NXP256HD 1.48

Odkaz na firmware Dreamsky NXP256 HD a diskuze k Fw.

Moderátor: 005jon

Odpovědět
zarek
Nováček
Nováček
Příspěvky: 166
Registrován: 27 čer 2009, 10:34

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od zarek »

Mne sa pri bežnom používaní tiež sám neresetuje (BOOTuje).
Ale keď chodím na Youtube alebo na Extra Movie tak sa občas resetne (BOOTuje).
Tak som tomu nevenoval velkú pozornosť.
Na fw 1.48 vývojári dosť zamakali bežné funkcie idú (zaťial) celkom dobre. :55:


Showbox S-300 Platinum,Dreamsky 256 NXP HD,Vitamin 5000 HD,Skylink 3x
Uživatelský avatar
romik5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 17 črc 2009, 00:26
Bydliště: N50°1.687 E14°4.292

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od romik5 »

Pánové co zde chválíte tenhle nový fw a k čemu ho vlastně využíváte odpovědi na youtube nechodím -extra movie nesleduji --mě je to jasné dovolím si odpovědět za vás čučím na pár pgmů z 23e--a jsem rád že se mi to kousne jen občas ---v takovém případě je vaše námaha zbytečná nahrávat tam něco nového --běžné fce.jsou zachovány od fw.1.31---(pardon koho jsem se dotkl ale mám za to že tady ty vlákna by měly spíše sloužit jako nápověda pro vývojáře )


ARIVA 200----
ARIVA 100---
technisat mf 4 cc
AB CryptoBox 450 HD
Dreambox 800
Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od jerry00 »

No bohužel ani 1.31 není spásný fw. Potíž tohohle přijímače bude(stejně tak jako u mnoha jiných), že co kus-to originál. Takže uživatel stále hledá nějaký fw, se kterým bude jakž takž spokojen.Tedy poběží mu vše co používá. Někdo jede spokojeně na 1.11, někdo na 1.31 a hold někomu se nezadaří se žádným fw.Já vyzkoušel všechny,origo i patchnuté ,upgradoval jsem, vracel zase zpátky -prostě dělal jsem psí kusy, no úplně bezproblémový chod ani se základnímy funkcemi jsem zatím nedosáhl se žádným.


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od Radek »

Je to jak píše jerry00. Každý čeká od nového FW, že bude lepší, než ten předchozí.Bohužel to zdaleka tak neplatí. V některých případech je horší než předchozí.Ano základní funkce běží, ale ne zas tak spolehlivě, občas se sekne, občas restart, kostečkování, či kódované atd.Těch problémů o kterých se ví má NXP256HD celkem dost a každý čeká, že ten další bude prostě ten nejlepší.
Já se tomu nedivím a dělal jsem to donedávna (do verze FW 1.46) taky tak.Teď čekám na další verzi s funkčním WiFi pro můj Well.
Taky se těším že konečně upravili priority kódování, možná rychlejší přepínaní, méně rebootů a kousání se.
Takže já to naprosto chápu.


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od jerry00 »

Mě tenhle fw po počátečním nadšení začal nějak zlobit.Alespoň doufám, že je to fw a ne ,že Dreamsky po 4 měcících odejde do věčných lovišť.Po vypnutí do standby se uvedl do nějakého divného stavu.Svítila zrlená a červená dioda, jako když je zaplý, ale dsisplej byl zeslaben.Zdálky nebylo nic vidět, ale zblízka bylo jasné, že zobrazuje údaje jako při zaplém stavu, ale hrozně slabě.Ovšem stb neragoval na nic, kromě vypínače.


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
ragde
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 08 črc 2010, 14:10

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od ragde »

mohu potvrdit, že i tento fw1.46 není nic moc. Nabíhání stanic moc dlouho ,hlásí zakodováno i u volných programů a samozřejmě přihrávání z flešky stejné chyby. Nelze posouvat, skok nelze... Navíc u mě nejdou přehrávat video soubory z foťáku. Jen zvuk u nich běží.Proč se nevrátí k tomu co běželo v pořádku a pak začnou teprve dělat další vylepšení a ne zničit i co bylo dobré a vrtat se někde jinde. :51:


Uživatelský avatar
tras Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 145
Registrován: 29 led 2011, 13:37
Dal poděkování: 1 poděkování

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od tras »

ragde píše:mohu potvrdit, že i tento fw1.46 není nic moc. Nabíhání stanic moc dlouho ,hlásí zakodováno i u volných programů a samozřejmě přihrávání z flešky stejné chyby. Nelze posouvat, skok nelze... Navíc u mě nejdou přehrávat video soubory z foťáku. Jen zvuk u nich běží.Proč se nevrátí k tomu co běželo v pořádku a pak začnou teprve dělat další vylepšení a ne zničit i co bylo dobré a vrtat se někde jinde. :51:
Kodované u volných myslíš niečo takéto?
Raz sa mi stalo že som nemal ani názov stanice, prepol som na Nat Geo 23,5°e.http://www.ulozisko.sk/451413/DSC00225.JPG

Obrázek


Amiko A3
AMIKO A3 Combo
Formuler F3
Uživatelský avatar
romik5
Nováček
Nováček
Příspěvky: 135
Registrován: 17 črc 2009, 00:26
Bydliště: N50°1.687 E14°4.292

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od romik5 »

Tak tak u mě byl problém ze sítí začalo blbnout veškeré připojení kabel síť wifi už byl pomalu na cestě do opravy nehal jsem ho 3 dny bez sítě jsem ho zapnul a teď slape tak jak má ..


