CAMy, softcamy a emu vseobecne

Otázky pro začátečníky pro přijímač Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Uživatelský avatar
thebeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 25 črc 2011, 16:24
Kontaktovat uživatele:

CAMy, softcamy a emu vseobecne

Příspěvek od thebeno »

zdar
dost sa tu pise o roznych scamoch, EMU a podobne
mohol by niekto polopatisticky napisat o co ide?

scam = co je to?
rozdiel medzi mgcamd,oscam,CCcam
ktory je HW a ktory SW?
ktory je rychlejsi a preco?
ktory ma nejake nevyhody/vyhody?
ktory je najlepsi na skylink/cslink?
co je EMU?
pripadne ine skratky ohladom tohto topicu urcite vsetkym zaciatocnikom pomozu :)


:: TheBenO :: VU+DUO4KSE :: ex HD66se, ZgemmaH9Twin, XSPEED LX3, ET9000 :: parabola 85cm :: Quad Monoblok LNB :: Panasonic TV Viera ::
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: SCAM

Příspěvek od vikino »

A co tak najskor trocha citat a az potom sa pytat... toto forum je toho plne, sami oscam, cccam a pod. Pokial si doposial nepocul o camoch, softcamoch a pod., treba Ti studovat... pouzivat google, tu na fore link "hladat".
Vseobecne, nie je to HW, su to SW emulatory, ktore vedia urobit napr. z conaxovej citacky citacku univerzalnu a umoznuju citat-pouzivat nase karty...niektore dokazu aj viac...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Pepik71 Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 214
Registrován: 18 čer 2009, 22:12
Bydliště: UK
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: SCAM

Příspěvek od Pepik71 »

Otázky začátečníků a aby se tady člověk bál zeptat.Mě by ten dotaz taky zajímal po lopatě.


Dreambox DM900/Xtrend ET10000 /parabola TRIAX 110/ Sony KD-65AF8/Panasonic TX-P65VT65B/
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: SCAM

Příspěvek od vikino »

Odpovedal som ako som uznal za vhodne... pre Teba plati ta ista odpoved nad Tvojim prispevkom... :31:


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Pepik71 Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 214
Registrován: 18 čer 2009, 22:12
Bydliště: UK
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: SCAM

Příspěvek od Pepik71 »

Tak jo,nastupuje samostudium,měj se.


Dreambox DM900/Xtrend ET10000 /parabola TRIAX 110/ Sony KD-65AF8/Panasonic TX-P65VT65B/
dym1 Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 536
Registrován: 09 pro 2009, 12:36
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 42 poděkování

Re: SCAM

Příspěvek od dym1 »

Alebo TU


DM 900 UHD, SSD Kingston 240GB. Xtrend ET8000, SSD Kingston 240GB, Parabola Maximum E-85.
Pepik71 Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 214
Registrován: 18 čer 2009, 22:12
Bydliště: UK
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 10 poděkování

Re: SCAM

Příspěvek od Pepik71 »

Dobrýýýý. :55:


Dreambox DM900/Xtrend ET10000 /parabola TRIAX 110/ Sony KD-65AF8/Panasonic TX-P65VT65B/
Uživatelský avatar
thebeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 25 črc 2011, 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: SCAM

Příspěvek od thebeno »

takze studujme
CAM = Conditional-access module http://en.wikipedia.org/wiki/Conditional-access_module
je to v podstate citacka kariet

SCAM = Satelite CAM?

OSCAM = Open Source CAM vid http://streamboard.gmc.to/wiki/index.ph ... t_is_OSCam
Sklada sa zo servra a klienta cim je podla mna predurceny aj na zdielanie po sieti.
Ma rozne moduly medzi nimi aj CCCam.

CCCAM = ?

EMU = ?

toto su otazky na ktore neviem najst odpoved (lebo na to treba skusenosti):
rozdiel medzi mgcamd,oscam,CCcam
ktory je HW a ktory SW?
ktory je rychlejsi a preco?
ktory ma nejake nevyhody/vyhody?
ktory je najlepsi na skylink/cslink?

skuste kazdy pridat svoje HOWNOW a mozno z toho nieco bude!


:: TheBenO :: VU+DUO4KSE :: ex HD66se, ZgemmaH9Twin, XSPEED LX3, ET9000 :: parabola 85cm :: Quad Monoblok LNB :: Panasonic TV Viera ::
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: SCAM

Příspěvek od vikino »

Ohladom cccamu si nic nenasieL? Neverim. Prikladam do prilohy tutorial.
EMU - tak isto neverim ze si nic nenasiel... treba lepsie hladat. Jednou vetou - Pomocou tzv. emulacie je mozne rozkodovat zakodovane programi od roznych providerov aj bez zakupenia ich kariet.... dalej neriesim. . . to nie je na 5 minutove hladanie a citanie, mas co citat cele tyzdne :-)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
dempsey
Odborník
Odborník
Příspěvky: 3592
Registrován: 17 lis 2008, 14:22
Bydliště: KONTAINER ZA NEMOCNICOU
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMy, softcamy a emu vseobecne

Příspěvek od dempsey »

Táto témy skôr patrí sem viewforum.php?f=9
a skoro všetko sa dá naštudovať na wikipédii - aj čo je emu , cardserver a shareclient.

