Ariva 250 Combo - zmizely tv kanály na 23,5E

Nastavení a diskuze kolem tohoto modelu.
Odpovědět
MarioF87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2014, 12:39

Ariva 250 Combo - zmizely tv kanály na 23,5E

Příspěvek od MarioF87 »

Prosím o radu, pokud je někdo schopný poradit.

Při pořízení satelitu jsem si koupil přístroj Ferguson Ariva 250 Combo. Ten s tehdy nejnovějším patchem 1.21B7* fungoval naprosto skvěle. Bohužel se přístroj neúměrně zahříval, tak jsem ho poslal na reklamaci a ta dopadla tak, že přístroj vyměnili za nový. Proč zmiňuju verzi patche, vyplyne později.

S novým přístrojem jsou jen problémy. Byl do něj nalitý tehdy nejnovější soft, tuším 1.24B1 nebo tak nějak, ale vykazoval chybu, že nahrával jen 30 minut z nastaveného nahrávání. Nepomohl ani patch, a tak jsem downgradoval na verzi 1.21B7 s patchem, který, i když starší, fungoval normálně.

Až doteď, kdy se mi už několikrát stalo, že mi zmizely všechny tv kanály z Astry 3. Opakováním a různým zkoušením jsem zjistil, že to způsobuje nastavené nahrávání z rozhlasu. Jakmile nastavím třeba půl hodiny nahrávání z rozhlasu (nenahrávám přímo) a pak k přístroji přijdu později, hle - tv kanály z Astry 3 jsou fuč, zůstane jen Astra 1 a DVB-T.

Nevím, co s tím mám dělat. Chtěl jsem odněkud z netu stáhnout nějakou verzi mezi 1.21 a 1.24, zaujala mne verze 1.23B2, ale nikde nemůžu najít originál verzi a patch rovnou použít nemůžu. Zde na fóru je jen opatchovaná verze. Řešením by bylo, kdybych si mohl ponechat 1.21B7*, ale nevím, jak vyřešit to, že mi zmizí všechny naladěné kanály z jedné družice. Kdyby měl někdo nějaký nápad, budu rád, když mi poradí. A předem děkuji.

Zatím asi zkusím dát přístroj do továrního nastavení, ať to dopadne jak to dopadne. Downgrade na v. 1.21 můžu provést vždy, mám firmware v pc i daný patch, ale další verze fw mě nikdy nenapadlo ukládat, když v původním přístroji vše fungovalo a nebýt toho, že se přehříval, měl bych ho dodneška.


MarioF87
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28 led 2014, 12:39

Re: Ariva 250 Combo - zmizely tv kanály na 23,5E

Příspěvek od MarioF87 »

Tak ono se nepovedlo ani dát tovární nastavení. Po restartu přístroje poté, co jsem dal tovární nastavení, jsem zjistil, že je tam stále verze 1.21B7p. Všechno ostatní bylo, jako by se to tovární nastavení povedlo, tj. veškeré vlastní nastavení a naladěné kanály zmizely, ale firmware s patchem zůstal.
Tak teď už opravdu nevím, co s tím.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze Ferguson Ariva HD“