CCcam free server downloader

Emulátory/softcamy E2

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
BextrH
Mazák
Mazák
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 312 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: CCcam free server downloader

Příspěvek od BextrH »

Komu by psalo že nezná příkaz ...ar tak zde náhradní skript by měl zabrat
Dělám vše na slepo, nemám Dreambox
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

:idea: Vážení přátelé a kamarádi.
Přidána jedna funkce. Dalo by se říct, že jsem si ji přidal tak trochu spíš pro sebe.
V ZOOMu je rubrika ....Doplňky a v té je .....pro AZBOX
Mám tam seřazené instalace které provedu na AZBOXu když chci aby dobře fungoval od čisté instalace OpenPLI 7.0
První bod je ...curl přímo pro tento přístroj a tento IMAGE OpenPLI 7.0
Druhý bod je ...několik věcí najednou, ale jen v případě, že nemáte pouze klasický DOM ale například větší DOM nebo enigmu na USB. Pak se nainstaluje ...funkční feed a exteplayer3
Pak tam je znovu druhý bod a ten je pro přístroje kde je málo místa a je tam jen klasický DOM. Nainstaluje se pouze feed.
Třetí bod nainstaluje setting ...(pouze) skylink. Funguje i na jiných přístrojích.
čtvrtý bod nainstaluje picons (loga kanálů) zabere 5Mb místa, kdo má málo místa, ...neinstaluje
No a poslední bod pátý... nainstaluje pseudo FAST SCAN. Je to nějaká starší verze co dobře funguje na AZBOXu.
Nevím čím se liší novější verze a jak to vlastně funguje. Důležité je, že vám to v nastavení, tam kde máte ladění kanálů, přidá další možnost pokud jí tam už nemáte ...pseudo FAST SCAN. Je to nejspíš něco jako imitace klasického FAST SCAN.
Nastavíte si tam pouze poskytovatele jakého chcete ....v mém případě ...skylink czech a potvrdíte.
Ono to potom jakože skenuje a pak je hotovo. Pak musíte ručně restartovat přístroj a máte poměrně pěkně srovnaný a vyfiltrovaný jen skylink. Nedávno jsem to potřeboval, když na můj setting přestal jít tchýni ....TV Barandov
Já že na tento kanál nekoukám, tak jsem to ani nepostřehl.
Pro přidání funkce ...aktualizujte ZOOM

ps. Momentálně se zabývám, jak ZOOM bez komplikací instalovat a používat na Dreamboxu.
Poslední skript který jsem sem dal, by vám měl nainstalovat ZOOM i na Dreambox. To už mám snad ověřené. Druhá je otázka jak dobře tam bude pracovat. Momentálně dávám dohromady informace, které všechny příkazy nepodporuje a kde všude hází chybu. Nemám dreambox, tak jsem odkázán na informace od lidí co ho mají. Pokud máte ZOOM nainstalovaný v Dreamboxu z toho skriptu, měla by vám jít i aktualizace.... čili se ZOOM smaže, stáhne a znovu nainstaluje.
Připomenu, pro správnou funkce (všeho) musíte mít nainstalovaný curl.

Popřípadě můžete zkusit nainstalovat ručně v příkazovém řádku z feedu... pomocí těchto příkazů
Ale teď mě tak napadá že Dreambox asi nemá opkg, tak jedině zkusit nahradit pak opkg za ...dpkg
Poslední příkaz je restart enigma.

opkg update
opkg install curl

killall -9 enigma2

Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Dnes mi uživatel ....sami62 umístil na Linuxsat verzi ZOOMu (.deb) pro Dreambox
Tak jsem mu poděkoval, ale to je tak všechno, co dál mohu udělat krom toho, že to sem dám ke stažení pro Vás.
Nemám jak vyzkoušet, nemám Dreambox.
Pokud se Vám instalace povede, tak ho pak raději aktualizujte. Je tam pak ode mě pár oprav.
Odstraněné některé chybové hlášení.
Pokud Vám tato instalačka ...deb bude fungovat a ZOOM se vám z ní nainstaluje, napište to prosím sem.
Mockrát děkuji.
Hezký večer.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

ještě doplním informace o testu uživatele ....sami62
ja Dreambox 920 uhd
getestet orgimal image ok
merlin4 ok
newnigma2 ok

