Freesat-Skylink telefonická podpora

Diskuze,novinky nové programy a vše kolem Emulace.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
lachtan Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2010, 20:40
Dal poděkování: 3 poděkování

Freesat-Skylink telefonická podpora

Příspěvek od lachtan »

Doškolení personálů

Poprosím pana Glísníka o doškolení svého personálů na hotline lince.
Dnes to byl opravdu extrém. Jsem kliďas, ale přiznám se dnes už to na mě bylo moc.

Vezmeme to popořadě.
Dnes jsem byl zavolán na přetočení paraboly z družice Thor Freesat na Astru 3B 23,5 z důvodů migrace.
Parabola byla, již osazená monoblokem, který byl na střed portem A.
Parabolu jsem přetočil na Astru 23,5 E předělal monoblok Portem B na astru 23,5E, aby byla možnost přijímat i Astru 19,2E s volnými německými programy. Odzkoušeno na měřícím přístroji plně tak jak má být.
Přijímač Kaon klasika spárovaný s kartou Freesat .
Přijímač do továrního nastavení Vybraná Astra 23,5E nastavený Port B 19,2E na Port A .
Zapnuté ladění po cca 10 minutách nalezeno 82 programů Duna Tv a další Maďarské programy. České frekvence vždy přeskočeno a nic nenalezeno. Z českých programů nalezena jen frekvence 12168V s programy Očko a Noe Tv atd. Očko stejně nejelo nemáte oprávnění sled….
Usouzeno potřeba pravděpodobně aktualizace přijímače, aby dokázal obsloužit Astru 23,5E.
Telefonát na hotline linku. Na drátě pán vysvětlena situace a okamžitý dotaz. Zvládne tento přijímač bez aktualizace systému obsloužit Astru 23,5E. Ano nikdy se tam žádná aktualizace nemusela dělat.
Náš postup zákazník uvede přijímač do továrního nastavení při třetím kroku již nevybere Thor, ale Astru dá proladit a je vše hotové. Vysvětluji mu přesně tak jsem postupoval a, že jsem nastavil Diseqc porty k jednotlivým družicím. Okamžitě jsem byl upozorněn žádný porty nenastavovat.
Vysvětluji mu
Možná u přechodu z Intelsatu, kde máte snímač singl není potřeba nic nastavovat, ale zde když mám monoblok snímač na dvě družice bez nastavení Diseqc portů to nikdy nemůže fungovat.
A teď to vše začalo
Freesat nikdy na Intelsatu nevysílal vždy byl na družici Thor. Odpovídám OK to je jedno nebudeme tu řešit Jestli Thor nebo Intelsat kde je rozdíl 0,2 stupně. Thor jsme opustili řešíme nefunkční programy
Na Astře 23,5E
Aby vám to fungovalo musíte mít duální snímač. Odpovídám a monoblok je co je to snímač pro dvě družice. Né musíte mít duální snímač. Abych jej uspokojil odpovídám ano máme duální monoblok.
Odpověď duální monoblok neexistuje. To už jsem se začal zahřívat na provozní teplotu. Vysvětluji pánovi, že jsem servisní technik a dělám to již 20 let.


Nepomohlo problém je v parabole. Vysvětluji pánovi vydržte připojím měřící přístroj. Po připojení vysvětluji nastavení Diseqc a funkční čt24 a z Astry 19,2 Eurosport Německý.
Opět xxx krát vysvětluji můj názor, že bez softwarové revize to asi nepůjde. Opět xxx krát přesvědčovaný, že žádná aktualizace není potřeba musí to hned fungovat po třetím kroku vybrat Astru nechat přijímač proladit a musí to fungovat. Poté když ne bud je problém v parabole nastavení, nebo možná je vadný přijímač.
Usoudil jsem asi po půlhodinovém hovoru, že tudy cesta nepovede a s pánem jsem se rozloučil.
Přijímač jsem opět uvedl do továrka a opět vyzkoušel doporučené naladění přijímače výsledek stejný.
Továrko a prolezl jsem celé menu a narazil na OTO aktualizaci. Pokud bude funkční mohla by tu být možnost zprovoznění. Hurá softwarová revize proběhla proběhlo proladení a nalezení programů.
Tak sem si myslel, že máme vyhráno opak je pravda. Divadlo mělo ještě pokračovat. Veškeré placené programy plně funkční. Čt24,Očko veškeré volné programy, které nejsou závislé na kartě hláška nemáte oprávnění sledovat tento program. To samé na veškerých Německých programech.
Říkám si no tak co zavoláme opět na infolinku, snad mi to opět nezvedne ten samí člověk a po autorizaci karty se vše rozběhne snad.
Zvedla to žena hurá je to někdo jiný snad se domluvíme.
Vysvětlím situaci podotknu veškeré placené programy hrají nehrají programy Čt24,Očko,Noe a veškeré volné programy Německé z Astry 19,2E na které nemá vliv karta. S hláškou nemáte oprávnění sledovat tento program.
Odpověď
Která mě odrovnala už úplně.
Pane a vy jste příbuzný nebo kdo?
Vysvětluji ne já jsem montážní technik, který jim pomohl s migrací na Astru23,5E a veškeré placené programy hrají a volné programy ne a asi je potřeba poslat reautorizaci karty nebo něco u nich přenastavit.
Paní na mě
Není vaše lokalita někde u hranic?
Odpovídám je a co to má společného s tím že nehrají volné programy a Německé programy na Astře 19,2 E.
Víte ono u těch hranic můžete mít slabší signál a proto ty programy nemusí fungovat. Tím už mě odrovnala úplně a opravdu přemýšlím, kdo že to v té úžasné firmě sedí na druhé straně drátu.
Nakonec tedy poslala tu reautorizaci a že do 15 minut by to mělo naběhnout. Já pro jistotu na výsledek nečekal a vzal hned roha na další telefonát, bych už asi dnes neměl. Myslím si, že operátor musí změnit některá oprávnění na kartě vzhledem k situaci, že na Thoru je i čt24 kódované a bez karty nejede.
Toť moje dnešní zkušenost s infolinkou.


monk212 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 19 pro 2019, 15:28
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Freesat-Skylink telefonická podpora

Příspěvek od monk212 »

No jo no klasická linka co chceš dnešní době. asi tam sedí člověk co nemá ani základní vzdělaní a pak má lidem radit ach jo.


grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Freesat-Skylink telefonická podpora

Příspěvek od grun »

to jsou účtaři co honěj nové zákazníky a platí udělej si sám


Odpovědět

Zpět na „Satelitní operátoři a Emu“