ARIVA 200----
ARIVA 100---
technisat mf 4 cc
AB CryptoBox 450 HD
Dreambox 800
daja40

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od daja40 »

Ahojda konečně mi jde Skylink ICE bez Modulu, ale přepínání programů je tak pět sekund, nemáte někdo stejnej problém, nebo nápad co s tím? Díky za nápady. A přes modul to je cca tři sekundy a po přepnutí nejdřív kostičky, já nepotřebuji nic, jen funkční kartu Skylink ICE, přepínání do dvou sekund, šli HD programy, plus funkční bloker. Nic víc, bohužel asi se nedočkám. A přijímač vrátím a koupím něco jiného. Měl jsem Showbox S-700 naprostá bomba, jen HD nešly, tak jsem koupil tento přijímač a obrovské zklamání, chjo.


daja40

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od daja40 »

daja44 píše:Ahojda konečně mi jde Skylink ICE bez Modulu, ale přepínání programů je tak pět sekund, nemáte někdo stejnej problém, nebo nápad co s tím? Díky za nápady. A přes modul to je cca tři sekundy a po přepnutí nejdřív kostičky, já nepotřebuji nic, jen funkční kartu Skylink ICE, přepínání do dvou sekund, šli HD programy, plus funkční bloker. Nic víc, bohužel asi se nedočkám. A přijímač vrátím a koupím něco jiného. Měl jsem Showbox S-700 naprostá bomba, jen HD nešly, tak jsem koupil tento přijímač a obrovské zklamání, chjo.
Tak jsem to rozchodil, oscam vyplý, oba dva, ale stejně jedu dál přes modul, občas mi karta nejde (vypadává) a přes modul jde zatím vždy, tak ten modul, hlavně kvůli manželce a i přes ten modul je přepínání cca 2 s SD programi.


Uživatelský avatar
AB DSR-322
Nováček
Nováček
Příspěvky: 163
Registrován: 28 led 2010, 19:36
Bydliště: cz/sk
Kontaktovat uživatele:

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od AB DSR-322 »

já mam ve čtečce irdeto cslink fialovou skylink domácí síť a bez problemu jinak Youtube mi šlape -extra movie nesleduji skusil jsem a jde počasí taky ok ale nedaří se mi zprovoznit sambu ale to asi bude u mne problem


Dreamsky NXP256HD
HD BOX FS-9105+
Uživatelský avatar
Radek Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 435
Registrován: 07 črc 2009, 10:37

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od Radek »

Zkusím napsat, jak jsem sambu rozchodil u sebe.
Jako disk používám externí USB disk Iomega Prestige 1 GB. Je připojen přímo k routeru Belkin N+ v jeho USB portu.Zde je i nasdílen pomocí sw dodaného k routeru.
Router má IP : 192.168.20.10, sdílení je pojmenováno "iomega hdd" i s tou mezerou.

V první řadě jsem se připojil telnetem k receiveru přes aplikaci RCC. Je tady na fóru ke stažení, včetně toho scriptu.Můžeš si to dohledat.(Pozor telnet nefunguje v posledních verzích FW.Co vím tak funkční je ve verzi 1.31 a některých předchozích)
IP adresa receiveru je 192.168.20.17.

Zde jsem zadal příkaz : mount -t cifs \\\\192.168.20.10\\iomega hdd -o username=admin,password=admin /tmp/O:/

Poté jsem v nastavení Menu - YouTube - SMB sdílení souborů vyplnil údaje podle přílohy.
Tedy IP adresu routru a název sdílené složky, Zapnuto na YES.

A to je vše. Po přehrání FW a továrním nastavení je třeba to nastavení v menu receiveru udělat znovu, telnetem už se nemusí zadávat, to zůstává v pořádku.

Když to uděláš dobře,zobrazí se ti v Menu - USB Nastavení - USB Menu připojený disk jako O:, tedy jak jsi ho měl nastavený na konci toho scriptu.
C: je flashka v USB portu.

Poté mám přístup ke všem souborům na disku, můžu přehrávat filmy, písničky atd.

Jednoduchou úpravou v Menu - USB Nastavení - USB Menu - Jiný - Nastavit adresář pro záznam můžeš nahrávání přesměrovat na tento připojený disk a můžeš na něj i nahrávat.

Snad podle toho návodu přijdeš na to, kde děláš chybu. :28:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dreamsky NXP256 HD, SHOWBOX S-700 PVR (CSLink, SkyLink ICE), HomeCast S3000 CR (Gital), (9E,13E,19.2E,23.5E), par. 2 x 80 cm (Fe, Al), LNB Quad GT-QD40D, LNB Quad GI-204S Platinum X, EMP Centauri DiSEqC 8/1 P.168-W, DiSEqC Golden Interstar 4/1 GI-411
Uživatelský avatar
jerry00
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 213
Registrován: 29 bře 2010, 18:25

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od jerry00 »

Tož já "Sambuju" hned přímo, je tam zadám ip adresu mého PC a přihlašovací údaje. Ovšem jelikož používám macíka, tak tam sice disk O: je ale satelit ho nerozpozná, protože mám vše naformátováno v HFS+. Mac má Sambu už v sobě, jen stačí povolit sdílení přes Sambu v preferencích systému. Takře předpoklad je, že disk přes sambu musí být Fat 16,32 nebo možná i nějaká verze Ext(kdyř stb jede na Linuxu???


Vitamin 5000, Dreamsky NXP256, VU+UNO
daja40

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od daja40 »

Taky Vám zmizel Browser? Mě na Verzi 1.48 ano :???:


sergo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: 14 úno 2011, 10:21

Re: NXP256HD 1.48

Příspěvek od sergo »

a ide vam usals otacanie paraboly s motorom,mne dako blbne ked vypnem sat musim vzdy reset na motore.


Odpovědět

Zpět na „Odkaz na firmware a diskuze k FW“