CCcam free server downloader

Diskuze E2

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

:!: Sem prosím směrujte své dotazy, připomínky a nápady k tomuto pluginu. :idea:
Je větší pravděpodobnost, že Vám někdo poradí, pokud zrovna nebudu moct já.
Všem předem díky.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
pipka Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 120
Registrován: 15 pro 2012, 11:25
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od pipka »

CCcam nebude fungovat pre HD-Box 7119 a 9105 Plus lebo je to SH4 ?


Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

Nejsem si jist, zda ti dokážu odpovědět. Ale pokud se jedná o tento plugin který stahuje free servery pro CCcam a je navržen pro Enigmu2
Tak za předpokladu že by daný přístroj měl E2 tak by v něm plugin (mohl) fungovat také.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

Mám další úpravy a vylepšení, ale raději počkám, než něco dalšího pošlu ven, jak Vám poslední verze sedne, když se ukázalo, že je potřeba plugin upravit, podle daného přístroje. Ideální by bylo shromáždit informace, kde má jaký přístroj, či určitý Image umístěn soubor CCcam.cfg
Zkušení mě odpustí nedokonalosti. Píšu to tak, aby to pochopil každý, ne jen Linux expert, kterých si jinak osobně vážím. :89:


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
mirosmrco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2010, 18:07

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od mirosmrco »

Ahoj zaujimavy plugin používam niečo podobné z Linuxsatu dufam že sa to nebude medzi sebou mlátit.Mam DM900 openATV 6.3 a Cccam .conf. je priamo etc. :74: :vlajkask:


Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

No možná by mohlo. Protože například původní softcam downloader ze kterého je tento vytvořen, tento po instalaci nahradí. Tento softcam downloader jsem viděl ve třech verzích a pokaždé tento nahradil. Ale asi by se to časem dalo vyřešit a obejít. Možná by stačilo přejmenovat openpanel v /etc/ a pak nainstalovat jiný. Protože se to u všech jmenuje taky openpanel. Ale momentálně používám jen tento plugin a softcam už nepotřebuji, takže jsem to neřešil.
Jinak o tomto problému vím. Ale s jinými pluginy nemá problém. Jen softcam downloader. TS panel to nenahradí. Mám vyzkoušeno. V nejhorším případě se dá vždy tento ode mě odinstalovat na konci menu a vymaže se beze stopy.

ps. myslel jsem že tento plugin na stahování free serverů ještě nikdo nevymyslel. Mohl by jsi mi ho prosím popsat víc. Nenutím tě ;)

Takže u tebe v ATV v /etc/ jako u mě. Možná tu cestu určuje druh CCcam. Možná ten CCcam z TS panelu má cestu jinak. To by chtělo zjistit.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
mirosmrco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2010, 18:07

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od mirosmrco »

Ahoj asi tvoj dovnolander skusim vstarom formulerovi po čistej inštalačke,len sa nemožem dostat k tvojim pluginom v starom nootbuku nemám program ktory otvori rar potrebujem abis to dal do zipu.Ten moj downolander je už tretia verzia nájdež ju na Linuxsat suport-Enigma2plugin-Enigma2softcam plugin. Posledná verzia sa volá Freeserver 6.8.7 vo verzii IPK ajDEB. :good:


Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

Tak mě zvědavost nenechala chladným a na zmíněné stránce Linuxsat jsem vyhledal Downloader u nich zvaný plugin freeserver. Prohlédl jsem si obrázky a zkusil nějakou poslední verzi nainstalovat. Instalace trvala poměrně dlouho, takže asi hodně obsáhlí plugin a ještě si nakonec něco stáhl...asi
Se zvědavostí jsem nakoukl do plugins a nic, ok dal jsem restart. Vyskočila zelená smrt a dokud jsem nevypnul přístroj, tak se tam točila asi deset minut.
Nejspíš to bude tím, že nemám na DOM dost místa, nebo tím že nemám Open ATV, pro mě díky bohu, byl to hrozný šnek, proti tomu OpenPli 7.0 je jak střela. Možná jsem přišel o velký zážitek, to už nezjistím.
Naštěstí mě po mnoha přeinstalacích další nezaskočí. I moje finta na instalaci když se box kousne do nekonečné smyčky restartů. Připojím USB kde mám také nainstalovaný image a přes ten smyčku přeruším a nainstaluji. Takže je mě líto že jsem to neviděl, ale na druhou stranu.... Můj vynález, jestli to tak mohu nazvat funguje stále a spolehlivě. Když jsem to zde kdysi navrhl, jako nápad a požádal, zda by mi stím někdo nepomohl. Ozvalo se neuvěřitelných 0 lidí.
Tak jsem z softcam downloaderu který je skoro k ničemu s minimálními zkušenostmi se skripty a Linuxem, udělal free server downloader a dal ho Vám.
A pokud chcete, užijte si ho. :38:


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

Napiš mě email na BextrH@seznam.cz pošlu ti to rozbalené.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
mirosmrco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2010, 18:07

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od mirosmrco »

Poslal som ti SS.


Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

foto...viz freeserver z linuxsat
Tak mě to zase nakonec nedalo a stáhl jsem nějaký možná starší balíček tohoto free serveru z linuxsat.
Jelikož jsem se chtěl raději už obejít bez problémů, tak jsem ho rozbalil a očíhnul co tam mají.
Mají tam v instalační skriptu přidáno stažení a instalace cfscrape.tar Přesně nevím k čemu slouží, ale je to modul Python, který obchází anti-bot stránku Cloudflare. To může být užitečné, pokud si přejete procházet web chráněný Cloudflare atd. .... nevim přesně, nalezeno z google.
Tak jsem raději jen ručně nakopíroval celí (freeserver) podle cesty a restartoval a vyzkoušel. Nemusíš se bát, můj to nenahradí.
Má to stejnou cestu...\usr\lib\enigma2\python\Plugins\Extensions\ ....jen toto se jmenuje ...FreeServer.. a můj...OpenPanel
Jelikož je tam jen tato cesta, tak je jen v menu plugins a nedá se vyvolat pomocí modrého tlačítka jako můj.

A teď už k testu. Po aktivaci naskočí okno, kde se dá aktivovat, nastavit asi nějaký čas autoupdate a dalších pár nastavení. Tak jsem tam něco nacvakal a spustil. Další průhledné okno co naskočilo vypadalo zajímavě a po nějakém čase naskočil (Matrix) snažilo se to generovat nějaké servery. Nakonec se to zastavilo a nejspíš uložilo, protože po mé následné kontrole naskočilo v CCcam.cfg spousta řádků, kde hodně serverů bylo totožných s mými. Celé to trvalo, možná 2 minuty jestli ne víc.
Obraz samozřejmě také naskočil. Když to shrnu. Nevypadá to špatně, ale já jsem radši, když vím co to přesně dělá a stáhne mě to pouze jeden jedinečný řádek, který nikdo jiný nepoužívá a nemůže se to pak sekat. Pak důležitý argument. V jednoduchosti je síla. Tento freeserver zabírá až 4Mb kdežto můj jen cca 30kb a to je obrovský rozdíl. Kdo má hodně místa, tomu to může být jedno, ale třeba mě ne. Ten freeserver je zbytečně složitý a obsáhlí i na nastavování, nemluvě o tom, že mě v určitém menu hodil zelenou smrt. Můj plugin je jednoduchý, hned po ruce a celí proces zapnutí a stažení serveru, až k náběhu vysílání může být proveden klidně už za cca 3 vteřiny. Hlavně se nemusím bát poruchy. Protože maximálně bude nějaký server mimo provoz a použiju jiný a tamten druhý den zapnou znovu. Kdyby jste věděli, jak strašně je ten můj jednoduchý, museli by jste se smát, že to vůbec funguje ;)
1.JPG
2.JPG
3.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

A zde mi dyštak napiš, který plugin myslíš a za co mi vlastně děkuješ. Aby v tom nebyl chaos, tak bych ten můj nazval plugin downloader a ten od tebe plugin freeserver. Taky jsem to mohl pojmenovat třeba plugin (hustilka),.... nebo nějak jinak, hezky Československy :-)
Teď zpátky k tématu. Rozběhl jsi ten můj (downloader), nebo ten (freeserver). A pokud ten druhý, tak kterou verzi, tu mou ořezanou, nebo tu original z Linuxsat?

