AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Rady a návody

Moderátoři: schmegea, monkus, gorick

Odpovědět
ottosch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 110
Registrován: 18 bře 2009, 22:00
Dal poděkování: 4 poděkování

AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od ottosch »

Vážení fandové satelitní techniky, jako nemocný senior jsem se zase po pár letech vrátil k retro kousku AZBox Premium HD tj. abych se zabavil. Ani se mi nechtělo věřit, že Fórun Satdigitalne ještě žije! O to bylo radost větší, když jsem zjisti, to naše slavné Fórum opravdu jestě stále žije i když provoz na něm už není takový, jako za dob největší slávy Azboxíku. Můj původní boxík mi odešel a tak jsem přes inzerát koupil jiný. Prostě laboruju jen tak, zkouším různá image a nastavuji je. Někdo by podoknul, proboha co s tím starým verkem, když je na trhu plno moderních mašin. Jenže mne právě fascinuje, jak se mohu přehrabávat pomoci aplikace DCC ve “vnitřnostech“ té mašinky z křesla přes síťové spojení LAN. Vstát musím jen, když měním DOM – ku nebo FLASH – ku, válí se mi toho po stole plno. Také by někdo namítnul, k čemu je to dobré, praktický význam? Žádný!!! Prostě se jen bavím a léčím svoji chorobu!! Svého času jsem byl dost v obraze a mnoho věcí jsem znal a poradil si, jenže, léta běží vážení a rozumu ubývá a téměř vše jsem zapomněl. Dokonce se mi tehda před lety podařilo „oživit“ naprosto mrtvý AZBox!! Takže prosím o pomoc, pokud tady jsou ještě nějací borci přes Azboxík a jsou ochotní starému dědkovi pomoc nebo prostě jen poradit. Aktuálně mám v mašině OpenPLi 3,1. Již předem každému dobráku děkuji.
Problém č. 1:
Settings mi nedělal problémy, pro editaci a úpravu jsem vždy používal pochopitelně výborný SW DreamEditor. Mohl jsem v podstatě také zasáhnout „tvrději“ tj. zase pomoci aplikace DCC vlézt přes FTP vyměnit settings soubory přímo přes var nebo etc. Takže k mému vlastnímu problému. Nemám rád, když otevřu v saťáku určitou družici a kromě pro mne zajímavých programů je tam plno balastu. Tak jsem to vyčistil v DreamEditoru, nasoukám to „vyčíštěné“ přes tuhle aplikaci do boxu, ale otevřu např. Astru 19,2 °E a sakra, ten svinčík je tam furt. No tak jsem to zkusil tedy „natvrdo“ přes přes FTP pomoci DCC jsem tam mé „vyčištěné“ settings nakopíroval (původní pochopitelně smazal), ale zase to stejné, ten balast je tam prostě FURT!! Tak jsem pečlivě prošel obsah FTP s tím, jestli tam někde není nějaká třetí „úschovna“ settingu s jasnou prioritou při zavedení settings během bootování. Bohužel jsem nic nenašel!! Dokonce jsem pracně zkoušel vymazat ten svinčík pomoci dálkáče přímo v AZBoxu, pak pro jistotu pomoci DreamEditoru stáhnul do notebooku, jenže po bootu tam ten balast zase je!! V minulost jsem s tímhle neměl nikdy problém, práce se Setting fungovala OK!! NAJDE SE TADY JEŠTĚ NĚJKAKÝ ODBORNÍK, který by poradil??
Problém č. 2:
Tohle v podstatě není problém, ale pouze prosba o návod. Dříve jsem jsem bez problému požíval Skylink kartu opět emulaci pomoci CCcam. Chtěl bych to zavést do toho mého OpenPLi 3,1. Byl by někdo tak laskavý, a krok po kroku mi popsal postup instalace CCcamu. Někdo zase namítne, dědku podívej se na Fórum, tam je toho plno kolem emulátorů a tedy i o CCcam. Jenže jsem pečlivě prošel celé Fórum, je toho tam plno, ale vůbec pro seniora, který vše potřebuje hezky po lopatě a nemusel mí IQ přes 150!! Takže za tohle bych byl moc a moc vděčný!! Poznámka: Našel jsem tady také nějaký postup instalace CCcam 2.3.1 s koncovkou .ipk. Příkazový řádek byl následující:
opkg install /tmp/enigma2-plugin-cam-cccam-v2.3.0_e2_pli.ipk
po zápisu a odeslání v TELNETU aplikace DCC to ten příkaz nevzalo a vypsalo, že příkaz opkg musí mít za sebou nějaký argument a vypsalo to plno různých příkladů a z toho jsem pochopitelně nebyl moudrý!!
Pak se chystám na instalaci pluginů. Ale to bude až další kapitola mého „vědeckého bádání“. A to zase budu třeba otravovat na Fóru.
Tak se vážení, starého dědka nezlobte (stáří raději neprozradím, nevěřili by jste!), že otravuji. Možná bude stačit odkaz na nějaký příspěvek, který mi pomůže instalovat emulátor pro kartu Skylink. Sice jsem hledal, ale možná při stařecké demenci něco přehlídnul.
ottosch
:idea: :?: :89:


