Satelita - Tma

Nastavení a diskuze kolem tohoto modelu.
kumpo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 23
Registrován: 27 lis 2009, 15:35

Satelita - Tma

Příspěvek od kumpo »

Dobrý podvečer, měl bych dotaz ohledně Satelity.Přehrál jsem nejnovější soft a jakmile jsem přešel na nastavení místní sítě přijímač se zasekl a na dispeji zůstalo svítit OFF:-)
To by bylo ještě všechno ok a tak jsem ho vypnul z elektřiny a už se nerozsvítil vůbec.Zkusil jsem přes RS232 přehrát soft a kupodivu se soft dle pc zapsal , ale přijímač se nerozjede.
Nevíte prosím někdo co s tím?


HD Box 9200,Multibeam E 85 ,SatElita 2000HD,Diablo 2.3 Wifi,Koscom SDC5050,Koscom SDF 5050,Digitallworld SCI 2000
Beaver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2010, 19:41

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od Beaver »

Mám podobný problém a stejný výsledek.
Nahrál jsem úspěšně nový FW SatElita_2000HD_11_09-V205B9
Chtěl jsem pak dohrát novou userdb, ale tato volba v menu chybí. Místo ní je tam jen pomlčka.
Tak jsem to zkusil. Bleskově se to uploadovalo a v mžiku celý přijímač lehl, na displeji se objevilo OFF a nedá se s tím hnout.
Co teď?


erdedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 20 čer 2010, 11:23

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od erdedy »

Skúšali ste nahrávať cez RS232 touto utilitou "Emergency Upgrade" http://www.sapro.cz/download/satelita/d ... 2.php?id=4 ?

Stalo sa mi to iste (hned ked vyšla prvá v2.x) a späť to šlo bez problémov. (Pozn. späť myslím na fw 12.04.2010 teda v1.x)


Beaver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2010, 19:41

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od Beaver »

Dik za radu Erdedy. Rád bych to udělal, ale přijímač se teď tváří jako úplně mrtvý. Ani se po zapnutí nerozsvítí dioda.
Zkouším to přes RS232. V Ali mi ale failuje port status. Nevím jestli používám dobrý kabel. Je to standardní 7 drátové propojení s úplným řízením toku. Viz příloha. Nikde jsem požadavky na kabel nenašel.
Předem dík za odpověď.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


mirek 65
Nováček
Nováček
Příspěvky: 27
Registrován: 27 led 2010, 20:32

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od mirek 65 »

Tak mě už se to podařilo.Sice až napotřetí, ale je to hotové a přijímač funguje ok.
Nahraj přes Emergency firmware z 20.2.2010 - Satelita HD- conax ze stránek Sapr...
A všechno chodí dobře.
Potom teprve nahrát nový firmware a naladit ručně setting


erdedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 20 čer 2010, 11:23

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od erdedy »

Beaver:

Moj sa tiez tvaril uplne mrtvo - nesvietilo nic, ani kontrolka.

Co sa tyka portov, pozeral si ci Ti nekoliduje port (cislo) s inym zariadenim?

EDIT: nasiel som jeden kabel doma s ktorym to funguje a da sa rozobrat takze vyzera takto (krizenie - pin 2,3):
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Beaver
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 02 pro 2010, 19:41

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od Beaver »

Díky moc Erdedy :55:
Skvělá odpověď i s obrázky.
Bez ochotných lidí jako ty by tohle fórum nebylo k ničemu.
Kabel jsem ostříhal a nechal jen ty tři dráty, nahrál emergency a všechno už zas jede. :106:
Ještě jednou díky.


erdedy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 20 čer 2010, 11:23

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od erdedy »

Beaver:

Neni zac. Ono to tu niekde (na fóre) tuším je, len je to "pozasivane/rozhadzane" :-) - je možné, že to je v sekcii "Ferguson" (kedže HW by mali byt stejné)


tira
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 srp 2010, 07:49

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od tira »

Koupil jsem satelitu a nahrál do ní firmware vše chodilo skvěle ,ale po měsíci mi občas zamrzla a potom skončila se zaseklým ON na displeji .Teď už je černo jak tu popisujete rozebral jsem tedy seriový kabel a napájel stejně z obrázků ,ale nejde mi to přeflashovat píše mi to WRONG FILE. Poradí někdo ještě něco nebo je stroj det? dík za pomoc


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od ShaMan »

tira píše:Koupil jsem satelitu a nahrál do ní firmware vše chodilo skvěle ,ale po měsíci mi občas zamrzla a potom skončila se zaseklým ON na displeji .Teď už je černo jak tu popisujete rozebral jsem tedy seriový kabel a napájel stejně z obrázků ,ale nejde mi to přeflashovat píše mi to WRONG FILE. Poradí někdo ještě něco nebo je stroj det? dík za pomoc
Když to píše wrong file tak je asi wrong -. špatný soubor
tak ho buď nemáš celý - velikost , nebo jsi ho nerozbalil , nebo něco jiného


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
tira
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 srp 2010, 07:49

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od tira »

stáhnul jsem to několikrát a dokonce i z jiného fóra a pořád stejný. na přijímači nesvítí vůbec nic ,když ho dám do proudu tak TV přepne do AV a to mi říká že ještě trochu žije


gatecomputers
Nováček
Nováček
Příspěvky: 175
Registrován: 09 pro 2009, 19:26

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od gatecomputers »

ve dvojkovych firmwarech nefunguje obnova setingu pres USB! Je treba opravit. Nepouzivejte obnovu setingu, nez se to vyresi, jinak nastane smrt prijimace a pomuze pouze RS232!!!!!!


tira
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 srp 2010, 07:49

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od tira »

´to jsi napsal hezky ,ale jak mám udělat tu obnovu přes rs232???


LipcaCZ
Nováček
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 01 dub 2010, 15:46

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od LipcaCZ »

Nesnažíš se tam náhodou narvat ten soubor eromclient.abs co je ve složce s tím flashovacím programem? Ten sice nevím k čemu je, ale tím to neflashneš. Stáhni si ještě některý firmware a ten použij k flashnutí.


tira
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 23 srp 2010, 07:49

Re: Satelita - Tma

Příspěvek od tira »

jj to jsem tam zkoušel dát taky .....když tam chci nahrát nějaký firmware píše to pro změnu Please reset target! ....zkoušel jsem vypnout a zapnout přijímač a nic .Vypnul jsem i antivir a také bez výsledku.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze SatElita 2000HD“