re: 0.9.3686 - nahrávání - REC

Příspěvek od formis »

SAwolf píše:Připojím se do fóra se svou zkušeností týkající se nahrávání. Zvednul jsem FW z verze 3501 na 3686 a zjistil:¨
1. Nemohu nastavit nahrávaní přes EPG (už to tady někdo popisoval a dával snad i do souvislosti s určitými TP - nevím, ale v předchozí verzi mi to fungovalo, jen jsem měl problémy s nahráváním ze standby).
2. Nefunguje mi ani přímé nahrávání stisknutím tlačítka REC.

Nejhorší je, že se AzBox "tváří", jako že nahrává - svítí červená LED a zobrazuje vrtící se disk.
Pak kouknu do sekce nahrané programy a tam není buď nic, nebo tam je informace o záznamu uložena, ale velikost je v řádu MB - to už vím, že je to na...nic.

Máte někdo tušení co by mohlo pomoci? Mohl bych se sice vrátit k 3501, ale věnoval jsem ted docela dost času znovunastavení, rozjel jsem po dlouhe době zápisy na kartu atd...., takže kdyby to šlo "rozmasírovat" v současném nastavení, byl bych raději.

Díky předem za "tipy".


_____________________________________
AzBox Premium, 500GB HDD Seagate Pipeline
Teď jsem zrovna nahrával Top Gear, sice ručně, bo z EPG nejde, ale nahrál se v pořádku a i ze standby.


Uživatelský avatar
0ctopus
Nováček
Nováček
Příspěvky: 183
Registrován: 28 zář 2009, 14:28

Re: 0.9.3686 - nahrávání - REC

Příspěvek od 0ctopus »

Norbi44 píše:V tych novsich su uz problemy, a to take aj onake. Takze ak chces AZ vyuzit v prvom rade na nahravanie, musis is spat s FW.
Nemozem s tymto tvrdenim suhlasit. Najnovsi fw stabilne zvladne nahravanie, staci vyladit box.
Ake "onake" problemy myslis?


0ctopus
----------------------------------------------
azbox HD Premium, Toshiba HDD 2,5", fw: 0.9.x, HDMI->TV, NAS
dm 500, dm 7000, dm 7025, ...
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na stažení Firmware - AzBox HD“