Jinak když jsem to vymýšlel, neměl jsem předlohu, jen nápad. A když jsem ten jejich freeserver prozkoumával, tak jsem přišel na to, že oni to mají vyřešeno hodně podobně. Jen nepoužívají jako mnou vytvořenou pracovní složku test, ale složku /tmp/ a hned to pak po sobě smažou. Musím uznat, že to mě nenapadlo. I jsem se tam inspiroval hodně dobrými nápady. Navíc používají na stahování wget a nepotřebují curl. Já měl s wget problémy na některých stránkách, tak proto curl. Dál bych řekl, že dokážou obejít různé omezení na určitých stránkách. Ale hlavně bych řekl, že ten kdo to vymyslel má možnost si některé soubory stahovat ze svých stránek a tím pádem si je i spravovat a aktualizovat. Čili pak může bez problémů vytvořit možnost aktualizace pluginu přímo ze své stránky. Já žádnou nemám. Ale jak už jsem řekl. Se svým pluginem jsem spokojen, funguje pořád a okamžitě. Popřípadě není problém ho hned upravit podle změn použitých poskytovatelů. Zase se budu opakovat, ale....má to jen cca 30Kb a co to dokáže. ;)
Hlavně to prosím neberte jako machrování, jen z toho mám prostě radost. A není větší odměnou když člověk zjistí, že věc kterou vymyslel, někdo jiný i používá. Pak ta práce není zbytečná. Na díky nečekám,..... ale když přijde, tak to dost potěší.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
mirosmrco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2010, 18:07

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od mirosmrco »

Ahoj znova vdaka rozbehol som ten tvoj plugin downolander2.0 plugin freeserver som zatial nespustil ked ho spustím prepíše cccam configu atributy na644 apotom cccam nebude správne fungovat,preto som musel pri freeservery používat Ncam.Ten tvoj to nerobí a to sa mi páči lebo vo formulerovi mi cccam232 číta aj kartu tak mi ide aj karta aj adresa. :117:


Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 904
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

Tak jsem otestoval oba a každý z nich přepíše ten samí soubor a pokaždé nechá atributy na 644. Takže nemusíš mít strach. Pokud by ti to dělalo problémy, tak si myslim, že po stažení tím prvním, bys měl zpět 644. Navíc není problém ty práva přepsat pomocí Total Commanderu. Nebo dát příkaz chmod do putty.
Neboj se toho a zkus oba. Já si ten druhý nechal jako záložní a do budoucna pro inspiraci na zlepšení svého. Ale asi nebude co vylepšovat, takto je to dostačující. Tady ti přikládám poslední verzi. Je tam upravené, aby po stažení serveru stačilo zmáčknout OK a seš na hlavní obrazovce. Nemusíš se dvakrát vracet. Do budoucna bych to možná udělal aby to vyskočilo samo po stažení. Zatím to nechám takto, aby člověk měl čas podívat se, co se stáhlo.
Mějte se, razím na šichtu. :38:
cfg_2.2_mips32el.ipk
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
mirosmrco
Nováček
Nováček
Příspěvky: 20
Registrován: 21 kvě 2010, 18:07

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od mirosmrco »

Ahoj tak som dnes dal tvoj downolander do dreamboxu inštalácia prebehla vporiadku ale pri stiahnutí adresi vypíše (/usr/script/SerUpdate4.sh:line11:/usr/bin/curl:canot execute binary file Exec format eror.píšE To že adresu stahuje ale do cccam configu ju nezapíše,ale adresy ktoré tam zapísal Freeserver tie zmazal. :51:


Odpovědět

Zpět na „AZ HD Diskuze E2“