Open ATV 4.x

Diskuze o přijímači Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Uživatelský avatar
jirka106
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 25 led 2011, 12:02

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od jirka106 »

Tak nevím jestli zůstat v PLI 4 nebo jít do Open ATV 4.0,kluci je možný napsat pár postřehů s tímto image?


Clarke -Tech ET9000 HD ,OpenPli- 4.0 _Beta - Plazma TV LG 50PK9505
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od vikino »

Nie je nic jednoduchsie ako si PLi 4.0 zazalohovat na BK a skusit Open ATV. Ja som tak urobil a zostal som na ATV hlavne koli obrazu. Skin Matrix HD je tiez prijemna zmena a do ATV img nemusis instalovat ziadny multiquckbutton, vsetko je defaultne nastavene ako potrebujem. Len modre tlacitko som si prehodil opacne...
Open ATV 4.0 mozem len a len odporucit,,,


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
dedajan Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 05 lis 2009, 10:05
Bydliště: u Dobrušky

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od dedajan »

ten skin MetrixHD v Open ATV má v pluginech svůj konfigurační plugin. Zkoušel jsem skin Pli-Full-HD-Night, funguje, ale nějak tam nepasuje, trochu přesahuje přes kraj obrarovky, třeba při nastavení nahrávání přes časovač jsou poslední čísla času-minuty, mimo obraz a tak jsem zůstal u Metrixu. Jaký skin ještě používáte?


Uživatelský avatar
jirka106
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 25 led 2011, 12:02

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od jirka106 »

Tak ATV 4 odzkoušený, po laborování se softcamem zprovozněno, ale mám jeden problém s celkovým restartem, vždycky to zůstane viset na bootloaderu a dál to nejde, na displeji svítí jen nápis ET 9000.Mám poslední bootloader co je zde na fóru, tak nevím kde je chyba.


Clarke -Tech ET9000 HD ,OpenPli- 4.0 _Beta - Plazma TV LG 50PK9505
jope
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2010, 20:26

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od jope »



Xtrend ET9200,Seagate Pipeline1TB
jope
Nováček
Nováček
Příspěvky: 57
Registrován: 24 zář 2010, 20:26

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od jope »

jirka106:Mám poslední bootloader co je zde na fóru, tak nevím kde je chyba.

Skús bootloader odtiaľ :http://www.openvix.co.uk/index.php?dir=Bootloaders/


Xtrend ET9200,Seagate Pipeline1TB
pfemir
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 dub 2011, 19:07

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od pfemir »

Taky teď testuji ATV 4.0, líbí se mi hlavně kvalita obrazu, ta je viditelně lepší než na PLi 4.0 (aspoň mě se to tak jeví), ale PLi 4.0 je zase neskutečně rychlý, navíc na PLi jsem si už zvykl (myslím ovládání), takže zatím dilema. Nicméně na některé věci u ATV 4.0 jsem zatím nepřišel a potřeboval bych poradit.
1) Jsem zvyklý, že po stisku PROG +/- se mi zobrazí výpis programů v booquetu a dalším stisknutím PROG +/- se přepínám mezi jednotlivými booquets. Tady se nepřepínám, ale listuji v programech nahoru/dolů stejně jako kurzorovýma šipkama. Nevíte kde to nastavit?
2) Nevím jak a kde nastavit, aby se mi USB flash mountovala pod názvem /media/usb a ne /media/hdd ?
3) Jak v MetrixHD nastavit cestu k picons? Chtěl bych mít picons na USB.
4) Bylo by dobré kdyby šlo nastavit, aby se v infu o kanálu zobrazovalo i TP a bitrate, popř. frekvence a FEC, tak jako v HDglass. Jak Skylink furt přelaďuje, tak už nemám přehled, jestli jsem na nové pozici nebo ještě na staré, atd.


| Clarktech ET9100 | LNB Inverto Black Premium Twin 0,2 dB | Gibertini 105cm | Motor Optibox DM 3800 | TV LCD Samsung 47" |
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od vikino »

jirka106 píše:Tak ATV 4 odzkoušený, po laborování se softcamem zprovozněno, ale mám jeden problém s celkovým restartem, vždycky to zůstane viset na bootloaderu a dál to nejde, na displeji svítí jen nápis ET 9000.Mám poslední bootloader co je zde na fóru, tak nevím kde je chyba.
Jirko ja pouzivam uz roky tento BL a bez problemov s cim kolvek... viewtopic.php?f=288&t=7248&p=76526#p76526 obrazok je mozne nahradit akymkolvek inym...


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Uživatelský avatar
jirka106
Mírně pokročilý
Mírně pokročilý
Příspěvky: 215
Registrován: 25 led 2011, 12:02

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od jirka106 »

Tak ten zásek na bootloaderu byl způsoben tím, že jsem měl ve složkách backup a fullbackup zálohu.Po smazání už je to v pořádku a bootuje.
Jinak co se týká samotného image, není to špatný image jen jde o zvyk a naučit ho k obrazu svému.Zatím nevím jak spustím HBBTV a jak nastavit hledání v CSFD.Jinak mám nebo je nějaký bug v EPG selection,když ho spustím a zmáčknu tlačítko info na dálkovým tak zelenáč.Chtělo by to ještě zapracovat na češtině, protože je tam dost věcí nepřeložených v nastavení.Jinak super!!


