Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od grantec »

UPOZORNĚNÍ K PŘIJÍMAČI HD-BOX FS-7110HD PVR

V továrním nastavení je přijímač nastaven na rozlišení obrazu 1080i. Pokud máte přístroj propojen přes A/V OUT, tak rozlišení změníte podržením tlačítka Ztišení (MUTE) po dobu cca 3 sekund.

Tím postupně měníte jednotlivé možnosti rozlišení.


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
MartinK. Czech Republic
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 403
Registrován: 23 pro 2008, 14:53
Bydliště: ČR
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od MartinK. »

Jenom pro doplnění. Koupil jsem 4 pólový AV kabel v EMOS elektro. A upozorňuji pro použití u HDBOXU 7110, je VIDEO CINCH barvy BÍLÉ a žlutý je AUDIO-L jak jsem upravil na obrázku. No změna je život.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Všechny staré boxy jsem vyměnil za:
OCTAGON SF8008 4K -> openATV 7.4-devel.20231227 (2023-12-27)
maximální spokojenost
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od grantec »

ten kabel ma kazdy,kto ma phone Nokia so symbianom . asi stacilo kuknut do skatule od Nokii :)


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Uživatelský avatar
TMK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2011, 17:44

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od TMK »

Zdravím,

kabel jsem se pokusil (zatím jen provizorně) vyrobit (ve škatuli od mojí Nokie 5230 bohužel žádný nebyl :roll:), ale mám dva problémy, které možná souvisí. Zaprvé hraje pouze jeden audio kanál a za druhé obraz je i na kompozitní výstup mimořádně ošklivý (opravdu hodně máznutý). Při vší skromnosti si troufám vyloučit, že by první (druhý možná, ale i o tom pochybuji) problém mohl být způsoben použitým kabelem či kvalitou mého pájení (kabel jsem proměřil), spíš bych to viděl buď na problém v mém hdboxu nebo v použitém konektoru. Konkrétně jsem použil tento konektor:

Obrázek

Mohu poprosit někoho, kdo má u svého hdboxu 7110 funkční AV kabel, zda by mi jackovou koncovku vyfotil? Nebo alespoň porovnal s mojím konektorem, zda se zdá být stejná? Jak byste hodnotili kvalitu obrazu v porovnání s jinými kompozitními zdroji?

Díky, Tomáš


HD-BOX FS-7110 HD PVR (fw 2.11.16) + Skylink HD Irdeto (přes MCAS)
Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od Thomik1 »

Podle mě zbytečně nad tím ztrácíš čas ,ten výstup přes to AV stojí za houby. Taky jsem zkušel všechny možné redukce co jsem našel doma a výsledek podobný jako u tebe. Taky šel jen jeden reprák a u obrazu vodorovné čáry. Má to asi malinko jinou rozteč na tom konektoru.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
Uživatelský avatar
TMK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2011, 17:44

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od TMK »

Thomik1 píše:Podle mě zbytečně nad tím ztrácíš čas ,ten výstup přes to AV stojí za houby. Taky jsem zkušel všechny možné redukce co jsem našel doma a výsledek podobný jako u tebe. Taky šel jen jeden reprák a u obrazu vodorovné čáry. Má to asi malinko jinou rozteč na tom konektoru.
No já bych ho ale docela potřeboval rozchodit kvůli sekundárnímu zobrazovadlu, což je stará dobrá CRT telka (primární je projektor..).

Teď koukám na obrázek z recenze na parabole a vypadá to, že ten jack je skutečně trochu jinej:

Obrázek

Teď ještě kde ho splašit.. :94:

Díky, T.


HD-BOX FS-7110 HD PVR (fw 2.11.16) + Skylink HD Irdeto (přes MCAS)
pajajos
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 20 lis 2011, 19:16

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od pajajos »

Zdravím,já ho kupoval tady Obrázek
Akorát je přehozený video výstup s L audio (bílý) cinchem. Běhá to bez pruhů, oba zvuk.kanály.


HD-BOX FS-7110 HD PVR fw 2.09.87
rost
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: 30 bře 2010, 17:06

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od rost »

Tento box jsem měl doma dřív než novou TV, takže jsem to také řešil na týden přes to AV.
Doma byl jen kabel stereo jack - 2x cinch.
Chodilo to výborně, musí se ale překýt jeden kontakt kouskem folie a zvuk v boxu jsem nastavil na mono.


Uživatelský avatar
TMK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2011, 17:44

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od TMK »

pajajos píše:Zdravím,já ho kupoval tady xxxxx
Akorát je přehozený video výstup s L audio (bílý) cinchem. Běhá to bez pruhů, oba zvuk.kanály.
Tak to je dobrý, odtud mám ten konektor, že mě safra nenapadlo se zeptat, jestli nemají rovnou i hotový kabel :roll: (navíc koukám, že je jen o dvě kačky dražší :D) Díky za tip, hned v pondělí si tam doběhnu.
rost píše:Tento box jsem měl doma dřív než novou TV, takže jsem to také řešil na týden přes to AV.
Doma byl jen kabel stereo jack - 2x cinch.
Chodilo to výborně, musí se ale překýt jeden kontakt kouskem folie a zvuk v boxu jsem nastavil na mono.
Vyzkouším (pondělí je daleko :) ), hlavně z toho potřebuji dostat slušný obraz, zvuk mám tažený i digitálně, analogovou cestu ladím spíš jen pro klid duše.