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Do stažení všech serverů jsem přidal jeden ...dobrý (staronový) server.
Kdysi přestal fungovat, tak jsem ho odstranil. Netuším zda jsem ho smazal i z seznamu jednotlivých.
Každopádně jeho skript jsem našel a opravil. Ve staženém seznamu ho poznáte v textu podle ...linux24.tk
Hezký den.
:89:

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

:!: :arrow: Ještě budu reagovat na prosbu jednoho uživatele. Napíšu to i zde pro všechny. Kdo chce, čte, kdo nechce, nečte. ....Omouvám se, ale nejsem odborník na nastavení ...Oscamu atd.
Pokud se při používání těchto (FREE) serverů obraz někdy kousne, důvodů může být mnoho. Jeden z hlavních důvodů je, že tyto servery jsou opravdu jen FREE, čili zkušební a zadarmo, takže se nedá předpokládat, že budou tak kvalitní, jako například nějaký ....jeden zaplacený.
Dále, ač to jsou hlouposti, je dobré je také zkontrolovat.... koncovky na obou koncích koaxiálu. Musí být pevně dotažené, jak na přístroji, tak i na koaxiálu.
Ne na krev, ale nesmí být volné. Dochází pak k špatnému vodivému kontaktu, někdy i jiskření, které může mít vliv na sekání, kostičky a životnost přístroje.
Koaxiální kabel by neměl být nikde zlomený či rozlomený, neměla by se nikam dostat voda. Taktéž zkontrolovat koncovku u konvertoru. Jak dotažení, tak i aby se tam nedostala voda. Já mám postup kterým dávám koncovky (F konektory). Nemusíte souhlasit, ale mě se to osvědčilo. Když obříznu první izolaci z koaxiálu i případnou folii, vezmu si svazek měděných drátků a na ty kovové chlupy z kabelu, které se přehýbají, zatočím svazek těchto jemných drátků a to celé oboje dohromady, prsty obtočím kolem kabelu po směru hodinových ručiček. Odříznu prostřední izolační plast aby hlavní středový vodič koaxiálu koukal asi, teď z hlavy nevim, asi 5-10mm. Pak vezmu koncovku a našroubuji ji na kabel. Pohledem do prostřed koncovky kontroluji aby se mě ty kovové chlupy nedostali k středovému vodiči. Pokud chcete mít jistotu že už koncovka neupadne, dáte před našroubováním okolo kabelu trochu vteřiňáku. Ale mě se osvědčilo raději po našroubování koncovky, vzít gumovou izolační pásku a přechod mezi kovem a koaxiálem párkrát obtáhnout touto páskou s mírným napínáním. Nedostane se tam žádná vlhkost a je menší pravděpodobnost uvolnění kabelu z koncovky. Ještě doplním že těch pár drátků, které přidám na ty stínící chlupy, pomáhají při vodivém spojení kabelu a koncovky. Tímto způsobem jsem odstranil problém s nápisem ....ladění selhalo, doprovázené kolečkem.
...........................
Další důležitá věc je správně nastavený internet, aby se nehádali IP adresy přístrojů v bytě. Dále pozor na rušení wifi. Nic nenahradí kvalitní LAN kabel.
............................
Pokud Vám i tak dochází k častým zásekům obrazu, ....nainstalujte si a vyzkoušejte ...Ncam
Je skoro stejný jako Oscam. Servery které, má Oscam v ...oscam.server tak Ncam má ...ncam.server
Já už používám jen ...Ncam a zásek minimální. Pokud ani to nepomůže, vyzkoušejte aktivovat FILTR serverů. v ...INFO
Buď ho vyzkoušejte a používejte (jednorázově) a vyfiltrujte pouze funkční servery. A nebo ho aktivujte na trvalo do ....stažení všech serverů.
Také docela pomohlo když se to sekalo. Ale jak už jsem řekl, ....jsou to vše jen FREE servery. Už to že to celé funguje tak dlouho a jede na to spousta lidí je malý zázrak. Hezký den.

