Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Diskuze Dreamsky NXP256 HD.

Moderátor: 005jon

dk_line
Nováček
Nováček
Příspěvky: 84
Registrován: 16 led 2011, 15:39

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od dk_line »

No hlavne ze je hlavni vinik a pricina problemu jasna, ze :wink:


HDBox FS-9100 PVR
Amiko SHD-8900 Alien
Optibox TSCX PVR Ready
Dreamsky NXP256HD
GOLDEN MEDIA UNI-BOX 9080 CRCI HD COMBO
kovbojko
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 04 dub 2011, 12:55

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od kovbojko »

No ja som to nadstavil pekne rucne v primaci a v PC a ide mi to ale mam iny problem ked pustim video v MKV tak to strasne seka a .ts je na tom podobne
mam belkin n+ router s gigovou Lan sietou. Inak divx a avi prehrava v pohode az na dlhsie nacitavanie, a u fotiek podobne ... to mi slo tusim rychlejsie ked som ich mal cez ftp server.
A este otazka kde sa da stiahnut neaky dobry oscam plug pre Sky..... lebo to cez patch casto zamrza na niekolko sekund a vzdy v najlepsej casti filmu....
keby mal niekto neake info kludne napis na skype kovbojko vopred dakujem a inak pouzivam teraz FW:1,29
Dakujem za pomoc :)


Pepe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2011, 21:21

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od Pepe »

Ahoj chlapy,

nejprve díky, že tu diskutujete. Díky vám jsem nastavil vše co jsem potřeboval.

Abych také trochu pomohl, tak napíšu postup, jak jsem vyřešil problém se sdílením disku NTSF u WIN7. Měl jsem stejné problémy jako popisujete. Neustále mi to hlásilo "no such file or directory nebo Permission denied" Trochu jsem se s tím trápil, ale přišel jsem na to.
Nejsem žádnej superodborník, tak mi případné nepřesnosti odpusťte.

1.) Hláška "no such file or directory" se hlásila, když jsem zadával buď blbě cestu nebo jsem měl špatně malá a velká písmena v cestě. Jak už to tu někdo psal, Linux to rozeznává. Na tohle jsem přišel hned, ale ta druhá hláška mi dala trochu zabrat.

2.) Permission denied
Pokud se nepletu, tak to znamená, že síťový prostředek našel, ale nemá k němu přístup. Přitom po síti z WIN jsem se do sdílené složky dostal normálně. Vyzkoušel jsem si namapovat disk na PC s WINXP tam to šlo hned bez problémů. Dokonce jsem nepotřeboval ani Telnet, stačilo to nastavit v Sambě. Takže z toho jsem usoudil, že problém bude v nastavení přístupových práv. Já používám i ve WIN XP rozšířená přístupová práva, ale aby mi to fungovalo vždy korektně a nemusel jsem používat u všech uživatelů hesla, tak jsem musel trochu snížit zabezpeční přístupu po síti. Na PC s WIN 7 jsem to ještě neměl nastaveno. Takže jsem to vyzkoušel a už to jede. Ani tady teď nepotřebuji nic nastavovat přes Telnet. Stačí zadat v Sambě.

Postup:
- start / spustit
- zadat secpol.msc Enter
- otevře se console pro Místní zásady zabezpečení
- po levé straně kliknout na Místní zásady a po pravé pak kliknout na Možnosti zabezpečení
- nyní hledejte v seznamu tyto položky a nastavte jim vlastnoti následovně:
- Přístup k síti: Neumožnit anonymní výčet účtů SAM a sdílení = Zakázáno
- Přístup po síti: Použít oprávnění účtu Everyone pro anonymní uživatele = Povoleno
- Účty: Omezit použití prázdného hesla místního účtu pouze pro přihlášení ke konzole = Zakázáno



Doufám, že jsem na nic nezapomněl. Ještě si tam měním pár věcí, ale ty mají vliv na účet Guest, tak to snad nebude mít vliv na tohle. Možná, že stačí nastavit jenom jedno z těch 3 bodů, to jsem netestoval, vypínám to vždycky takhle všechno. Snad vám to pomůže. Mě to tak funguje.

Ve sdílení toho disku nebo složky si zadejte uživatele Everyone a dejte mu přístup buď na čtení (pro přehrávání souborů) nebo i zápis (když tam budete chtít nahrávat). V Sambě nastavte cestu, uživatele a heslo. Pokud máte jako já vypnutého uživatele Guest, tak zadejte nějakého jiného, třeba sebe.


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od marsim21 »

@Pepe
Děkujeme za tvůj postřeh a že jsi si dal práci napsat postup, jak jsi se dopátral k úspěšnému zprovoznění samby v tvém přijímači.Věřím,že tvůj příspěvek pomůže i dalším uživatelům,kteří řeší podobné problémy. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
manpan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2011, 14:15

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od manpan »

Prosím o pomoc.Nedaří se mi propoji DreamSky s PC.Mám dvě síťové karty,jedna je připojena k internetu a druhá k DreamSky.YouTube mi v přijímači funguje ale sdílení složek v PC ne.Nainstaloval jsem i Reelbox a ten hlásí nepřipojeno.Problém je nejspíš v nastavení PC ale síťová připojení jsem ještě nikdy nedělal.Můžete mi někdo prosím poradit postup pro opravdovou lamu?Díky.


Uživatelský avatar
005jon Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1231
Registrován: 04 úno 2009, 16:21
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 157 poděkování

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od 005jon »

Reelbox Control Center na Dreamsky NXP256 nefunguje , zdieľanie zložiek do PC nie je teda možne FTP .

Z PC do Dreamsky NXP256 funguje (Samba)
IP_PC = 192.168.1.2
Mp3 = zdieľaná zložka


Obrázek
Obrázek


badi80
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 17 pro 2008, 17:21

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od badi80 »

Také se my to konečně povedlo , ale také my to trvalo, misto guest jsem v dreamsky napsal uživatele pc tedy svoje meno a ono to de , ja tam celou dobu nechaval to guest, jinak pouzivam win 7 , a firmware 1.52, jeste doplnim ze jsem take trochu inspiroval navodu od pepe .Nepotreboval jsem k tomu zadnej jinej programek


Uživatelský avatar
Steiner
Pokročilý
Pokročilý
Příspěvky: 599
Registrován: 10 pro 2011, 14:37

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od Steiner »

zrejme máš v PC konto hosťa vypnuté v: "Ovladací panel - Používateľské kontá", že?


„Cross of Iron“
badi80
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: 17 pro 2008, 17:21

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od badi80 »

to nevim je to mozne


manpan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2011, 14:15

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od manpan »

Ten účet jsem povolil,nastavení sdílení jsem měl celý disk ,, 192.168.0.1/Sklad(G) " Tak jsem zkusil jen složku IP,, ...../Video " (nastaveno sdílení) a zase nic.nefunguje ani počasí. Kdyby nejelo Youtube tak si řeknu že nejde karta ale teď opravdu nevím. :cry:


manpan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 28 pro 2011, 14:15

Re: Dreamsky NXP256 Problém Samba sdílení

Příspěvek od manpan »

Tak už je to v pohodě.Dal jsem poslední firmware a už to jede.Disky z více míst asi nejdou sdílet co?


Odpovědět

Zpět na „Dreamsky NXP256 HD diskuze“