Stream parametre ???

Diskuze o přijímači Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00

Moderátoři: gorick, clasicrock, matchboxx

Odpovědět
worm6666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 30 bře 2014, 10:27

Stream parametre ???

Příspěvek od worm6666 »

Je mozne zmenit default parametre streamu co ponuka Enigma ?

Totiz po LAN to nie je problem, ale ked to chce clovek pozerat zvonka ma to moc vysoky bitrate alebo co...

Je k tomu nejaky config ?

Vdaka.


makatch Slovakia
Nováček
Nováček
Příspěvky: 50
Registrován: 17 říj 2009, 19:24

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od makatch »

Na to aby si mohol pozerať stream aj z vonka potrebuješ buď silný upload,alebo prijimač čo podporuje transcoding.Ten ti upraví bitrate vysielaného streamu.


Gigablue HD QUAD PLUS OpenATV 5.1
HD-BOX FS-9105+ E2 OpenATV5.1

PANASONIC TX-42AS600E
worm6666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 30 bře 2014, 10:27

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od worm6666 »

no sak to je jasne ze rychly net je fajn. ale ja to potrebujem donutit transkodovat na nejaky bitrate co mi prelezie aj do mobilu bez nejakeho extremneho zatazovania mobilnych dat.

a co sa tyka transcodingu - mam aj rozchodeny plugin TranscodingSetup aj sa tvari ze funguje. lebo zapisuje do suboru streamproxy.conf - teda aspom bitrate tam vie dat. ale bohuzial to nijako nemeni fakt ze ked si na nejakom sietovom zariadeni vo VLC pustim ten stream tak to stale ide na ca. 500 kbps co je teda moc pre upload.

takze plugin nic nemeni a niekde v systeme je nadefinovane ake parametre ma defaultny stream Enigmy. a tieto parametre by som potreboval najst.

takze kto ma nejaky tip prosim nech ho napise. poskusam a dam info ak sa to podari.


OndraV Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2011, 11:56

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od OndraV »

Já to nastavují v Openwebif - vlevo Další- Nastavení- Transcoding Setup


worm6666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 30 bře 2014, 10:27

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od worm6666 »

no to tam mam tiez. ale ako potom dalej ? ako zistim ze to ozaj funguje ? ako otestovat ci to ozaj dava ten transkodovany stream von ? mozes sem dat retazec co davas ako zdroj streamu do prehravaca ? a na akej verzii OpenPLI to bezis ?

vdaka vopred za viac info :-)


OndraV Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2011, 11:56

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od OndraV »

Do přehrávače žádný řetězec nezadávám, stream spustím přímo v openwebif (vpravo vedle programu ty dvě malé televize - úplně vpravo je transcoded), pak se otevře v přehrávači (používám VLC, ale funguje i mpc-be, mpc-hc, aj.). A jak zjistím, že to opravdu funguje ? No že to funguje :) většinou na stejně pomalé síti nejde přehrát bez transcodingu (kosticky, sekne se to, zelená obrazovka...) transcoded OK (i když samozřejmě na úkor kvality obrazu). A v boxu mam OpenATV 4.2


worm6666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 30 bře 2014, 10:27

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od worm6666 »

Diky OndraV.

Konecne viem kde je chyba - OpenPLI nema podporu transcodingu (alebo ju nema dorobenu) - napriek tomu ze sa tvari ze tam plugin je a ze aj cez openwebif sa da nakonfigurovat - aj tak nefunguje...

Stale je tam iba 1 obrazovka - a ked na nu kliknem ponuka download stream.m3u suboru - a to je original netranskodovany stream vo vysokom datovom toku - nepouzitelny na streamovanie smerom von...

Tak idem poskusat flashnut to co mas ty - aj ked ked som cez vikend skusal Open XTA - nechcel mi chytit kartu. Uvidim to OpenATV ako sa bude chovat k tej karte mojej... Ale asi sa budem musiet ponorit aj do CI modulu, softcamu a co ja viem do coho este... :-)

Inak bezim na xt9x00 (Skylink karta) - nemas nahodou to iste ze by si sem zavesil komplet backup ? Alebo teda do rubriky o images ? Ja si uz potom upravim iba nastavenie polohy (mam motor) a snad to pojde...


OndraV Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 16 lis 2011, 11:56

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od OndraV »

Takže se omlouvám :( 3 roky jsem používal ET9000, teď mám 4 měsíce ET10000, myslel jsem, že transcoding byl už u ET9000, teď jsem ho zapojil a v openwebif mám u programu také jen jednu obrazovku (bez transcoded), nevím, jestli vůbec transcoding podporuje. Ještě jednou omluva za můj omyl.


worm6666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 30 bře 2014, 10:27

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od worm6666 »

V pohode. nic sa nedeje... hlavne ze viem, ze musim poskusat ine images, kde to chodi aj na et9x00 (ako base stream tak aj transcoding).

Lebo v podstate, doma moc tv nestiham pozerat, ale predstava ze si v praci pustim cez VLC nejake mini-okienko s Futuramou (alebo pocas obeda si to pozriem na mobile bez vycerpania vsetkych dat) ma naozaj laka - do takeho mobilneho stavu sa chcem dostat.

Len s OpenPLI a et9x00 to asi nepojde... :-(

Ale kto ma transcoding a tuto kombinaciu rozchodenu, nech da navod prosim pekne :-)


Noro
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 18 led 2014, 17:40
Dostal poděkování: 1 poděkování

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od Noro »

Podľa mňa ti to nepôjde iba na xtrend 10000,9200 to nezvláda


ondrej9
Nováček
Nováček
Příspěvky: 64
Registrován: 07 říj 2010, 20:25

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od ondrej9 »

je to problém HW, pôjde to iba na ET 10000


Xtrend ET 10000 Pli, HDD Western Digital 2TB, Toroidal 90, LG 50PV350
radekc Czech Republic
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 10 lis 2017, 23:40

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od radekc »

worm6666 píše:..ten stream tak to stale ide na ca. 500 kbps...
Mam Formuler F1 a robi mi to to same. OpenATV 6.1.
Nastaveni bitrate nezabira, datovy tok je porad stejny, kolem 600kbps.
Ma s tim nekdo zkusenost?


worm6666
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 30 bře 2014, 10:27

Re: Stream parametre ???

Příspěvek od worm6666 »

No najlepsim voditkom je ozaj OpenWebif - ak tam nemas dve male obrazovecky - tak ti transcoding nepojde lebo ho nepodporuje HW...

Ja som presiel na VU+ Duo 2 - sice relativne drahy satbox, ale skusat na nom mozno takmer asi vsetko - uz som tam mal asi 5 roznych OS - a vsetky celkom v pohode...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ale treba si o satboxe zistit viac, nemusi to byt HW chyba, iba to nepodporuje image co tam mas nahraty (OS) a mozno sa to da dorobit cez OPKG (dohrat spravny systemovy balicek priamo cez linux konzolu) alebo balicek z menu satboxu...


Odpovědět

Zpět na „Clarke-Tech ET9000 HD , Xtrend ET9x00 Diskuze“