NXP256 V 1.46

Odkaz na firmware Dreamsky NXP256 HD a diskuze k Fw.

Moderátor: 005jon

5007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 13 úno 2011, 13:31

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od 5007 »

zarek píše:Mne sa dá nahravať HD bez sekania.Pri 1.44 to sekalo ako dive.
Děkuji "zarek" konečně první verze fw od 1.38, kde mi také neseká nahrávka a jde youtube.

U ostatních chápu jejich rozhořčení. Snad se jednou dočkáme dokonalosti.
Při každé aktualizaci fw je to opravdu trochu sázka do loterie - co zase bude zlobit...
Osobně mě ovšem zajímá funkční LAN, youtube, nahrávání na externí HD, G....e, b.....r (EMM) a to mi teď jde bez problému a určitě toho funguje více.
Celý den je v provozu v uzavřené skříňce skoro to nevypnu a restart tak 1x za týden, většinou zbrklé přepnutí kanálů.
Ale jen stále tvrdím - za ty peníze... Samozřejmě jsou lepší mašiny, ale také za jiný peníze.


Dreamsky NXP256HD
motor SG2100 USALS 75E-30W, Al MASCOM

koníček - montáže kámošům zdarma, ale manželka je na mrtvici - já v pohodě
zarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 27 čer 2009, 10:34

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od zarek »

Niekto pisal ze mu necita original kartu.
Mne cita Skylink uplne v pohode (zápisy neviem - mám aktualné) aj datum zapisov nacita.
Zrychlene pretacanie nahraneho videa tiez ide.
LAN,Youtube,Oscam - OK.


Showbox S-300 Platinum,Dreamsky 256 NXP HD,Vitamin 5000 HD,Skylink 3x
Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od Radek »

Kartu Skylink ICE nenačetl mě. A to jsem poctivě před upgradem dělal továrko atd.Po upgrade taky, pak jsem nahrával setting.
Karta nebyla vidět ani přes menu, nepomohlo ji ani vyndat a zandat do STB. Vůbec na ni nereagoval.
V menu byla karta samozřejmě zapnuta.

Je to asi jak se tu píše, že každý kus se chová trochu jinak.Do včerejška musím říct, že mě docela poslouchal a choval se jak jsem čekal, o jeho chybách všichni asi víme, tak o těch nepíšu.

Nicméně včera s tou kartou mě nemile překvapil.Kdyby mi šlo WiFi, asi bych dál pátral, kde je problém, ale jakmile jsem zjistil, že se WiFi nechytá, s podrobnějším testováním jsem ihned skončil.

Je pravda, že jsem mohl zkusit jiné karty, které mám doma, ale neměl jsem moc času :28: a to WiFi mě nějak rozhodilo. :106:


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
zzaner
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 24 srp 2010, 22:35

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od zzaner »

Radek píše:Kartu Skylink ICE nenačetl mě. A to jsem poctivě před upgradem dělal továrko atd.Po upgrade taky, pak jsem nahrával setting.
Karta nebyla vidět ani přes menu, nepomohlo ji ani vyndat a zandat do STB. Vůbec na ni nereagoval.
V menu byla karta samozřejmě zapnuta.

Je to asi jak se tu píše, že každý kus se chová trochu jinak.Do včerejška musím říct, že mě docela poslouchal a choval se jak jsem čekal, o jeho chybách všichni asi víme, tak o těch nepíšu.

Nicméně včera s tou kartou mě nemile překvapil.Kdyby mi šlo WiFi, asi bych dál pátral, kde je problém, ale jakmile jsem zjistil, že se WiFi nechytá, s podrobnějším testováním jsem ihned skončil.

Je pravda, že jsem mohl zkusit jiné karty, které mám doma, ale neměl jsem moc času :28: a to WiFi mě nějak rozhodilo. :106:
Zdravím,jak to pročítám,tak ty SW jsou v Linuxech tak nějak na jedno brdo,pořád nějaký kiks.Pokud něco spraví,tak většinou něco jiného nejde.Čím složitější,tím více chyb.Přeji Vám ve vaši zábavě hodně zdaru a tento přijmač doladí do provozu schopnějšího stavu.Mám malý dotaz?Tento přijmač jede jen ne E2?Nebo to má nějaké zadní vrátka?


ladinek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 32
Registrován: 17 pro 2008, 15:35

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od ladinek »

zzaner píše:
Radek píše:Kartu Skylink ICE nenačetl mě. A to jsem poctivě před upgradem dělal továrko atd.Po upgrade taky, pak jsem nahrával setting.
Karta nebyla vidět ani přes menu, nepomohlo ji ani vyndat a zandat do STB. Vůbec na ni nereagoval.
V menu byla karta samozřejmě zapnuta.

