CCcam free server downloader

Emulátory/softcamy E2

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
9000peter Slovakia
Nováček
Nováček
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od 9000peter »

Dá, prepísať plugin pre podporu py3.

julius52
Nováček
Nováček
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od julius52 »

Jak se dá přepsat pro podporu s pythonem 3 kde co jak? děkuji

BextrH
Mazák
Mazák
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 312 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Ahoj. Na py3 předělávat nebudu. Z jednoho prostého důvodu, protože to nedokážu. Nemám žádnou zkušenost. Na linuxsatu s tím vyčurali jinak. Je to něco co nerad vidím, protože celá má práce částečně ztrácí smysl, ....ale dá se to udělat tak, že používáš jen samotné skripty z toho pluginu. Například tichestart1.sh když si nastavíš pod nějaké tlačítku, můžeš si pak spouštět přes to libovolné tlačítko ....stažení všech serverů. On v podstatě celý ten můj plugin je vlastně jen spouštěč skriptů. Pod každou volbou je nějaký skript, který se potvrzením aktivuje (spustí) a vykoná nějakou činnost. Jinak pokud by si někdo chtěl udělat stažení všech serverů na jedno tlačítko, tak použijte skript BUTTON.sh Který je k tomu přímo určený. Po stisknutí vyskočí jen hláška která informuje o tom že se stáhnou servery a sama zmizí. Kompletní postup kde to nastavit v menu přístroje už jsem někde psal. Dá se to zde najít. Jen pozor, ten BUTTON.sh je vázaný na další skripta, takže je potřeba mít složku se skripty v přístroji v .../usr/script/ ...skript.sh (jen pro příklad).
Hezký den.

Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Ještě doplním. Pokud by někdo chtěl používat plugin, či třeba jen samotná skripta, tak ke správné funkci je zapotřebí mít nainstalovaný, funkční (curl)
(curl) je v podstatě stahovací prvek, který obstarává většinu stahování. Trochu to rozepíšu. V skoro každém přístroji je v základu nainstalován (wget) který bohužel ale hodně často odmítá stahovat ze stránek (HTTPS) no a proto tam máme (curl) kterému to nevadí a dokáže často obejít i různé omezení.
Proto je možné když ti to psalo že ......(něco co je psané na nějakém řádku neexistuje) a mohl to být klidně právě příkaz ....curl
Nainstalovaný plugin který lze spustit ještě nemusí znamenat že je vyhráno. Bez doinstalovaného (curl) je použitelný jen minimálně.
Některé IMAGE mají (curl) už v základu. U některých jiných je potřeba ho pak doinstalovat. Mám tam i funkci na zjištění, ...jestli je (curl) nainstalován.
Jsem se po té noční dvanáctce nějak rozkecal. Mějte se. Jdu chrnět.
Hezký den.

Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
zbyneksk Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbyneksk »

julius52 píše: 02 pro 2021, 11:40 Ahoj nevím kde jsem to měl napsat tak to píši tady CCcam free server downloader mi nejde nainstalovat do firmware kde je python3 například ATV 7.0 OP Droid 7.1 hlásí to chybu nějak to tam píše line14 a myšing.Dá se s tím něco udělat? děkuji
Jaký máš sat přijímač?

No dá, nainstaluj si OpenATV 6.4, nebo cokoliv podobného co má Python version: 2.7.xx
No nebo pokud máš chuť a čas, tak to můžeš napsat / přepsat na ten Python version: 3.x tady je malá nápověda:

Přepis kódu do Pythonu 3 s využitím 2to3
http://diveintopython3.py.cz/porting-co ... -2to3.html

Případová studie: Přepis chardet pro Python 3
http://diveintopython3.py.cz/case-study ... unning2to3

Python 2 V / S Python 3
https://cs.education-wiki.com/8783381-versions-ofpython

julius52
Nováček
Nováček
Dal poděkování: 61 poděkování
Dostal poděkování: 1 poděkování

Příspěvek od julius52 »

