Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Nastavení a diskuze.
Odpovědět
AGFLEK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2009, 22:39

Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od AGFLEK »

Vidím, že diskuse o tomto přijímači se v našich zeměpisných šířkách moc nevede, proto se ptám někoho, kdo vlastní tento přijímač, je-li většina papírově udávaných údajů pravda a jestli i fungují v praxi, bezproblémové nahrávání na disk, xvid,mkv a další vymoženosti. Pročítám nějakou dobu různé zahraniční diskuse, co tedy přeložím se svou chabou němčinou a pak na ruských fórech, ale nejsem si 100% jist, že to jde vše bez problémů. Vidím, že by měl běhat na enigmě, ale bojím se, že když do něj půjdu, tak s různými nastaveními si nebudu vědět rady. Mé požadavky jsou 2 tunery,bezproblémové nahrávání,občas nějaký ten xvid nebo mkv. Máme malého prcka, tak toho volna moc není, ale čas od času by si člověk rád něco nahrál. Díky


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od ShaMan »

AGFLEK píše:Vidím, že diskuse o tomto přijímači se v našich zeměpisných šířkách moc nevede, proto se ptám někoho, kdo vlastní tento přijímač, je-li většina papírově udávaných údajů pravda a jestli i fungují v praxi, bezproblémové nahrávání na disk, xvid,mkv a další vymoženosti. Pročítám nějakou dobu různé zahraniční diskuse, co tedy přeložím se svou chabou němčinou a pak na ruských fórech, ale nejsem si 100% jist, že to jde vše bez problémů. Vidím, že by měl běhat na enigmě, ale bojím se, že když do něj půjdu, tak s různými nastaveními si nebudu vědět rady. Mé požadavky jsou 2 tunery,bezproblémové nahrávání,občas nějaký ten xvid nebo mkv. Máme malého prcka, tak toho volna moc není, ale čas od času by si člověk rád něco nahrál. Díky
Neznám nic co chodí na 100% , jsou přijímače co sice chodí i na 111% (ale po přetaktování)
Hlavně nekupuj nějaké exotické s kterými ti pak nikdo neporadí . Tímto tě ale určitě neodrazuji od HEADU , je to v podstatě obdoba AZBOX HD , ale není to AZ HD . Enigma je u těchto přístrojů ve vývoji , pokud jsi zastáncem Enigmy tak si kup něco co je na Enigmu šité např DM nebo VU ...
Pokud si nejsi jistý tak si pořiď něco co jede alespoň na 95 % a má podporu pro Enigmu , např HD-BOX ten je celkem stabilní pro blbuvzdorně jednoduché ovládání a Enigma na něm už je relativně dost vychytaná ...


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
AGFLEK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2009, 22:39

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od AGFLEK »

Netrvám na Enigmě, jen potřebuji 2 tunery, plus to, co jsem psal, vím, že Vu+Duo by asi bylo nejlepší, ale nejsou na to až tak penízky, manželka na mateřské, já po nějakých zdravotních komplikacích, tak peněz na to moc není, jedu na DVB-T, ale vyloženě mě se... jejich slavné výpadky, dále vlastním HDD rekordér s podporou xvid, ale v silně omezené míře, který mi je teď víceméně na prd, proto jsem chtěl to celé nahradit. Uvažoval jsem nad HD Boxem, vím, že podpora a diskuse o něm je velká, ale vidím tam obecně docela dost problémů, možná se mýlím. Vím, že tento přijímač asi bude působit trošku exoticky v našich zemích, je to vidět na podpoře a diskusi, proto se ptám zde. Já vím, že když se na satelitních diskusí někdo zmíní, že z toho chce multimediální centrum, tak ho hned všichni kamenují, ale když ta možnost i když částečná zde je, tak proč ji nevyužít.


AGFLEK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2009, 22:39

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od AGFLEK »

To nikdo nemá tento přijímač? Rád by jsem to s někým probral trošku podrobněji, než do něj zahučím. Díky


Uživatelský avatar
ShaMan
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 653
Registrován: 17 lis 2008, 16:39
Dostal poděkování: 8 poděkování

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od ShaMan »

AGFLEK píše:To nikdo nemá tento přijímač? Rád by jsem to s někým probral trošku podrobněji, než do něj zahučím. Díky
Asi není tak rozšířený , osobně pokud nechceš mít moc problému a chceš i jednoduché ovládání , tak myslím si že HD-BOX FS-xxxx
je v dnešní době vychytán téměř k dokonalosti ...