Clarke -Tech ET9000 HD ,OpenPli- 4.0 _Beta - Plazma TV LG 50PK9505
pfemir
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 dub 2011, 19:07

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od pfemir »

pfemir píše:Taky teď testuji ATV 4.0, líbí se mi hlavně kvalita obrazu, ta je viditelně lepší než na PLi 4.0 (aspoň mě se to tak jeví), ale PLi 4.0 je zase neskutečně rychlý, navíc na PLi jsem si už zvykl (myslím ovládání), takže zatím dilema. Nicméně na některé věci u ATV 4.0 jsem zatím nepřišel a potřeboval bych poradit.
1) Jsem zvyklý, že po stisku PROG +/- se mi zobrazí výpis programů v booquetu a dalším stisknutím PROG +/- se přepínám mezi jednotlivými booquets. Tady se nepřepínám, ale listuji v programech nahoru/dolů stejně jako kurzorovýma šipkama. Nevíte kde to nastavit?
2) Nevím jak a kde nastavit, aby se mi USB flash mountovala pod názvem /media/usb a ne /media/hdd ?
3) Jak v MetrixHD nastavit cestu k picons? Chtěl bych mít picons na USB.
4) Bylo by dobré kdyby šlo nastavit, aby se v infu o kanálu zobrazovalo i TP a bitrate, popř. frekvence a FEC, tak jako v HDglass. Jak Skylink furt přelaďuje, tak už nemám přehled, jestli jsem na nové pozici nebo ještě na staré, atd.
Tak bod 2) a 3) jsem už vyřešil, ale zbytek zatím ne. Hlavně jsem asi nepochopil, jak správně modifikovat ten skin MyMetrixHD. Chtěl jsem si upravit Infobar, tak jsem si z OpenStore stáhl a nainstaloval InfoBar jiný, např. Extreme Info Bar 3 RT IB, restartoval a celý InfoBar se rozsypal, dokonce nešly ani hodiny ani počasí (byly tam jen prázdné políčka). Zkoušel jsem i jiné InfoBary, ale vždy se to nějakým způsobem podělalo.
Co je ale úplně nejhorší, tak ATV 4.0 mi kompletně shazuje celou domácí síť. Chová se to tak, že nějakou dobu to jede OK a pak mi "zdechnou" všechny počítače, router, server, nemůžu se nikam dostat. Když na satelitu spustím test sítě, tak vše proběhne až na test IP adresy, ten skončí s chybou. IP adresu mám přidělenou napevno (zkoušel jsem nastavit různé adresy, je to stejné). Když ze satelitu vytáhnu ethernetový kabel, tak se zase celá síť hned rozjede. Včera se mi dokonce stalo, že mi to zrušilo celý router. Když jsem do něho vlezl, byl v továrním nastavení, musel jsem ho znovu konfigurovat. Vůbec nechápu, jak je něco takového možné. Nestalo se někomu něco takového?


| Clarktech ET9100 | LNB Inverto Black Premium Twin 0,2 dB | Gibertini 105cm | Motor Optibox DM 3800 | TV LCD Samsung 47" |
hihi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 20 kvě 2011, 06:58

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od hihi »

jirka106 píše:Tak ten zásek na bootloaderu byl způsoben tím, že jsem měl ve složkách backup a fullbackup zálohu.Po smazání už je to v pořádku a bootuje.
Jinak co se týká samotného image, není to špatný image jen jde o zvyk a naučit ho k obrazu svému.Zatím nevím jak spustím HBBTV a jak nastavit hledání v CSFD.Jinak mám nebo je nějaký bug v EPG selection,když ho spustím a zmáčknu tlačítko info na dálkovým tak zelenáč.Chtělo by to ještě zapracovat na češtině, protože je tam dost věcí nepřeložených v nastavení.Jinak super!!
Pro HbbTV je potřeba nainstalovat et-webbrowser, bohužel nefunguje korektně s posledním et-webbrowserem 2.0 ale je potřeba nainstalovat předchozí verzi 1.6


XTREND ET-8000 a XTREND ET-6500
hihi
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: 20 kvě 2011, 06:58