Ahoj přečetl jsem si to podíval se na to ale si netroufám na rovinu nemám na to satelitní box mám vu+zero 4k jinak děkuji.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Po větší odmlce přicházím abych Vás hlavně v Novém roce pozdravil a dodal pár drobných informací.
Díky jednomu nejmenovanému uživateli, mám doma opět nyní doma funkční AZBOX.
Nechal mi ho za rozumnou symbolickou cenu. Ještě doplním, že mi nedávno odešel můj dlouholetý společník AZBOX HD Elite.
Tak dlouho jsem čekal s výměnou nafouklého kondenzátoru ve zdrojové části, až v něm prsklo naposled. A bohužel si sebou na cestu do nebe vzal i nějakou další součástku. Výměna kondenzátoru již nepomohla. Nejspíš tranzistor s chladičem hned vedle bude taky v háji.
Ale natolik zdatný opravář nejsem abych vše proměřil a závadu odhalil. Elite již navždy zůstane ve skříni na památku na krásně prožitá léta kdy mě dělal společnost a vlastně celé mé rodině. Z toho plyne ponaučení, které Vám chci předat. Jakmile uslyšíte z přístroje pískání, bzučení, jiskření apod. snažte se pokud naleznete například nafouklý kondenzátor, raději ho hned vyměnit a do výměny přístroj nepoužívat. Ušetříte si tak následnou problematickou, možná i nákladnou opravu, či výměnu za jiný přístroj.
Co je nového?
No v podstatě skoro nic. Popravdě při tom večerním vracení se domů z práce, zmrzlej jak ho... tak už na nic nemám čas ani myšlenky. Ale něco přeci jen. U pluginu ....Stream Hunter jsem nepatrně opravil tu funkci na aktivaci IP počítače. Bylo tam špatně jedno hloupé písmenko. Takže pokud to někomu nešlo aktivovat, nyní možná již půjde.
Do rubriky ...legendární filmy jsem přidal film ....Sebevražedný oddíl 2 s (Českým dabingem).
Stream Hunter stačí znovu nainstalovat ze ZOOMu. (instalace dalších pluginů)

Já si teď ve volných chvilkách hraju s novým AZBOXem. Má uvnitř místo paměti DOM, redukci na paměťovou kartu.
Nedaří se mě vytvořit co největší prostor, aby tam pak šlo dát conejvíc pluginů atd. AZUP po instalaci enigmy, nechá jen 16Mb volného místa. Po instalaci z programu MAT mám již cca 52Mb. To už je lepší, ale stále by bylo lepší třeba jedno giga, když už je to na té paměťovce. Našel jsem na internetu skript na kopírování systemu na USB flešku a následné nakopírování zpět na již zvětšené úložiště, ale nějak mě to nešlo. Pokud by někdo měl nějaký nápad či zkušenost, předem děkuji.
Hezký večer. :89:

zbyneksk Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zbyneksk »

Můžes tady vložit nějakou fotku a specifikaci té redukce?

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Specifikace žádné nemám. Ta redukce byla už v přístroji když přišel. Tady je pár fotek, když jsem to měl nedávno rozdělané.
Dal jsem tam na test starší 2Gb SD kartu. V redukci je okénko pro prsty na snazší vyjmutí karty. Přikládám foto z ukončené instalace MATem kde jsou vidět vytvořené oddíly. Na začátku instalace šlo oddíly měnit.
Ale bohužel nevím kolik bych na který měl dát. Takže si to asi stejně udělalo samo velikosti podle sebe.

ps. předpokládám že cena té redukce dosahuje ceny nákupu celého bazarového AZBOXu, takže si vážím toho, že jsem ji dostal jako součást přístroje.
Já bych si jí za normálních podmínek určitě nekoupil, nehledě na to, že u nás nemusí být vůbec k dostání.
U takto starého stroje si člověk rozmyslí další a další investice, když za cenu okolo 2,5 tis se prodává nové čtyřjádro vícetuner Octagon 8008.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Dnes jsem opravil několik serverů v stažení všech serverů v ...ZOOMu
Použijte aktualizaci ZOOMu.
:89:

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

:!: :arrow: Ještě jedna doplňující informace k použití pluginu ...Stream Hunter.
Pokud ho na nějaký přístroj nainstalujete a po otevření nějaké rubriky, budete mít pouze prázdné okno bez seznamu, nemá cenu dál něco zkoušet, třeba mačkat tlačítko OK. Tento problém může mít pouze dva důvody. První je, že máte nějaký problém na síťi. Konkrétně třeba v routeru. Neříkám že musí být nutně špatně nastaven, jen pouze tuto funkci blokuje. Vyzkoušejte pokud máte možnost, nebo jiný router, nebo u někoho jiný internet, nebo nahradit wifi kabelem na test. Druhá možnost nefunkčnosti pluginu může být v chybějících knihovnách dané enigmy. Například na AZBOXu jsem měl problém na RSI. Prostě to nešlo. Na OpenPLI 7.0 v pohodě. Octagon OpenATV 6.4 také OK.
Pro přehrávání filmů z PC ve ... Stream Hunteru musíte mít aktivovanou IP adresu počítače v pluginu a v PC zapnutý server a vytvořenou složku video. (Návod zde již byl)
Bez tohoto se po aktivaci rubriky zobrazí také pouze prázdné okno.
Pokud i po dodržení všech těchto podmínek, bude okno prázdné, může být na vině antivir, či brána, kde by se to muselo povolit.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

:idea: Dnes jsem udělal malou úpravu. Ve skriptu který je na stažení všech serverů a ostatně i pro stažení všech serverů po startu E2. .....Myšleno zapojení přístroje do elektřiny! Ne start ze standby!

Jsem přidal na začátek jeden dobrý server co byl někde až na konci. A jiný co často nejde, jsem posunul až do druhé fáze stahování.

A tam kde se aktivuje stažení po staru E2 ...v ZOOMu
Tak jsem tam zapnul volbu ... 10 vteřin po staru stahovat
Přístroj najede pěkně i s obrazem.

Použito na přístroji Octagon 8008 u starších pomalejších to měnit nedoporučuji, ty nabíhají podstatně déle a síť je u nich aktivní až za delší čas, takže by to nemuselo v čas staru stahování, mít přístup k internetu. Toto spíš jen pro hračičky.
Tam to v podstatě většinou najede také s obrazem, protože přístroj nabíhá déle a na vše má delší čas.