ps. případné zkušenosti a nápady k bez-kostičkovému a bez-zásekovému provozu jsou vítané

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Přidán server do stažení všech i samostatně.
Je hned pod těma dvěma s ...vpn
Stáhnou se dva řádky.
aktualizujte ...ZOOM nebo přeinstalujte pomocí instalačky zde.
Je to to-samé.
Hezký den.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Řeknu Vám popravě, že v posledních dnech nemám moc myšlenky na nějaké vylepšení.
Nebudu se vyjadřovat k tomu, zda ta či ona strana je v právu. Každá mince má dvě strany, rub i líc.
Každopádně mi je líto, všech zmařených životů a to vše jen kuli zabedněným hlavám všech mocností, kteří jsou hrdí na to a je pod jejich úroveň se v klidu dohodnout.
Budu jenom doufat, že uvidím vyrůstat své děti. ..... a nebudu muset,
pokud teda budu ještě na živu, pro ně shánět nekontaminované potraviny bez radiace.
Zajisté si mnoho zvás již všimlo, že nové logo ZOOMu má za úkol upozornit na válku na Ukrajině.
Tento plugin používá spousta lidí na celém světě. Pokud alespoň jednomu člověku otevře oči, jeho úkol byl splněn.
.................................................................
Přidán jeden server, do stažení všech serverů.
Dále jsem upravil upozorňovací hlášku neviditelného stažení.
Je doplněna o hlášení, že je aktivní funkce FILTR. FILTR ...ON (zapnuto)
Ale pouze jen pokud máte v INFO aktivovanou funkci FILTR OK serverů.
Po deaktivaci funkce, bude hláška zase krátká jako předtím.
Ona není zase až tak krátká, ale nebude tam informace o zapnutém FILTRU.
Hezký večer.

ps. ....aktualizujte ZOOM

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Momentálně mám za sebou několik dnů horečky a zimnice, šílené bolesti hlavy a dalších nepříjemností.
Netuším jestli to byl kovid, důležitý je že mě je lépe. Už netuším co už jsem měl a neměl hotovo.
Do stažení všech serverů přidán jeden server.
Opravené stahování v ...stažení (veřejných) serverů. Stažení (všech) zde nepoužívejte. Je to blbost. Časem zruším.
Používejte jen těch prvních 9 voleb, nebo kolik jich tam je.
U převodu serverů použito ....disablecrccws=1
Byla to prosba na ...linuxsatu. Snad by to mělo v něčem pomoct.
Hezký večer.

aktualizujte ....ZOOM

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Ke včerejší úpravě, jsem dnes provedl ještě jednu, protože to ještě nebylo na 100% dle přání z ...linuxsatu
Jak těmto nastavení moc nerozumím, připadá mě, možná že to je jen subjektivní dojem, ale ....zatím jsem nezaznamenal žádný zásek obrazu a přepínání bych řekl také rychlejší, ale jak říkám, možná si to jen sugeruji.
Jinak pro některé uživatele, které by trápilo zasekávání, nebo sekání obrazu. Občas mi v minulosti pomohlo používat Ncam a někdy jindy mě zase pomohlo ho jen přepnout zpět na Oscam ....a samozřejmě ho restartovat.
aktualizujte ....ZOOM
Na delší dobu asi naposled.
Uvidíme jak mi bude, jestli něco zkusím vymyslet a přidat.
Hezký den.

bambule
Profík
Profík
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Příspěvek od bambule »

Muj nazor je ze ta uprava urcite pomohla(celkova stabilita) :jednicka:

VU+UNO4K SE::OPENMULTIBOOT::IMAGE::OPEN BLACK HOLE FLASH,PURE2 6.5,PURE2 6.3,OPEN ATV 6.4 ATD:::XTREND ET4000 IMAGE OPEN atv 4.1,Coolstream neo -NG-Neutrino ,3d led philips 42pfl7696h/12, emme esse 80cm, motor amiko dm 3800
BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Do ....zobrazit aktuálně používané (cfg)
jsem dovnitř přidal dvě volby na zobrazení souboru 2...CCcamDATAx a 3...OscamDATAx.
První volba 1. je na .../etc/CCcam.cfg zobrazí na konci i počet řádků (serverů).
Při stažení všech serverů (viditelně) vám na konci také spočítá stažené řádky (servery)
Takto jsem se snažil přidat další užitečné funkce, když zrovna nemáte momentálně k dispozici počítač a potřebujete zjistit nějaké informace, ....jen za pomocí dálkového ovladače.
Opraveny asi dva servery.
Jiné věci mě momentálně nenapadají a popravdě nemám na větší akce sílu a chuť. Děkuji.
Hezký den.