Je to asi jak se tu píše, že každý kus se chová trochu jinak.Do včerejška musím říct, že mě docela poslouchal a choval se jak jsem čekal, o jeho chybách všichni asi víme, tak o těch nepíšu.

Nicméně včera s tou kartou mě nemile překvapil.Kdyby mi šlo WiFi, asi bych dál pátral, kde je problém, ale jakmile jsem zjistil, že se WiFi nechytá, s podrobnějším testováním jsem ihned skončil.

Je pravda, že jsem mohl zkusit jiné karty, které mám doma, ale neměl jsem moc času :28: a to WiFi mě nějak rozhodilo. :106:
Zdravím,jak to pročítám,tak ty SW jsou v Linuxech tak nějak na jedno brdo,pořád nějaký kiks.Pokud něco spraví,tak většinou něco jiného nejde.Čím složitější,tím více chyb.Přeji Vám ve vaši zábavě hodně zdaru a tento přijmač doladí do provozu schopnějšího stavu.Mám malý dotaz?Tento přijmač jede jen ne E2?Nebo to má nějaké zadní vrátka?
zzaner ne E2 na tomto nejede


Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od jerry00 »

No jo stou kartou ICE. Po továrku nebo po upgrade fw se stává ,že stroj nenačte kartu(ICE) a to sice ,že to způsobuje OSCAM, který byl v jednom fw po upgrade dokonce aktivní ! OSCAM nějak vypíná čtečku.A ikdyž je v položce OSCAM ,že je vypnut, tak je třeba ho zap/vyp/-vyp/zap/vyp. Pak vyp. stb vypínačem a znovu nechat nabootovat. Ono moje zkušenost s kartami je obecně taková, že po jakékoliv operaci s kartou je třeba vyp vypínačem a nabootovat linux znovu, protože uspání nestačí( podotýkám, že NĚKDY).


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
coolmen
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: 24 čer 2011, 15:02

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od coolmen »

Ja mam tiez podobnu skusenost - vacsinou zapnem a vypnem OSCAM a uz to bezi..


Dreamsky NXP256 HD (firmware NXP256_satdigitalne_beta0.18_no_WEB)
lars3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2011, 20:39

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od lars3 »

Zdravím. S kartou ICE respektive se čtečkou mám stejný problém jak se píše výše. Můj NXP256 kartu prostě nevidí a po každém vypnutí zadním tlačítkem a nabootování problikne hláška: Slot 0:SmartCard Out a kartu nenačte. U kterého fw se to stalo nevím, momentálně mám fw Dreamsky-NXP256HDV1.40-V2-2011-8-9.zip. Zkoušel jsem přehrávat různé verze fw včetně 1.46, dělat továrka , vypínání a zapínání F1+000 i F1+345 včetně reset zadním tlačítkem a pořád nic. Zajímavé ,že problém přetrvává i po přehrátí fw 1.11 . Chtěl bych zkusit i původní 1.10 ale nemůžu ho nikde najít. Poradí někdo jak zprovoznit kartu nebo mne čeká servis a nebo investice do modulu CryptoWorks.


5007
Nováček
Nováček
Příspěvky: 74
Registrován: 13 úno 2011, 13:31

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od 5007 »

fw 1.10 nebyl.(1.11 nebo 1.38 jsou orig. od sapra)


Dreamsky NXP256HD
motor SG2100 USALS 75E-30W, Al MASCOM

koníček - montáže kámošům zdarma, ale manželka je na mrtvici - já v pohodě
Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od jerry00 »

Máš prostě vyplou čtečku a to oscamem. Musíš si s tím pohrát, protože v přepínání oscamu je nepřehledný zmatek.Není jasné zda je vyplý nebo zaplý. Popřípadě zkus ještě 456, to je nějaký oscam special.Evidentně je to ale oscamem


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
lars3
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 29 led 2011, 20:39

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od lars3 »

Tak jsem asi lama. Celou sobotu a půl neděle nic , a pak má 12ti letá dcera to vyřeší za pár minut. :78:


Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: NXP256 V 1.46

Příspěvek od marsim21 »

lars3 píše:Tak jsem asi lama. Celou sobotu a půl neděle nic , a pak má 12ti letá dcera to vyřeší za pár minut. :78:

I to se stává.
Ještě nejsi ztracený případ.Dokážeš si přiznat chybu.Bohužel jsou mezi námi i tací,kteří budou tvrdit u věci,která 100 lidem pojede normálně,že to prostě nefunguje.Nikdy nehledají chybu u sebe ,ale vždy na straně druhé. :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k FW“