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od hihi »

pfemir píše:
Tak bod 2) a 3) jsem už vyřešil, ale zbytek zatím ne. Hlavně jsem asi nepochopil, jak správně modifikovat ten skin MyMetrixHD. Chtěl jsem si upravit Infobar, tak jsem si z OpenStore stáhl a nainstaloval InfoBar jiný, např. Extreme Info Bar 3 RT IB, restartoval a celý InfoBar se rozsypal, dokonce nešly ani hodiny ani počasí (byly tam jen prázdné políčka). Zkoušel jsem i jiné InfoBary, ale vždy se to nějakým způsobem podělalo.
Co je ale úplně nejhorší, tak ATV 4.0 mi kompletně shazuje celou domácí síť. Chová se to tak, že nějakou dobu to jede OK a pak mi "zdechnou" všechny počítače, router, server, nemůžu se nikam dostat. Když na satelitu spustím test sítě, tak vše proběhne až na test IP adresy, ten skončí s chybou. IP adresu mám přidělenou napevno (zkoušel jsem nastavit různé adresy, je to stejné). Když ze satelitu vytáhnu ethernetový kabel, tak se zase celá síť hned rozjede. Včera se mi dokonce stalo, že mi to zrušilo celý router. Když jsem do něho vlezl, byl v továrním nastavení, musel jsem ho znovu konfigurovat. Vůbec nechápu, jak je něco takového možné. Nestalo se někomu něco takového?
Funkce tlačítek se dá do určité míry nastavit v Menu/Nastavení/System/Buttons. Problém ze sítí, který popisuješ, nemám (Xtrend ET-6500). Mám to nastavený tak, že v routeru mám určeno jakou IP adresu box dostane (podle MAC) a v boxu mám zapnuto DHCP. Nikdy jsem neměl problém. K nastavení Matrixu jsem se zatím nedostal. Když to porovnám s PLi4, jasně jsou tady nějaké porodní bolesti (třeba VFD displej pořád ukazuje booting) ale celkově je to hodně vymakaný image. Dostatečně rychlý, detalní natavení (někdy až moc oproti PLi4) ale hlavně u HD programů je vidět pokrok v kvalitě obrazu, je jakoby detailnější, více konkrétní, kvalitu obrazu u SD programů nechci hodnotit, nejsem si jistý jestli vidím nějaké zlepšení. Zobrazovač mám 50 palcovou plazmu LG.
Pro detailní nastavení funkce tlačítek jsem zkoušel ET-multiquickbutton 2.8.4 ale myslím, že to trochu zpomalovalo chod celýho systému a i přepínání programů bylo o něco pomalejší takže jsem ho zase odinstaloval.


XTREND ET-8000 a XTREND ET-6500
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od vikino »

Budte taki laskavi vy uzivatelia inych boxov ako et9x00, aby ste si prispievali a delili sa o svoje poznatky a skusenosti vo svojej sekcii pre dany box.... ak tam taka tema neexistuje, zalozte si novu.
Jedna sa sice o ten isty image - Open ATV, ale kazdy box s tymto alebo inym img moze mat, alebo nemusi iny problem...., ktory napr. et9x00 mat nemusi

PS: spravte si podpisy v nastaveni uzivatela a napiste si tam kto aky box vlastni. DIK.

et6x00: viewforum.php?f=480
et4x00: viewforum.php?f=474


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
pfemir
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: 30 dub 2011, 19:07

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od pfemir »

V Menu/Nastavení/System/Buttons jsem to zkoušel, ale tam je pouze nastavení, co se má udělat při tom prvním stisknutí, tzn. jestli se jenom přepnout na další kanál nebo se má vyvolat seznam kanálů. Ale jak se to pak má chovat v tom seznamu kanálů už nikde nastavit nejde. Ani nevím v čem to mám hledat, čí je to záležitost, jestli image nebo skinu. Do teď jsem používal image od vikina http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... =15#p94422 , předtím http://www.forum.satdigitalne.cz/viewto ... =15#p88084 a tam už se to tak chovalo. Ale asi je to záležitost přímo image, protože když jsem předevčírem zkoušel nahodit PLi4, tak jsem taky nikde nic nestavoval a bylo to OK. A to, jestli si dobře pamatuji, byla čistá image, tzn. bez multiquickbutton atd.
Jinak u ATV 4.0 je opravdu pokrok v HD kvalitě, to už jsem tu psal, a to je taky jediný důvod proč se s tím po nocích tak piplám. Ale pokud se mi nepodaří vyřešit ten problém se sítí, tak to stejně budu muset vyhodit.


| Clarktech ET9100 | LNB Inverto Black Premium Twin 0,2 dB | Gibertini 105cm | Motor Optibox DM 3800 | TV LCD Samsung 47" |
Uživatelský avatar
vikino Ukraine
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 3131
Registrován: 13 srp 2009, 16:59
Bydliště: Slovakia
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Open ATV 4.0

Příspěvek od vikino »

Takze aj u mna podobna skusenost ako ma pfemir, image Open ATV 4.0 aj u mna nejak "posahal" moju domacu siet - lan. Problemy s DNS a pod. Nahodil som naspat Open PLi 4.0 a problémy su prec... Takze obraz neobraz, ostavam na PLi 4.0., do domacej siete si sahat nenecham :idea: :D


Octagon SF8008 4k twin, oATV 7.1, Egami 10.1.
Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Diskuze“