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od EnoSat »

ked chces menit setting (lamedb), najprv musis zastavit enigmu (init 4), potom skopirovat do boxu a zase spustit enigmu (init 3)


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
ottosch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 110
Registrován: 18 bře 2009, 22:00
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od ottosch »

EnoSat píše: 03 dub 2023, 00:00 ked chces menit setting (lamedb), najprv musis zastavit enigmu (init 4), potom skopirovat do boxu a zase spustit enigmu (init 3)
No jó, to se Ti řekne, jak a kde to mám udělat, vše jsem zapomněl. Seniorovi pěkně po lopatě tj. jak tu enigmu zastavit a zase spustit
:95:


ottosch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 110
Registrován: 18 bře 2009, 22:00
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od ottosch »

EnoSat píše: 03 dub 2023, 00:00 ked chces menit setting (lamedb), najprv musis zastavit enigmu (init 4), potom skopirovat do boxu a zase spustit enigmu (init 3)
Som somár, musím dát příkaz v Telnetu, jsem si už vzpomněl, kam jinam bych zadal příkaz?


Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od Warder »

Mladenci, nechcem vam kazit radost ale ked uz pouzivate ten "DreamboxEditor" tak preco sa s nim nenaucite aj trosku robit ?
Ked si s nim poslete ten vas settings do boxu tak nepotrebujete predsa uz ziadny telnet a cez neho pisat v boxe init 4 a init 3. To ma predsa ten program uz integrovane priamo v sebe !
Ci ? :D
dreamboxedit.jpg
:89:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nosce te ipsum.
ottosch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 110
Registrován: 18 bře 2009, 22:00
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od ottosch »

Tak především se vůbec se neshoduje settings, který mám v AZBoxu a který je OK (upravoval dálkovým ovladačem v satelitu) s tím co stáhnu DreamEditem z AZBoxu. Tohle jsem zkoušel 2x tj. jednou v enigmě a po druhé se bloknutou enigmou s použitím init 4. Obě složení souborů settings jsou naprosto shodná a vůbec nejsou totožná s tím, co přímo vidím na obrazovce tj. obsah vybraného satelitu nebo skladby FAV. Takže babo raď! V podstatě jsem s aktuálním settings, co je v boxu, spokojený, ale tento settings nejde korektně zálohovat tj. to stažené je něco jiného, prostě paskvil!!
:!: :idea: :?: :57:


ottosch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 110
Registrován: 18 bře 2009, 22:00
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od ottosch »