Díky, T.


HD-BOX FS-7110 HD PVR (fw 2.11.16) + Skylink HD Irdeto (přes MCAS)
Uživatelský avatar
petans
Nováček
Nováček
Příspěvky: 41
Registrován: 31 říj 2009, 22:04

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od petans »

Co jsem mel moznost vyzkouset je, ze stejny kus na jedne TV (Panasonic) je obraz s pruhy a na jine TV (Samsung) je obraz OK. Ani na jedne ale nefunguje stereo, jen jeden kanal. Vedel by nekdo jestli jde vubec z tohoto vystupu dostat levy i pravy kanal (stereo)?


OCTAGON SF 1018 HD 500GB / OCTAGON SF 1008 HD
fw 1.09.94-A, E2 PKT HAARP v3a
Uživatelský avatar
TMK
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 03 pro 2011, 17:44

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od TMK »

petans píše:Vedel by nekdo jestli jde vubec z tohoto vystupu dostat levy i pravy kanal (stereo)?
pajajos (o kabelu AVK 170 z GESu): Běhá to bez pruhů, oba zvuk.kanály.

Mě se z toho pomocí toho mého vyráběného kabelu (viz. vejš) taky btw. později povedlo dostat stereo zvuk, když jsem jack z hdboxu mírně (cca o půl mm) povytáhl - obraz se bohužel nezměnil, začínám být dost skeptický, ale uvidíme, zejtra skočim pro AVK 170.

T.


HD-BOX FS-7110 HD PVR (fw 2.11.16) + Skylink HD Irdeto (přes MCAS)
gsxr1100
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 28 úno 2009, 18:10
Bydliště: Zohor

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od gsxr1100 »

Prosim vas, mozte mi niekto napisat presny postup, ako zmenim rozlisenie? Musim to urobit naslepo. Podrzal som mute na 3sec a nic. Sedim v kamione a nemam moznost prepojit sat cez HDMI, len cez kompozit do notasku. Doma som si to samozrejme nevyskusal, tak teraz nemozem kukat, lebo to neviem prepnut na nizsie rozlisenie. :51: :51: :51:


HD-BOX FS-9200 PVR, HD-BOX FS-7110HD, AB IPbox 400S,QNAP TS-219P+,AB CryptoBox 150Twin, dva tarelky a zopar dual LNB
Uživatelský avatar
Thomik1 Czech Republic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1200
Registrován: 17 lis 2008, 18:04
Dal poděkování: 33 poděkování
Dostal poděkování: 103 poděkování

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od Thomik1 »

V továrním nastavení je přijímač nastaven na rozlišení obrazu 1080i. Pokud máte přístroj propojen přes A/V OUT, tak rozlišení změníte podržením tlačítka Ztišení (MUTE) po dobu cca 3 sekund.

Tím postupně měníte jednotlivé možnosti rozlišení.

viz výše.


Force1 Iqon 1Tera HDD ,Dreambox DM520 + USB DVB-T,HdBox 9105,Dreamsky Duo6 ,SG2100 usals,LNB Quad ,parabola 85,a ještě pár dalších STB
Obrázek
Všechny uvedené návody slouží výhradně na studijní účely, pro příjem kódovaných programů si pořiďte oficiální dekódovací kartu.
gsxr1100
Nováček
Nováček
Příspěvky: 81
Registrován: 28 úno 2009, 18:10
Bydliště: Zohor

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od gsxr1100 »

Mute som drzal 3sec, aj 5, aj som ho potom mackal aj barco ine a nic. Mal som si to natrenovat doma. :90:

Najhorsie na tom je to, ze nemam ani iny zdroj obrazu, aby som otestoval kompozitny vstup na TV karte v notebooku.


HD-BOX FS-9200 PVR, HD-BOX FS-7110HD, AB IPbox 400S,QNAP TS-219P+,AB CryptoBox 150Twin, dva tarelky a zopar dual LNB
Uživatelský avatar
grantec
Administrátor
Administrátor
Příspěvky: 5634
Registrován: 14 led 2009, 21:26
Bydliště: Slovensko
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Video vystup - prijimac zdanlivo vobec nefunguje

Příspěvek od grantec »

to bude tym,ze zlty cinch nieje pri hdboxe videovystup :)
asi mali v korei pri osadzani jack zasuvky svoje vlastne predstavy. Nepasuje ani kabel z Nokie, ani standartny jack/cinch.
Musis skusit ako video vstup na tej karte iny cinch (zeby biely ?) a na nom vyskusat moznost zmeny providera.
Najlepsie sa da najst video kabel jednoduchou vylucovacou metodou - zlty do audio zosika- jeden kanal a ten druhy co bude hrat bude dalsi audio kanal. Ostavajuci je video signal - ten cinch co v zosiku nebude hrat, iba "vrcat" . Na tom ostavajucom potom zmen video rozlisenie, lebo si ho asi uz davno prehodil .


Zapol som si surflock ! Max 1sz za 24 hod ! A0 00
Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-7110 HD PVR“