enigma2 na flešce

Rady a návody

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 905
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

enigma2 na flešce

Příspěvek od BextrH »

Řešil jsem problém jak dostat enigmu na flešku. Kdysi jsem měl jednu 4Gb. Naformátoval ji na FAT32 a enigma se mě na ní povedla bez problému nainstalovat. Bohužel jsem tuto flešku někde ztratil. Proto jsem použil nějakou 16Gb. Při stejném postupu to vždy při instalaci havaruje.
Proto jsem se rozhodl to udělat trochu jinak. Použil jsem následující program (portable verze v češtině) a pomocí něho flešku naformátoval na EXT3
Potom zasunul flešku do AZBOXU, stiskl (na přístroji) tlačítko ...(šipka do prava) poté vzadu přepínačem AZBOX zapnul a pustil tlačítko (až v momentu kdy se na display objeví IP adresa) přístroje. Tuto IP pak zadal v PC do AZUPu. Dále v AZUP přepnul na USB odškrtnul raději format a dal v rohu ...GO
Po chvilce vyskočí okno které žádá vložení souboru ....patch.e2 s enigmou, kterou musíte mít staženou a uloženou někde v počítači. Například jako já ve složce AZ na ploše. Vyberete soubor ...patch.e2 a instalace pokračuje. Po několika minutách hotovo, přístroj naběhne z flešky.
Po instalaci je k dispozici ještě asi 180Mb volného místa na pluginy atd.
Takže komu se jako mě nepodařilo použít MAT který mě padá, tak zde je náhradní možnost, jak mít enigmu na flešce a dostatek místa na pluginy.
Teoreticky by tento postup mohl zabrat na všechny flešky.

https://uloz.to/file/C0Fx5E61wcJE/aomei ... ble-cz-zip


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
Uživatelský avatar
JohnCenaWWE Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1667
Registrován: 05 lis 2009, 18:20
Dostal poděkování: 6 poděkování

Re: enigma2 na flešce

Příspěvek od JohnCenaWWE »

na premium plus sa drzi vol+


Azbox PremiumHD+ 2xDVBS2 FC05,Opensat9900 HdPvr,Azbox usb720,Gibertini 110x105cm 90e-45w,IBU twin 0,2db,SG 2100BS usals,Patriot 64GB Xporter Magnum USB Flash Drive,SSD Patriot Burst 120 GB,LCD samsung LE32B450c4,Skylink ICE
OpenPLi 7,0 Kernel 3.3.1
Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 905
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enigma2 na flešce

Příspěvek od BextrH »

Pokud by měl někdo návod jak na flešce dosáhnout maximální velikosti volného místa, bylo by to super. Možná snad pomocí programu MAT ale řekl bych, že ten neumí flešku ale jen DOM.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
zbyneksk Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: 06 kvě 2009, 22:18
Bydliště: Doma
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

enigma2 na flešce

Příspěvek od zbyneksk »

Co? To jsme snad již řešili, asi tak 11 let zpátky.

Pripojeni HDD (IDE) misto DOM-u
Příspěvek od zbyneksk » 27 bře 2010, 22:11

Pokud zrovna nemate co na praci a nebo si jen tak chcete postourat v AzBoxu-HD, pripadne vyzkouset pripojit misto originalniho DOM-u nejaky HDD na IDE ksande, jste tady spravne.

Aby nebylo potreba vymyslet jiz jednou vymyslene, lehce jsem upravil par stavajicich scriptu z originalniho FW.
Vytvorite si nejaky novy adresar, dejme tomu, ze se bude jmenovat "hdd_tools" a do nej "nejak" nakopirujete nasledujici 2 soubory.
Pouzil jsem k tomu tyto 2 soubory: format_hda.sh jenz jsem upravil a ulozil jako format_sdb.sh; a partitions_hda.txt jako partitions_sdb.txt
Aby jste nemuseli tvorit, jsou oba soubory prilozeny, kdyz tak si je upravte dle libosti.

Pak jen k PC pripojite dany HDD napr. pres nejakou USB/IDE redukci (na tom nezalezi) a spustite fdisk.
To proto, aby jste videli, jak bude ten HDD prirazeny a aby jste meli jistotu, ze si nesmazete systemovy disk.

viewtopic.php?f=149&t=5097


Zvetseni velikosti slozky PLUGINS
Příspěvek od zbyneksk » 05 bře 2010, 01:41

Par veceru jsem testoval vymeneny DOM za CF kartu v IDE adapteru. Pri tom jsem narazili na tuto relativne cerstvou informaci.
Predpokladam, ze vse je jasne.

viewtopic.php?f=149&t=4939


Uživatelský avatar
BextrH
Mazák
Mazák
Příspěvky: 905
Registrován: 30 srp 2009, 21:43
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 3 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enigma2 na flešce

Příspěvek od BextrH »

Paráda. Pamatuji si. A teď něco pro E2.


Phoenix/Smouse,Ferguson 3318,Openbox X820,skystar 2,IPBox250S,AZHD-Elite,SG2100,ADB 3800TW fw elArtista, Samsung UE37C6500
zbyneksk Czech Republic
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 294
Registrován: 06 kvě 2009, 22:18
Bydliště: Doma
Dal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: enigma2 na flešce

Příspěvek od zbyneksk »

BextrH píše: 22 kvě 2021, 08:58 Paráda. Pamatuji si. A teď něco pro E2.
Něco podstatného mi uniklo? Prosím Tě a v čem spočívá problém, co potřebuješ vyřešit?
Příkazy pro správu disku jsou stále stejné.


Odpovědět

Zpět na „AZ HD rady a návody E2“