Sloučení FM, DAB, DVB-T, DVB-S a rozvedení do čtyř zásuvek

Diskuze a nastavení Parabol , Sat. Motorů LNB snímačů.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
Jenyk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2009, 20:30
Dostal poděkování: 1 poděkování

Sloučení FM, DAB, DVB-T, DVB-S a rozvedení do čtyř zásuvek

Příspěvek od Jenyk »

Zdvořile prosím znalé o radu. Přecházím od Skylinku k T-Mobile SAT TV. Pro Skylink jsem měl na jedné parabole dva quad LNB (19,2 a 23,5). Multiswitch SEW904. Do něj šel kromě obou LNB jedním kabelem sloučený signál ze tří antén, FM, DAB, DVB-T. Výstup multiswitche šel koaxy ke čtyřem zásuvkám, kde se signál rozdělil na satelit a pozemní rádio/TV. Satelitní přijímač Technisat SIR nebo přímo smart TV. Vše chodilo v pohodě.

Technik T-Mobile nahradil obě LNB jedním octo LNB. Připojil všech osm koaxů na vstupy multiswitche. Na jeho výstupu žádný satelitní signál nebyl. Propojil tedy napřímo dva výstupy LNB se dvěma koaxy do zásuvek. Na těchto dvou zásuvkách je satelitní signál, ale není na nich signál pozemních vysílačů. Přijímače jsou Kaon KSTB2096.

Chci i s T-Mobile SAT TV dosáhnout stavu, jako před jeho zásahem se Skylinkem, tzn. satelitní i pozemní signály ve čtyřech zásuvkách. Jaké je nejčístší řešení? Rád bych ponechal ten nový LNB. Na střechu se neleze nejsnadněji. Pokud by to ale nebylo možné, netrvám na tom.

Díky za pomoc. O elektronice něco tusím, ale satelitní příjem, DiSEqC apod. jsou pro mne španělská vesnice. Pokud by se někdo svolil k tomu poradit mi, zkuste to prosím i se základním vysvětlením.

Jen poznámka - komentáře k práci technika T-Mobile mi nepomohou vyřešit problém...


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Sloučení FM, DAB, DVB-T, DVB-S a rozvedení do čtyř zásuvek

Příspěvek od Thomik1 »



Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Sloučení FM, DAB, DVB-T, DVB-S a rozvedení do čtyř zásuvek

Příspěvek od EnoSat »

neboli tie LNB nahodou QUATRO ?
nie som si isty ci ten stary multiswitch vie ovladat prepinanie LNB (V/H/0 kHz/22 kHz) /manual som nenasiel/
taktiez nechapem preco menil LNB, mohol si mat 1W + 4W/5W (alebo nieco ine)
Obrázek


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Jenyk
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 02 říj 2009, 20:30
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Sloučení FM, DAB, DVB-T, DVB-S a rozvedení do čtyř zásuvek

Příspěvek od Jenyk »

Díky za odpovědi. Jo, původně byly quattro, ne quad. Už je to vyřešené. Přišel nadtechnik, jeden quattro LNB vrátil. Ten multiswitch ovládat LNB neumí, octo LNB byla od začátku pitomost.

Další satelit mne ani netrápí. T-Mobile mi poskytuje tolik programů, že mi to bohatě stačí.


Odpovědět

Zpět na „Paraboly , Sat. Motory a LNB snímače“