Táto osveta sa ale čoraz menej páči majiteľom sat fór a to z jednoduchého dôvodu - aby ich nikto neotravoval kôli informáciám ktoré sa na nich nachádzajú. Tieto veci by si mal skôr riešiť s niekým v krčme alebo cez skype - teda ak by mal niekto chuť vysvetľovať Ti čo a ako.


Obrázek
Coolstream ZEE/motorSG2100 a 105 offset Al-Diseq:C USALS port1 + 85 Fe Fix DiseqC:1.0 port2, soft/2.04/ http://www.satpodpora.sk neposielajte mi súkromné správy-mám ich zablokované
Uživatelský avatar
thebeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 25 črc 2011, 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMy, softcamy a emu vseobecne

Příspěvek od thebeno »

asi narazas na to ze sa tieto emulacie daju zneuzit. Lenze oni su nainstalovane na mojom pristroji a minimalne by som bol rad keby som vedel na co to sluzia. Ze to nemoze byt nikto popotahovany. A taktiez rady typu oscam je rychlejsi a stabilnejsi ako scam nemozu nikomu vadit. Podobne typu ak chce Irdeto musis pouzit scam verziu 4567 resp ccam v123 nefunguje s cslink xxx. Toto su vseobecne informacie ktore sluzia na NORMALNE pouzitie daneho SW

Minimalne su uzitocne aj odkazy kde hladat dalsie info

to vikino: zatial som nasiel to co som sem dal a postupne budem pridavat ked nieco najdem
o cccame som sa nieco docital prave na oscam fore ale nie je to enciiklopedicky napisane (tak ako linky co som tam hore dal) takze ani len tu skratku neviem interpretovat


:: TheBenO :: VU+DUO4KSE :: ex HD66se, ZgemmaH9Twin, XSPEED LX3, ET9000 :: parabola 85cm :: Quad Monoblok LNB :: Panasonic TV Viera ::
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: CAMy, softcamy a emu vseobecne

Příspěvek od vikino »

To ze tie camy mas nainstalovane v Tvojom boxe je tym, ze si pouzil moj backup image a usetril si minimalne za Cam modul, alebo za nastavenie nejakym predajcom... Tie camy tam mas na to, aby to citalo Tvoju kartu a ak budes scitany a sikovny, tak casom zistis na co sa daju este pouzit... ale za 5 minut , ani 1 den to nezistis.
EDIT: len upozornenie, najskor si precitaj pravidla fora a s tymi odkazmi na ine stranky opatrne ... hlavne odkazy na ine fora a eshopy sa tu netrpia.


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
thebeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 25 črc 2011, 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMy, softcamy a emu vseobecne

Příspěvek od thebeno »

CCcam = "Constant Control CAM"? Fakt som doteraz neprisiel na to odkial je tento nazov
Ale v podstate sa jedna o server na Sharovanie klucov cez internet (CardSharing). Takze sa to bude pravdepodobne pouzivat hlavne na nelegalne vecicky.

V spojitosti s CCcam je dalsi skratka a tou je

CAID = sysID = EMMCA = CAEMM = "Card Acceptor ID" ???
Je to v podstate identifikator PROVIDER + BALIK aby system vedel ktory stream ma desifrovat.

ak pisem bludy opravte ma


:: TheBenO :: VU+DUO4KSE :: ex HD66se, ZgemmaH9Twin, XSPEED LX3, ET9000 :: parabola 85cm :: Quad Monoblok LNB :: Panasonic TV Viera ::
Uživatelský avatar
thebeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 25 črc 2011, 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMy, softcamy a emu vseobecne

Příspěvek od thebeno »

oprava:

CA="Conditional access"
CAID="Conditional access Identification" vid http://en.wikipedia.org/wiki/Conditiona ... al_Systems
Je to v podstate identifikator PROVIDER + BALIK aby system vedel ktory stream ma desifrovat. Je to 4 znakove hexa cislo (0x1234).


:: TheBenO :: VU+DUO4KSE :: ex HD66se, ZgemmaH9Twin, XSPEED LX3, ET9000 :: parabola 85cm :: Quad Monoblok LNB :: Panasonic TV Viera ::
Uživatelský avatar
thebeno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 87
Registrován: 25 črc 2011, 16:24
Kontaktovat uživatele:

Re: CAMy, softcamy a emu vseobecne

Příspěvek od thebeno »

SCAM = SoftCAm = Softwarovy CAM (s najvecsou pravdepodobnostou)
Mal by umoznovat dekodovanie programu bez nutnosti pouzit kartu - takze zase nieco neoficialne.
mam pravdu?

newcs, newcamd, camd3, mgcamd, scam = rozne verzie softwerovych CAMov


:: TheBenO :: VU+DUO4KSE :: ex HD66se, ZgemmaH9Twin, XSPEED LX3, ET9000 :: parabola 85cm :: Quad Monoblok LNB :: Panasonic TV Viera ::
Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Otázky začátečníků“