2 receivry + 1 anténa s rotorem

Diskuze a nastavení Parabol , Sat. Motorů LNB snímačů.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
salora
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 31 pro 2010, 18:53

2 receivry + 1 anténa s rotorem

Příspěvek od salora »

Zdravím pány odborníky na které bych se chtěl obrátit s tehnickým dotazem,mám tu na chatě 2 sat antény jednu 85cm s rotorem SG2100 druhou malou od technisatu s LNB monoblokem /23E+19E/ kterou byh chtěl sundat s ohledem na to že při nepřízní počasí nestíhá u některých TP a kostičkuje tak mě napadla myšlenka tuto menší anténu zcela odmontovat a pořešit to pouze tou jednou s tím rotorem a 85 cm anténou která je vyhovující,používám jinak dva DMka 1x DM900 + 1xDM800se v druhém pokoji,ano pokud bych ji měl fixní /na pevno/ pak by stačilo vyměnit LNB za twin s použitím stávajících koax. kabelů ale to u motoru použít nejde poněvadž signál prochází jen jedním kabelem přes DiSEgC motor ,uvažuji o použití splittru před motorem ale nevím /nemám zkušenost/ co by to dělalo právě s tím motorem když bych střídavě používal ten či onen přijímač,podotýkám že nechci a ani to nejde v daném případě u použití splitteru aby byli oba přijímače používané současně ale vždy jen jeden.
Pomocí smyčky které oba DMka mají to vylučuji protože to má dle dřívějších zkušeností v jiném zapojení dost značný útlum na druhém receivru a navíc by myslím museli být zapnuté oba přijímače současně takže to co by bylo naladěno na prvním přijímači by šlo i na druhém takže díky této závislosti naprd.
Dále se tu vybízí možnost kombinace s tzv. UNICABLE /Multiswitsch/ který dokonce mám spolu s příslušným QUAD LNB od PH který jsem kdysi používal ovšem tehdy jen s jedním analog. přijímačem a docela zbytečně protože ten multiswitch umožnuje připojení až 4 úživatelů /4 receivrů/ a nezávisle na sobě což by se tím víc mohlo nyní hodit .Jediným problém vidím s samotném nastavení meny tuneru ma DM se kterým v tomto ohledu nemám jakokoliv zkušenost a po pravdě mě to množství zadávanch dat pro SCR /Unicable/JESS/ což mě nic moc neříká od tohoto způsobu použití dost odrazuje ,navíc tam typ LNB /philips/ ale ani toho mého již postaršího Multischwitsche není uvedeno ,možná pak je možnost uživatelsky definovaného. tomto přiznám se dost tápu a uvítal bych nějaké rady a doporučení ve formě linků ,you tube apod. jak to konfigurovat a co vše zadat.
Trochu zapomínám jít přiznám se s dobou v oblasti především HW ,takže pokud tu má někdo lepší řešení ,hlavně jednodušší pak ho uvítám.


Odpovědět

Zpět na „Paraboly , Sat. Motory a LNB snímače“