Kupa ZEE ?

Dotazy začátečníků pro přijímače Coolstream ZEE, NEO a Twin.

Moderátoři: matchboxx, EnoSat, esmiran

Odpovědět
boriso11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 led 2012, 12:47

Kupa ZEE ?

Příspěvek od boriso11 »

Ahojte. Asi budem zniet ako pako ale skusim.
Mam moznost si kupit coolstream ZEE za 60€. Ja mam dost skusenosti zo sat ale len low rady... Amiko, Openbox. AB-C.... atd. sharing a tak.
A neviem ci si ten sat kupit a skusit snim nieco nove. Viem je to uplne ina pesnicka a tu je toho na fore dost (chvalim, nikde inde som toho tolko nenasiel)
ale predsa len sa chcem nan informovat od skusenejsich. Napr som tu zistil ze podporuje iba MPEG2 a skylink pojde na MPEG4

Kód: Vybrat vše

http://www.zive.sk/clanok/94917/skylink-vyradovanie-sd-stanic-platene-programy-v-mpeg-4
Alebo ako to vlastne je.

dakujem moc za info.

PS: Chcem ho vyuzit na sharing

A prepacte moju neznalost...


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupa ZEE ?

Příspěvek od grantec »

zee (hd1) podporuje mpeg2 aj mpeg4 . Je to plnohodnotny HD satelitny prijimac, s podporu FastScan .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
boriso11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 led 2012, 12:47

Re: Kupa ZEE ?

Příspěvek od boriso11 »

Takze doporucujes? Nikdy som s Linuxom nepracoval, tak si neviem predstavit co to vsetko obnasa. ci ma pripac dobru podporu alebo ako...
Viem ze na nom nejde napr cccam. Ja momentalne pouzivam Newcamd s amiko 8360...
Dakujem este raz

Omluvam sa za pre vas asi hlupe otazky. :90:


Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Kupa ZEE ?

Příspěvek od efendy55 »

je to neutrino . obraz ,podpora bez problémov , kvalita boxu tiež . pluginov pre neutrino je strašne málo ,ale to nie pre niekoho podstatné . neviem ako si zdatný v satelitoch . ja to čo používam v E2 nemám problém ,viem si takmer so všetkým poradiť . ale mal som nejaký čas doma starší coolstream a bolo to fantastické ,ale veru na neutrino som si netrúfol , ale keby som bol prinútený tak ako na E2 tak by som sa to určite naučil . ak ti môžem poradiť daj si to nastaviť odborníkovi čo má s tým skúsenosti . nainštaluje ti tam doscam alebo oscam správne nastaviť a nemáš problém ani so share . trošku budeš možno vedla v menu ,ale po čase si zvykneš kde čo hladať a nastaviť a ak frčíš na skylinku tak sa treba naučiť preskenovať tp pridať tp, uložiť a presunúť programy do buketu atd.atd . to sú veci ktoré budeš potrebovať . prehratie softu by som ti asi ako začiatočníkovi neodporučil , ved aj na čo vlastne ked tam všetko funguje a priviesť tento box k smrti je vraj nemožné ,ale nikdy nehovor nikdy . tiež som nie tak dávno vážne uvažoval o neutrine ,ale rozhodol som sa pre E2 ,ale nevylučujem možnosť že raz si ho kúpim .


Všetko4K,Linux E2
boriso11
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 21 led 2012, 12:47

Re: Kupa ZEE ?

Příspěvek od boriso11 »

No nad tou E2 som premyslal. Chcel som VU+ Zero. Kamarat si ho kupoval (hlavne koli streamu a zdielaniu sharingu) a vravel ze to nebolo az take zlozite sa do toho dostat. Musel sice zavolat dakeho
programatora k tomu :Steiner: ale ked mu vysvetlil co a ako nebolo to take zle. Nakolko mne staci moje amiko a som spokojny kazdopadne ma laka vediet viac a hlavne za tu cenu (a vlastne oplati sa to?) Len vies ako... neistota ked
clovek nevie do coho ide... Ale asi sa na to vykaslem ked vravis ze je to uz dost narocne. Skusim sa obavit s tym predavajucim naco a ako ho pouzival on. kazdopadne dakujem. vniesol si mi do tmy trosku svetielka :D :idea:


Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kupa ZEE ?

Příspěvek od grantec »

ZEE ma spolahlivy HW - ziadne nafuknute kondiky tam nehrozia.
Na pozeranie a spolahlive nahravanie je ako stvoreny. A domaci server utiahne aj ked sa bude pozuivat ako hlavny prijimac. Satelitny svet to nieje len Enigma2 .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
efendy55 Slovakia
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1040
Registrován: 03 kvě 2014, 21:07
Bydliště: B.B. je nás ako sásovanov
Dal poděkování: 16 poděkování
Dostal poděkování: 68 poděkování

Re: Kupa ZEE ?

Příspěvek od efendy55 »

presne tak , báť sa ho nemusíš ty potrebuješ niečo spolahlivé a to neutrino určite je . kludne ho môžeš kúpiť . splna všetko čo požaduješ . :D


Všetko4K,Linux E2
Uživatelský avatar
marsim21 Czech Republic
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 1847
Registrován: 19 říj 2007, 18:38
Dal poděkování: 174 poděkování
Dostal poděkování: 261 poděkování

Re: Kupa ZEE ?

Příspěvek od marsim21 »

Když jsem pořídil Tank,tak jsem byl ze začátku z toho také vyvalený jak pětikoruna.Byla to má první zkušenost s neutrinem.Nyní na něj nedám dopustit.Už i manželka si zvykla.Vzhledem,že to je hlavní přijímač,tak prioritou u mě bylo spolehlivost,obraz,ovládání,nahrávání atd. to vše přijímač splňuje a není potřeba stále čekat na nějaké software.
Nepotřebuji pluginy,které sice jsou,ale užitečných je pomálu.
Vím že se zajímáš o Coolstream Zee a toto jde trochu mimo mísu.Pro zajímavost, aby jsi sis udělal obrázek o celkovém přijímači Coolstream pročti si velice kvalitně zpracovaný příspěvek od Grantecka viewtopic.php?f=487&t=13403 :89:


Obrázek

Podpořte naše fórum finanční částkou. Stačí kliknout na tlačítko Donate a odeslat libovolnou částku.
:99: http://www.openboxforum.satdigitalne.cz :99:
:arrow:Panasonic TX-50CX700E , Panasonic TX-P42G30E
:arrow:Coolstream 4x DVB-S2 , Dreambox DM 900 UltraHD (1x dual DVB-S2) 1TB HDD , HD-BOX FS-9300 HD TWIN PVR 500GB HDD
:arrow:Wave Frontier T-90 II generace , Gibertiny 85AL Motor SG-2100BS , Famaval 85AL multifokus 23E,19E,13E
:arrow:Finder Dreamsky TSC-90 TRIO , SatFinder Openbox SF 20
:arrow: :57: Přístupové karty SkyLink 0D96 , FreeSat 0D97 :57:

Na SZ, které se netýkají ,,funkčnosti fóra,,již neodpovídám.Na dotazy ohledně sat. přijmu je vytvořeno fórum.
Kdo neumí používat tlačítko HLEDAT ,ten si nezaslouží odpověď.
Odpovědět

Zpět na „Coolstream ZEE, NEO a Twin - Dotazy začátečníků“