Ať dělám co dělám, tak ten korektní a aktuální settings co je v boxu mi nejde stáhnout. Prostě stažené i ten settings zkopírovaný z FTP se vůbec neshoduje s tím na obrazovce. Takže nemohu vytvořit "skutečnou" zálohu aktuálního nastavení v boxu pro případ přenosu settings do jiného image!! Co a odkud se bera settings, který tahám z boxu pomoci DreamEdit. Že by to bylo někde skryto v paměti RAM. Je na ní přístup?
ottosch


Uživatelský avatar
EnoSat Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 547
Registrován: 26 úno 2010, 20:48
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od EnoSat »

Warder píše: 03 dub 2023, 10:16Mladenci, nechcem vam kazit radost ale ked uz pouzivate ten "DreamboxEditor" tak preco sa s nim nenaucite aj trosku robit ?
Zasadne ho nepouzivam odkedy si sam upravuje parametre ktore tam potrebujem mat (este tak na upload by sa dal pouzit, ale na editovanie nie)


Gibertini OP100L /85E-53W/
WaveFrontier T90 /39E-36E-31E-28E-26E-23E-19E-16E-13E-9E-7E-5E-2E-1W-4W-30W/
Mutant HD51 , Edision MIO+ 4K , QVIART Lunix , Ustym 4K S2 OTT , Ineos ZX4 , Dreambox 900UHD/7020HD , TBS-5925 , TBS-5520SE , TBS-5220
Uživatelský avatar
Warder Slovakia
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 519
Registrován: 05 črc 2010, 16:47
Dostal poděkování: 98 poděkování

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od Warder »

Ked niesi totalne jelito a vies co a ako, tak na take to domace "hranie" v pohode a bohato staci (ottosch-ovi na 99999%) a ked sa chces hrat na odbornika tak to spravis rucne nejakym tex. editorom alebo mozes siahnut napriklad po E-Channelizer(i) ...... :D


Nosce te ipsum.
ottosch
Nováček
Nováček
Příspěvky: 110
Registrován: 18 bře 2009, 22:00
Dal poděkování: 4 poděkování

Re: AZBox Premium HD - Přátelská výpomoc a poradit

Příspěvek od ottosch »

Takže editace a následný korektní přesun do AZBOxu je vyřešen. Aplikace DreamBox je sice dobrá věc, ale podle mne nefunguje jak má nebo s tím dobře neumím pracovat. Protože mám spousta času a laborování s něčím mne baví, tak jsem vyřešil i ten "můj problém" se setings. Prostě to, co jsem editoval v DreamBooxu jsem nedostal do boxíku tj. "vyčištěný" přehled programů od nežádoucích programů tj. pouhým přesunem pomoci Dreamboxu a následném restartem nebyl úspěšný tj. ten nežádoucí balast se tam zase objevil. Analýzou souborů settings v FTP ve složkách *.var a *.etc jsem s překvapením zjistil, že jen uložený settings ve složce *.etc odpovídá mé úpravě. Obsahoval však spousta souborů s koncovkou *.bak a *.delete. ty jsem vyházel.
Takkhle upravený settings jsem uložila provedl následující:
1) Pomoci FTP (aplikace DCC) jsem setings nakopíroval do složky *. var (původní obsah pochopitelně smazal)
2) dtto *. etc ( dtto )
3) Upravený settings uložil do DreamBoxu a přesunul do AZBoxu
4) Restart enigmy
5) Všechno bylo, jak jsem si přál tj. ty nežádoucí programy v seznamu satelitu definivně zmizely. Při pokusech jsem pracoval se satelitem Astra 19,2°E
Pomalu se zase dostávám do formy. Teď POTŘEBUJI NUTNĚ ZPROVOZNIT KARTU SKYLINK TJ. NAINSTALOVAT Cccam. Mám sice jeden návod, ale problém s příkazem opkg, který je tam použit, chce to nějaký argument za tím příkazem a teď bádám jaký?!?!? Takže zase uvítám jakoukoliv výpomoc senioru, který se úplně na starý kolena zbláznil.
ottosch
:57:


Odpovědět

Zpět na „AZ HD rady a návody E2“