aby se vám úprava skriptu projevila, musíte aktualizovat ZOOM
Vím, jsou to jen prkotiny, ale na stabilitě lepšího chodu bez záseků se to také projeví.
Hezký den.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Po mnoha hodinách hledání ....přidány dva nové servery + jeden staronový
Přidáno pouze do stažení všech serverů, samostatně už je nedělám, zabere to dost času a asi už to ani nemá smysl.
Pro přidání, .....aktualizovat ZOOM
Hezký večer.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Dnes se mi podařilo během odpočinku před prací, zprovoznit další server.
Je to tip serveru, který se hůř stahuje a je potřeba před stažením v PC vyplnit kolonku. Není jednoduché to vyřešit ve skriptu. Navíc jsem myslel, že dá jen jeden řádek denně. Nakonec dává neomezeně. Přidal jsem ho do stažení všech serverů, hned na druhé místo. Řekl bych že by mohl zásadně ovlivnit prvotní náběh obrazu k lepšímu, možná i celkovou stabilitu. Mám vyzkoušeno, že čím složitěji se nějaký server získává, tím je pak lepší.
Tuto složitost během stažení nepostřehnete. Nejsložitější je na to přijít, jak to stáhnout, když je to hotové, stažení se pak může rovnat pouhé vteřině. Otestovat nestíhám. Musím do práce.
Každý další server je v podstatě malý zázrak, který už se dlouho nemusí opakovat.
Řekl bych že tento server, je spíš větší zázrak.
Pro přidání, .....aktualizovat ZOOM
Hezký den.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Přemýšlel jsem jak zkusit v staženém seznamu serverů odfiltrovat ty nefunkční. Nevím jestli to má smysl, ale mohlo by to zlepšit plynulost chodu. Jelikož mě nenapadá žádná varianta, jak otestovat funkčnost serverů, přicházejí v úvahu jedině dvě varianty.
První varianta je seznam serverů odeslat na zkušební www stránku, která je k tomu určená a dát otestovat. Poté stáhnout zpět a použít. Bohužel veškeré testovací stránky které znám, mají nějaké potvrzovací pravidlo, které bez speciálního opsání kodu do políčka atd. prostě nijak obejít nejde. Stránku bez potvrzení neznám. Takže tato varianta padá.
Pak je tu druhá varianta. A to. Použít k vyhodnocení funkčnosti serverů Ncam, nebo Oscam. Tudíž jsem to zkusil a výsledek můžete vyzkoušet. Jak to funguje? Pokud používáte webové rozhraní v prohlížeči a vidíte seznam aktivních serverů, tak právě tento seznam jsem využil k vyhodnocení funkčnosti serverů. Jak probíhá tato mnou vytvořená funkce?
Tam kde se stahují servery je úplně nahoře nápis ...INFO. Již delší dobu. Po jeho stisknutí, tak uvnitř, na spodním řádku naleznete funkci na odfiltrování nefunkčních serverů. Po stisknutí .....
Zobrazí se vám aktuálně používaný kompletní seznam stažených serverů, čili prvotní soubor /etc/CCcam.cfg od něho se vždy vše odvíjí. Po zobrazení tohoto seznamu se přístroj složitě pokusí zjistit přístup na webové rozhraní právě běžícího CAMu.
Čili musí zjistit IP adresu přístroje a PORT na kterém daný CAM běží. Pokud se mu to povede, tak z něho okopíruje seznam serverů který například Ncam vyhodnotil jakože jsou funkční. Pak proběhne rotační filtrování, postupně řádek po řádku porovná servery s servery v původním seznamu /etc/CCcam.cfg a v tomto souboru ty nefunkční vymaže a zapíše jen funkční. Toto vše není nijak vidět. Na TV se zobrazí až výsledný uložený, ořezaný seznam. Pokud by přístroj nevypátral tu IP a PORT daného CAMU tak seznam neořeže a zůstane beze změny a vypíše ho tak jak byl. Pokud to dokáže seznam bude mít jen pár řádků. Na konci proběhne converting... seznamu pro Oscam,Ncam atd. Dále ještě restart CAMu. Ten už není nijak znázorněn, ale je tam. Pokud vám toto restartování nefunguje, můžete pak ručně. Toť vše. Je to takové spíš plácnutí do vody než nějaká extrémně dobrá funkce.
Berte to převážně spíš jako test. Zkoušel jsem přefiltrovaný seznam serverů na testovací stránce na internetu a řekl bych že to odfiltrovalo nefunkční servery tak na víc jak 90%.
Tuto funkci jsem ani nedával do INFO co je u aktualizace. Je to spíš test. Ukáže až delší provoz, jestli to v něčem pomůže.
Pro přidání funkce do ZOOMu, je potřeba ...aktualizovat ZOOM
Pokud budete testovat, vyzkoušejte i jiný CAM. Mě nejlépe fungoval ...Ncam nainstalovaný ze ZOOMu.
Na podobném principu získávání informací z webového rozhraní, pracují i funkce ...info CAM* a ..info status.
Pokud se jim například nepodaří zjistit jednu z potřebných hodnot, funkce potom nevygeneruje informace které má zjistit a vypsat na obrazovku.
Takže se může stát, že na nějakém přístroji vypíše vše super, na jiném nenapíše nic, jen předem předepsané, doprovodné, informační hlášky o průběhu.
Klidně dejte vědět jak to pracuje a jestli to v provozu pomohlo. Nebo pokud by byl nějaký nápad, tak klidně sem snim.
Jen prosím pozor!!!! Pokud dáte třeba ....neviditelné stažení všech serverů během vysílání
Tak určitě hned potom nezkoušejte dávat ten FILTR. Protože tam v ten moment běží skript a tím FILTRem by jste pustili okamžitě další skript a pohádalo by se to mezi sebou. A za druhé.... Po stažení serverů použitý CAM potřebuje nějaký čas aby servery projel a otestoval ke kterým se připojí atd. což netrvá tak dlouho, ale to stažení všech serverů chvilku zabere.
Takže FILTR jedině v moment kdy už máte jistotu že už se nic nestahuje.
Hezký den.
Jsem po noční, jdu sebou fláknout.

ps. ještě doplním, fotka zde znázorněná byla, když jsem ten filtr použil asi po druhé nebo potřetí, takže ten původní seznam byl už stejný jako ten odfiltrovaný. Prvotní seznam bude mít cca do 50 řádků a ten odfiltrovaný podstatně méně.
Takže jak jsem naznačil, filtr jde použít klidně i vícekrát po sobě.

Odpovědět

Zpět na „Emulátory/softcamy E2“