Obnova STB FS-9200 na originál FW

Odkaz na firmware a diskuze k firmware.

Moderátor: By.Bob

Odpovědět
mickey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2011, 10:34

Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od mickey »

Zdravím,

Potreboval by som poradiť, resp. potrebujem návod, ako dať HD box FS 9200 PVR do pôvodného firmwaru.

Aktuálne je tam zrejme dual boot (pôvodny FS v1.11.16) a na USB klúči je enigma, ktorá nenabootuje.

Prijímač som dostal od známeho, ktorý chce mať tam iba pôvodný firmare, no klasickým postupom mi to nechce flashnúť z USB, kde na USB som dal 1.11.57 - pri stlačení „šípky hore“ /CH+/, mi to ponúka USB1, USB2, USB3, flash a enigma.

Neviem, či pri flashnutí na originál software sa postupuje nejak inak, no neviem sa ďalej pohnúť.
Je možné STB nejak obnoviť - vyhodiť enigmu a mať tam iba verziu 1.11.57?

Vopred ďakujem za radu či návod.


Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od zilizila »

Keďže je Enigma na USB kľúči, tak by to malo nabootovať do origo fw ak USB s Enigmou odstrániš.
Pre upgrade origo fw by malo stačiť pripojiť naformátovaný USB s fw a flashnúť cez menu.
Najprv však pre istou sprav vyčistenie var, napríklad pomocou hdbox_cleaner-a.


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od 005jon »

Zahoď USB kľuč nastav „šípky hore“ /CH+/ flash a máš vyriešené


alebo potom nahraj plugin do Org.FW a zmeň BootLoader viewtopic.php?f=172&t=7899 ktorý ty umožňuje teraz dual boot


mickey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2011, 10:34

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od mickey »

Ďakujem vám za tipy.

Skúsim sa teraz cez víkend s tým pohrať. Dúfam, že sa mi to podarí. Dám vedieť výsledok.


mickey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2011, 10:34

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od mickey »

Čaute chalani,

Hrám sa dnes s tým, no nejak sa mi nedarí žiadným spôsobom.

Ak si po zapnutí prijímača vyberiem šipkami flash, tak stále sa mi po nabootovaní (zrejme z internej pamäte) sa nainštaluje verzia FW 1.11.16. Flash zo zasunutého USB kde je FW 1.11.57 mi tak asi vôbec neťahá. Odklikám jazykové nastavenie, atď,
Po tejto inštálácii FW 1.11.16 dám obnovu do továrenských nastavení, no keď STB vypnem zadným tlačidlom a znova zapnem, tak opäť bootoje ako prvú enigmu. Zrejme flash vôbec neprepísalo.

Skúšal som aj dať na USB fat 32 aj rovno verziu FW 1.11.57, no z menu prijímača mi ju neponúkne k inštalácii.

Taktiež som skúšal do verzie FW 1.11.16 nainštalovať plugin na zmenu bootloaderu z menu prijímača, no po zasunutí USB sa na obrazovke objavil plugin, ale po stlačení OK sa následne nič nedeje.

Nerozumiem, kde robím chybu. VAR priečinok som zatiaľ nemazal.
Nejaký nápad ako by sa to mohlo dať do poriadku?


mickey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2011, 10:34

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od mickey »

Podarilo sa mi naištalovať bootloader cez plugin, no po inštalácii mi prijimač začal pri verzii FW v1.11.16 mrznúť.

Stihol som iba pár klikov ovládačom - nastaviť jazyk, časové pásmo a sieťové pripojenie a ďalej sa to už nepohlo. Ani ovládačom a ani tlačidlami na STB.

Ešte sa mi stihol pripojiť na sieť a tak následne som zmazal súbory v priečinku VAR. Po zmazaní obsahu VAR priečinku nemrzne, no stále som v podstate na tom istom.


puntik
Nováček
Nováček
Příspěvky: 58
Registrován: 31 pro 2009, 08:09

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od puntik »

Načo sa trápiť s nejakou vykopávkou.Hd box 9200 patrí do najstaršej éri hd boxov.Aj nové tipy rady 9105 mali jednu obrovskú chybu a to,že si kdesi v útrobach pamätali informacie z predošlých fw a potom mrzli.Viem to lebo som nespal nejednú noc.Skúšal som aj hdcleaner aj vymazať pamäť cez telnet.
Ak je to na pokusy,prosím.No mne sa zmenil život až keď som začal používat sat.boxy s linuxom,tieto na všetko dokážu ,,zabudnúť"a pri nahraní nového image-fw ideme úplne odznova.


Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od 005jon »

Zamrzanie HDboxu bola bežná vec, Hneď po štarte je spôsobené nedostatočne napätim.
Pomôže len výmena kondenzátorov alebo zdroja.
Nemá zmysel toho deduško oživovať.


mickey
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 23 říj 2011, 10:34

Re: Obnova STB FS-9200 na originál FW

Příspěvek od mickey »

Áno, viem, že je to už starý STB a v podstate témy, postupy a rady, ktoré sú tu, sú už viac menej pre pamätníkov tohto prístroja.
Dnes ich už v podstate nikto nerieši, keďže nikto ani tento prístroj nemá. Chápem, že do tohto prístroja sa neoplatí investovať čas.

Každopádne ďakujem za vaše rady či nápady.


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k firmware - HD-BOX FS-9200-9300 PVR“