Tam kde předevčírem znamená pozítří ...
AGFLEK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 25 pro 2009, 22:39

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od AGFLEK »

Vím, že není moc rozšířený, nevím sice proč, když toho má prý tolik umět, ale asi k tomu jsou nějaké pádné důvody, papír snese vše, že? HD Box jsem měl v záloze, také jsem nad ním uvažoval, jen jsem trochu přemýšlel jestli 9200 nebo 9300 s HDD, ale myslím si, že 9200 nebude tak topit jako 9300 s HDD jestli se teda nemýlím. Já uvažoval právě nad Medialinkem z důvodu, že toho má dost umět a navíc tady uvedená ukázka ukazuje, že to snad i funguje, ale druhá otázka je jak dlouho, myslím rychlostně a co za tím vše stojí. Ale díky moc za odpověď


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od marsim21 »

He@da mám.Je na tom v některých věcech o něco lépe než Azbox ,ale má i stejné mouchy.
Mohu porovnávat.Nebudu vypisovat přijímače,které vlastním ty si přečti v mém podpisu.
He@d přepínání programů: Na linux chvalitebné cirka SD program 2 vteřiny HD kolem 3 vteřinek.
Sdílení z Externího HDD : Nemá problémy
Prohlížení fotografií : Stejné omezení jak u Azboxu větší formáty fotografií neotevřeš.
Přehrávání medií : Přehraje velké množství formátů. (DVd a některé Mkv soubory sekají.)
Youtube: Vše OK
Web prohlížeč: Nepoužitelný

Pokud mohu mluvit z mé zkušenosti a mé manželky, tak jednoznačně doporučím HDBox.
Kdyby nešlo o dva tunery a ušetřit kačku tak Dreamsky NXP256.
Již dnes je to velice povedené multimediální centrum za dobrý peníz.Spolupracuje dobře s Cz a Sk kartami a vše co výrobce uvádí, již dnes funguje (jsou i drobné problémy u některých věcí viz bootování při listování web rádií) podpora je nyní na začátku a vše se teprve ladí.
Rozhodnutí je jen na tobě.Jak píše Shaman nic nefunguje na 100%.Ty se musíš rozhodnout jakou cestou se dáš. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
eter
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 01 pro 2010, 15:39

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od eter »

Ahoj, ML9700 Mam, Celkem funguje podle mych predstav...
pripojeni na cccam ... OK
nahr. int hdd ...ok
odezva .... ok
prehravani medii ... ok
podpora bohuzel pouze na nemeckych forech,
problemova prace se siti, coz mne trosku stve :(

LuK


Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od zilizila »

to marsim21:

Ahoj.

Dávno tu už nikto nič nenapísal. :roll:
Trochu som sliedil po aktuálnych FW: V. 1.1.5233 zo dňa 27.7.2011 a tiež som našiel MultiCAS-II_for_USB_vD1.20D-01B_2K110721 zo dňa 21.7.2011.
Nevlastním tento prijímač, len ma dosť zaujíma a dúfam, že Ty ho ešte používaš. Hlavne ma zaujíma, či je čítačka zdielaná pre oba tunery, tzn. či sa dá nahrávať naraz z dvoch rôznych transpordérov s tým, že nahrávky sú dekódované. Viem, že v návode sa píše: sledovať ďalší program počas nahrávania možno iba z jedného transpordéra. Nechápem, na čo je potom druhý tuner, takáto funkcia sa dá zvládnuť aj s jedným tunerom.
Chcel by som vedieť, ako je na tom tento stroj, keď sa použije MultiCAS, a či si už skúsil hore uvedený update FW.

Ďakujem za odpoveď. :89:


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
Uživatelský avatar
zilizila Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: 28 pro 2010, 00:03
Dal poděkování: 36 poděkování
Dostal poděkování: 109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od zilizila »

Od včera je dostupný ďalší update FW: v.5234.0
link: http://www.medialinktv.net/download.php?file=8
Naozaj nikto nič neskúša? :90:


zilizila
Obrázek
SatDreamLinux
VU+ Ultimo4K & OpenATV 6.3
VU+ ZERO & OpenATV 6.4

Gibertini OP 100SE + multifeed 13°E+19,2°E+23,5°E
Stream from Octagon SF4008 & Triax TSS 400 MKII
Gibertini OP 85LN + motor & OP 100XP + motor
rada Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 232
Registrován: 13 led 2009, 21:53

Re: Koupě He@d ML 9700 ano či ne?

Příspěvek od rada »

2Marsim21 : Ahoj, vidím, že máš Heada. Studoval jsem jeho parametry a jsou velice podobné azboxuME, rozdíl je ve velikosti videopaměti ( pokud je info správné ). Zkoušel jsi už do něj dát enigmu z AZME ?


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HE@D ML 9700 MEDIALINK“