Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Volná diskuze.
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od marsim21 »

To: Misa503
Trochu omez ty citace já jsem se v tom již ztratil. Pul stránky citací a už nevím kdo co napsal. :87:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Je to pravda, díky. Myslel jsem to dobře - aby se vědělo o co jde.

Ale někdy méně znamená více.

Také jsem si hned nevšiml, že odpovědět je zde vlevo dole.

Nyní již vím co jsem potřeboval, tak nemám další dotazy.

Děkuji všem za pomoc. Rozhodně mi zde různé nápady a názory hodně pomohly.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od marsim21 »

:87: Není zač.
Snad si s tím poradíš a pořídíš co vám bude vyhovovat. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Dobrý den.

Co prosím znamená - informace u STB : vstupní úroveň signálu: -77 dBm - 20 dBm ??

Četl jsem kolem tohoto nějaké informace, ale že bych byl z toho nějak " moudrý " to se říci nedá. Je to dobrý rozsah setoboxu pro slabší signál pozemák, který jde do antény ? Když bude například místo čísla " - 77 " číslo " - 63 " , tak je to lepší pro slabší signál z antény ? Nebo místo " - 77 " číslo " - 85 " , což by bylo ještě lepší ? Jde mi prostě o to, co mám sledovat -jaká čísla zde. Jestli je prostě první číslo ( 77 ) lepší menší nebo větší pro lepší příjem signálu na setoboxu. To samé u druhého čísla ( 20 ). Mám domácí anténu na skříni, zesílení 41 dB, obraz i zvuk na DVB-T perfektní. Vysílač mám od domu asi 30km vzduchem, žádné překážky na cestě signálu, malé město.
Děkuji za případné vysvětlení.


grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od grun »

podle nějaké kalkulačky je 70 dBm´= 178 dBuV a 20 = 128 dBuV relativně by to byl menší rozdíl co vím tak přijímače choděj min. okolo 30 dBuV
na anténní zásuvce od 50 dBuV do 70 dBuV , tam u tebe na té skříni bude záležet na odrazech od stěn a jinak ten údaj je skoro divnej


Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Je pravda, že anténa na skříni není vůbec nasměrována na směr vysílače ( nešel žádný program ), ale přesně naopak na protější stěnu zdi ( tam se naladily programy perfektně ). To jsou ty odrazy. No nebudu řešit ty dBm, ale i tak díky za info. Zatím čas na DVB-T2 do konce května.


grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od grun »

přečti si na parabola.cz pokec o příjmu T2 co lidí nadává , ale bohužel i lidí co se s příjmem zabejvaj jako montážníci něco tam najdeš i o přijímačích


Misa503 Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 28 led 2019, 18:49
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od Misa503 »

Ovladač - AB CRYPTOBOX 702 T.JPG
Ovladač -ALPHA T2.JPG - seniorský.JPG
Už jsem toho četl až dost si myslím, spíše lidé nadávají na setoboxy v recenzích - zahřívání, malá tlačítka na ovládačích, ladění kanálů, ....

Náš vysílač končí DVB-T koncem dubna 2020. Až budu mít setobox na DVB-T2, H.265/HEVC, tak tam je automatické ladění kanálů.

Takže třeba v červnu 2020 pustím toto ladění, abych měl jistotu, že se mi již nenaladí duplicitně programy na DVB-T.

Původní anténa na skříni - nyní signál ukazuje na 100 % pro DVB-T.

Nyní bych měl dotaz :

Ta anténa zůstane na místě pro DVB-T2 ? Nebo bude třeba dle ukazatele na STB - síla signálu - anténou točit, kde bude signál pro DVB-T2 nejlepší ?

Točil jsem a hledal nejlepší signál pro DVB-T. Tak by mě potěšilo, kdybych již nemusel toto dělat. Já si myslím, že by se točit s anténou již nemuselo, když vysílač stojí stále na stejném místě, ale nevím zda náhodou nebudou měnit směr vysílajícího signálu na vysílači Černá Hora.

Zatím DVB-T2 na pozemáku nepotřebuji, protože mám satelit VU + SOLO 2. Ten pozemák mám hlavně pro rezervu, když by někdy nešel satelit - občas se to stává - špatné počasí. Také pozemák používám v případě, když je program na televizi ve formátu 4:3, pak mám na TV po stranách černé svislé pruhy. Když ale přepnu na pozemák, tak se ten program ukáže ve formátu 16:9, žádné pruhy. Nevím proč tomu tak je, ale je to tak. Předpokládám, že to bude u DVB-T2 stejné.

S ohledem na 104 recenzí jsem došel předběžně k STB : AB CRYPTOBOX 702 T, což by se mi líbilo , ale až na ten malý ovladač.

Pak jsem došel k novince : EVOLVEO ALPHA T2 , který má velký ovladač - dole má krásná velká tlačítka a na tlačítkách žádná písmena. A pod tlačítky dole již žádná jiná tlačítka nejsou. K tomuto ovladači se dá dokoupit ještě seniorský ovladač, který je vůbec nejlepší ve všem - pro starší lidi zde v domě. Potřebují jen základní ovládání TV.

Ten ovladač pro 702 T - je nepřehledný, malá tlačítka a ještě popsaná písmeny na tlačítkách 0 - 9 a ještě jsou pod těmito tlačítky další tlačítka, která se běžně nepoužívají - senioři.

Ten STB EVOLVEO ALPHA T2 nemá zatím nikde žádnou recenzi, tak musím ještě počkat nějaký čas, až lidé napíší svoje zkušenosti, pak se uvidí.

Sice jsem objevil ještě jeden STB , kde byl i seniorský ovladač, ale zase měl dost špatné recenze k STB a vůbec mi nevyhovoval funkcemi ten STB.

Je třeba vše sladit - jak vhodný ovladač + vhodný STB.

Nyní si myslím, že je blázinec kolem STB, tak bude nejlepší počkat až se vše uklidní, pak si myslím bude lepší výběr všeho.

Stále se objevují nové STB pro DVB-T2.

Případně si počkám až v roce 2021.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


grun Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 82
Registrován: 06 kvě 2011, 13:23
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 4 poděkování

Re: Jaký satelitní přijímač +pozemní digitální TV - DVB/T2?

Příspěvek od grun »

jediné co ti mohu poradit , koupit tam kde STB budeš moci do 14 dní vrátit , toť vsjo


Odpovědět

Zpět na „Volná diskuze“