aktualizujte ...ZOOM

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Občas tady trochu laboruji s tím nastavením convertoru pro Oscam, Ncam ...
Popravdě se opravdu moc nevyznám v těch různých nastavení CAIDu a dalších čísel.
Vždy když se začne sekat obraz tak to nějak předělávám. Začal jsem se v tom hrabat na popud lidí z Linuxsatu. Že prý jim blbnul Sky DE. Já nikam netočím tak netuším co vše může jít nebo nejít. Mám jen skylink.
Teď na závěr jsem jeden řádek vymazal. Ale co mě osobně pomohlo a může se vám to také stát, ale nemusí.
Mám sice dobrý router se silnou wifi, ale občas si trochu dělá co chce.
Začal se mě nepravidelně zasekávat obraz. Tak jsem přepínal Oscam, Ncam, restartoval atd. Nic nepomohlo.
Nakonec mě pomohlo v přístroji, tam kde se nastavuje IP. Mám nastavenou pevnou, abych se mohl kdykoli připojit pomocí PUTTY nebo Total Commanderu. Změnil jsem IP na DHCP a nechal si přidělit jinou IP adresu a poté jsem zase přepnul na pevnou IP a tu adresu kterou mě router přidělil už jsem pak nechal jako pevnou. Od té doby konec sekání a je klid.
Asi se mě ta IP adresa dostala do konfliktu s nějakým jiným zařízením.
Dnes jsem přidal jeden server. Tak pokud chcete, tak aktualizujte ...ZOOM.
Hezký den.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Dnes jsem našel a přidal dva servery do .....stažení všech serverů.
Dále jsem jeden nefunkční odstranil a na jiný vytvořil časový limit, protože dnes nejde a brzdí to, příště jít může.
Celkově je rychlost stahování (všech) docela svižná.
Takže pokud chcete ....aktualizujte ZOOM
Občas dělám nějakou úpravu a ani to sem nepíšu, když to není velká změna.
Občas to napíšu alespoň do INFO záznamu, alespoň změnu datumu.
Takže se občas mrkněte na (INFO) tam kde se aktualizuje ZOOM (uvnitř), nápis ...INFO, myslim že žluté kolečko u toho je.
Pokud se změní datum, byla provedena nějaká změna v ten den. Například, dnes tam bude dnešní datum.
Hezké svátky.

ps. ještě cca 5,5 tisíce zobrazení a oslavíme na tomto foru 100000 (sto tisíc) zobrazení tohoto pluginu.
Nic si za to nekoupím, ale je to pro mě taková malá odměna, Váš zájem. Děkuji :55:
Na AB foru je to 55tis. Zahraniční fora počítat nebudu.

BextrH
Mazák
Mazák
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BextrH »

Přidal jsem možnost instalace Ncam 12.5 nahradí po instalaci, automaticky původní verzi.
Popravdě jsem teď vyzkoušel a nainstaloval ze ZOOMu i starý ....Gcam
Na delší dobu jsem na něj zapomněl. Nejspíš to bude asi nějaká slepenina ten Gcam, protože jeho vývoj nějak utichl.
Ale zase na druhou stranu, ....nainstaloval jsem ho, aktivoval a dobrý, několik hodin bez záseku.
Modernější přístroje asi záseky vůbec netrápí, ale tento můj stařičký AZBOX rozhodí každá chybička, jak internetu, tak serveru.
Vše je hned vidět na obrazu. Takže pokud by někdo měl také problém, vyzkoušejte Gcam.
Hezký den.

Odpovědět

Zpět na „Emulátory/softcamy E2“