Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Rady a návody pro majitele HD-BOX přijímače.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
baranček Slovakia
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 345
Registrován: 27 lis 2008, 17:35
Bydliště: Banská Bystrica
Dal poděkování: 15 poděkování
Dostal poděkování: 31 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od baranček »

som Ťa skontroloval,všetko je správne.Tu je výsledok.
screenshot.png
:87:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


VU+SOLO 4K,OCTAGON sf8008mini, XTREND ET-4000,karty ICE výmena 2x, 2x motor 52E-30W TV LED SAMSUNG UE40JU6072,MODUL CI+NEOTION :89:
zabaaak Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 04 úno 2013, 20:16
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od zabaaak »

Zdravim,
tak napriek snahe sa oba HD BOXY podarilo rozchodit iba na kratko.
Najprv to na "serveri" nabehlo a kratko potom zacal dekodovat aj "KLIENT". Vsetko sa zdalo OK.
Bohuzial iba na kratko, nakolko prijimac sluziaci ako server zamrzol a tym padom prestal dekodovat aj klient.
A odvtedy uz klient nedekoduje a server sice kartu v uni citacke zvlada, no sustavne mrzne.

P.S. To mrznutie sa deje iba so spustenym OSCAMOM.


Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od Warder »

Ved skus pouzit inu BINarku Oscamu. (zastav oscam, prepis oscam na inu verziu a spusti ho).


Nosce te ipsum.
ju+ Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2020, 08:56
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od ju+ »

Ahoj,
ak sa ti ešte nepodarilo rozbehnúť zdieľanie, potom skús konfigurácie podľa prílohy. Sú to kompletné pluginy, jeden pre server, druhý pre klienta. Zdieľanie je oscam-oscam, protokolom cs357x - je to jednoduché a stabilné. Je použitá posledná verzia oscamu pre SH4. Oscam je nastavený pre ICE kartu Skylink v režime Irdeto. Pluginy nainštaluj cez USB.
Mne to takto funguje na konfigurácii Openbox SX6 (server, samozrejme s inou binárkou) a HD-Box 9105+ (klient). Pluginy som upravil
HD-Box - server.zip
HD-Box - klient.zip
pre prepojenie dvoch HD-Boxov - dúfam, že som niekde neurobil chybu, takže sa ozvi, či to funguje. Ak chceš, názvy "Openbox, Reader-down atď. si môžeš premenovať, avšak musí sedieť párovanie - napr. tam kde je Openbox _SX6, musí byť tvoj názov vo všetkých súboroch, ktorých sa to týka. Group postačuje 1 (pre tvoj prípad). Alebo to nechaj tak, funkcii to nebude vadiť.
Nezabudni prepojiť obidva stroje signálovým (anténa) a sieťovým (ethernet) káblom.
Obmedzenie takéhoto zdieľania: Na obidvoch zariadeniach sa dajú prijímať len kanály rovnakej polarizácie (V alebo H). Riešením by malo byť - výmena klasického konvertora za unicable konvertor (chystám sa to urobiť, keď bude teplejšie - potom uvidím, či to bude takto fungovať.)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


ju+ Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2020, 08:56
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od ju+ »

Ešte jedna pripomienka - pluginy pre zdieľanie HD Box - Hd-Box sú funkčné pre prijímače s pôvodným operačným systémom Fortis Linux. V systémoch s Enigmou, Neutrino, a pod. nebudú fungovať.


ju+ Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2020, 08:56
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od ju+ »

Ešte dve poznámky:
Karta Skylink ICE je vložená v UNI čítačke, a nie v CI slote (v Skylink ready module - s týmto asi zdieľanie nepôjde (neviem, neskúšal som)).
Protokol cs357x je po sieti prenášaný protokolom UDP. Takže ak v domácej sieti je zapojený router, asi bude potrebné v routri povoliť tento protokol na portoch, ktoré sa používajú na komunikáciu medzi obidvoma prijímačmi.
Toto sú tie "drobnosti", kvôli ktorým veci, ktoré fungujú u jedného užívateľa, nefungujú u iného. Lebo zabudol dopísať, že má prijímače prepojené cez switch, a nejakým UDP sa nemusí zaoberať, pričom ten druhý, ktorý má router-ovanú domácu sieť, nevie rozbehať funčnú vec. Alebo na svoj SH4-ový box si nainštaloval Enigmu (a zabudol to povedať) a ten druhý sa trápi, lebo mu to nefunguje (lebo má v boxe pôvodný operačný systém). A podobne.


ju+ Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2020, 08:56
Dostal poděkování: 3 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od ju+ »

Zdravím,
ak používate vyššie uvedené pluginy, tak ste asi už prišli na to, že ak pozeráte jeden kanál cca 2-3 hod., a potom prepnete na iný kanál, tak tento sa už nevie "chytiť" a ostáva zakódovaný. Preto som doplnil do súboru oscam.conf:
- do sekcie "dvbapi" riadok "boxtype=duckbox" (platí to pre Openbox aj HD-Box s pôvodným linuxom Fortis ),
- v sekcii "global" som upravil hodnotu "clienttimeout = 2000 (môžete polaborovať a nastaviť aj iné hodnoty. Teraz je nastavené 6500 (ms)).
Mne tieto úpravy pomohli a prepnutie na iný kanál po cca 2-3 hod. je bezproblémové (niekedy je potrebné chvíľu počkať, kým kanál nabehne).


pindulik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 05 led 2012, 23:58

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od pindulik »

Ahoj.
Chtěl bych Tě poprosit o pomoc. Mám dva hdboxy 9105+. Už jsem se jednou pokoušel je propojit přes oscam ale neuspěl jsem. Teď jsem našel tvé dva pluginy a svitla mi naděje, že bych to sdílení mohl snad jednoduše rozchodit. Bohužel se to nepovedlo.
V boxech jsou odlišné firmware (v2.12.21 a v2.12.16), doteď fungovaly přes mcas, karta je skylink výměna d96, jsou propojeny přímo síťovým kabelem.
Pluginy jsem přes usb nahrál a v menu jsem je spustil. Oba strojky jsem restartoval, ale programy jsou stále zakódované.
Netuším co dál. Děkuji.


mirop Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 24 črc 2010, 09:16

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od mirop »

musis nastavit Ip adresu servera v oscame :idea:


pindulik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 05 led 2012, 23:58

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od pindulik »

Kde? Jak? Do oscamu se mi nejde DO dostat jako do mcasu.


vlada Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 15 led 2009, 11:24
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od vlada »

Přes webové rozhraní... :87:


pindulik Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 05 led 2012, 23:58

Re: Zdielanie SKYLINK irdeto - 2x HD Box 9105+

Příspěvek od pindulik »

Podle návodu od @ju+ jsou strojky mezi sebou propojeny na přímo. Nejsou na webu. A o nastavování ip adres tam není ani slovo.


Odpovědět

Zpět na „Rady a návody“