Strata sigálu na opticum 403

Nastavení a vše kolem přijímače Globo Opticum.
Odpovědět
niox
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2013, 15:01

Strata sigálu na opticum 403

Příspěvek od niox »

Čau. Potrebujem poradiť.
Mám dva opticumi 403. Keď je sustený iba jeden všetko je ok. Ako náhle pusím obidva na jednom STB ( čo je dalej od satelitu) mi nejdú pozerať české programy. Ako je napr ČT1, ČT2, Barandov. Mam LNB konvertor MONOBLOCK a DiSEqC na oboch Stb je ndstavený 19,2 1/2 a 23,5 2/2.Karta CZ link.

Prosm Vás, kde môže byť problém. Prečo mi nejdú na oboch Cz programi súčastne?

Ďakujem za každú radu.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Strata sigálu na opticum 403

Příspěvek od Thomik1 »

A má ten Monoblock označení TWIN ? To jest že od něj vedou dva koaxi ke každému globu zvlášt.

Obrázek


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
niox
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2013, 15:01

Re: Strata sigálu na opticum 403

Příspěvek od niox »

Áno. Z monobloku idú dva káble do každého Stb zvlášť.


Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Strata sigálu na opticum 403

Příspěvek od Thomik1 »

Zkus je mezi sebou vyměnit a pokud to bude ještě dělat pak projdi koaxiální kabely ,zaměž se na venkovní F-ka co jsou u LNB a v poslední řadě může blbnout ten monoblock. Jestli se obejdeš bez astry 19,2 E pak bych to přehodil na parabole tak abys používal jen diseqc -1 .


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze Globo Opticum“