Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Nastavení a vše kolem HD-BOXU.

Moderátor: By.Bob

Uživatelský avatar
Neipori
Nováček
Nováček
Příspěvky: 25
Registrován: 15 led 2012, 09:50

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Neipori »

rejca píše:Předem bych chtěl napsat, že jsem celkem spokojeným uživatelem HD-BOXu, ale bohužel jen celkem a nevidím žádný prostor ke zlepšení - spíš vidím beznaděj.

Jak to začalo... Znáte to, přijde Vám balíček, natěšení si ho rozbalíte, zapojíte, naladíte a a a a nestačíte se divit, tolik záseků a nestability. Čekání na nový FW, čekání na nové pluginy. Chvilku to jde, pak se to začne kousat či se začnou objevovat hlášky program zakódován. Dobře, najdete nový plugin, pak vyjde nový FW a stále dokola. Někdy se stane, že to funguje i nějakou dobu, mně se to povedlo - než jsem se začal dívat na kanály z jiných TP...

Dobře, objednal jsem CI modul, říkám si, CI modul bude ok. Problém je beztak jen v kombinaci FW + plugin. Zaplatil jsem za CI modul nemalé peníze, s napětím jsem ho zprovoznil a ono to vážně funguje a stabilně! Ale...

Přijímač natvrdo funguje s tím, že umí dekódovat více programů z jednoho TP. Používá se to při PIP a při nahrávání. Můj modul umí dualdecrypt - přijímač to u CI modulu nepodporuje. Ostatní moduly neumí ani to. Problémy z toho plynoucí? Od triviálních, kdy zmáčknete PIP a již nemáte šanci se dívat na kanál jinak než, když ho vypnete a přepnete na jiný kanál. Po horší až úsměvný, když se díváte na jeden program a na pozadí se Vám má spustit nahrávání a skončí to hláškou program zakódován až po nasírací, kdy místo nahrávky máte kulové - např. když chcete nahrávat po sobě dva programy z jednoho TP.

CI modul je tedy v přijímači přítomno (v 9105 dokonce 2x), ale nefunguje s ním přijímač ani zdaleka plnohodnotně. Kdo často nahrává bude mít problémy.


Řekl jsem si, napíšu dovozci, třeba vyřeší problém s CI. Že prý přijímač není určen primárně pro CI moduly. Další reakcí bylo, že souběžné nahrávání neumí CI modul, když jsem napsal, že umí, už se mi nikdo neozval. Chybu ve FW si nikdo nepřipouští. Stačila by oprava, aby přijímač podporoval dualdecrypt či aby při použití CI modulu bez této funkce si tupě nemyslel, že umí dekódovat více programů z jednoho TP.

Dokonce mi bylo naznačeno, že HD-BOX je určen pro něco víc než jen CI modul - tak proč tam jsou a co je víc než bezproblémové koukání? Pluginy to neumožňují. Linux jsem chtěl hlavně pro to, abych mohl nahrávat na síťový disk, ale chci stabilitu.

Po tom, co letos skylink zase zavede surflock si myslím, že i linuxové přijímače budou primárně určeny na příjem kódované nabídky... Čekal bych lepší podporu na problémy s produktem. Ano, ten kdo používá XCAM atd. toho tyhle malicherné věci nezajímají.


Řešení? Laborovat s nestabilitou nebo mít problémy se záznamem pořadů. A můj nadpis? CI modul funguje v přijímači stabilně. Nedodělkem tedy bude firmware, který neumí řádně komunikovat s pluginy, které primárně vznikají nejspíš na jiný model. Jenže k čemu to potom je, proč nejsou vyvíjeny pluginy výrobcem, když u nich mají větší oblibu než CI moduly?

Přijímač má velký potenciál, ale mám z něho jen rozporuplné pocity... O víkendu jsem opět zkusil nový FW a doporučovaný nový MCAS. Během dne jen jeden zásek a 1x program zakódován. Už mám v přijímači opět CI modul a stabilita je zaručena, jen se děsím dne, kdy budu chtít nahrávat večer dva pořady z různých programů z jednoho TP a nebo zapomenu před vypnutím přepnout na ten správný program...

:93:

P.S. Všimli jste si objektivních recenzí na parabola.cz a digizone.cz, kdy u všech recenzích na HD-BOX je psáno, že mají mnohem větší stabilitu příjmu na pluginy než konkurenční produkty či CI moduly? Fakt objektivita... :55:


Tomuto článku dávám velké plusko.
Přístroj HD-BOX 7110 poletí nejspíš do koše, bohužel. Prodejce a ani dovozce nereagují.


fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od fantozi55 »

fíííha , to som asi šťastný človek s hdboxom 7110 . u mňa síce frčí len ako klient v mojej sieti v oscame úplne bez problémov ani raz mi nepyskoval ,,kodované ". sieťový disk mi ide za pomoci kolegov na tomto fore tiež v pohode a dokonca aj s iných satelitov sa dostanem na hdd v usb v hdboxe . pip mi tiež funguje bez problémov aj nahrávanie a timeshift nemám problém . tiež som trpol ked mi prišiel čo to bude zač . hned pri inštalovaní nového softu síce zachrčal a pomohol mu len kamoš s ,,bezbolestným rs-232" šupol mi do toho oscam a frčí to zatial o.k. akurát troška lenivo prepína medzi tp ako klient . napr. argus a alien 8900 a abečko -450-ka je o dosť rýchlejšie na ten istý server v prepínaní aj medzi tp , ale zvykol som si, nie je to až také strašné . to ma asi pán boh odmenil za to že som zošedivel s dreamskym 256 . to čo som od neho očakával to mi ide .


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Skus dat v menu nastavenie rozhrania, mod prepinania na zmrznutie a dlzku infoboxu na 2sec. Skrati sa ti cas prepinania :87: a
s oscamom slape celkom dobre


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od fantozi55 »

Noro C píše:Skus dat v menu nastavenie rozhrania, mod prepinania na zmrznutie a dlzku infoboxu na 2sec. Skrati sa ti cas prepinania :87: a
s oscamom slape celkom dobre
ak som ťa dobre pochopil tak by to malo byť ,,trvanie info okna ".


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Ano ja ho mam nastavene na 1sec


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
fantozi55
Nováček
Nováček
Příspěvky: 139
Registrován: 30 led 2011, 19:00

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od fantozi55 »

vdaka , pomohlo to je to o dačo lepšie .vieš mi prosím ťa vysvetliť na čo je v menu pripojiť súborový disk a používatel ? vraj to je v spoločných návodoch ,ale nič také som tam zatial nenašiel .


Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Koli malej flash mozez spustit program (plugin) napriklad Webzeal(webovy krehliadac) z usb flash alebo z disku, dufam ze je to spravne vysvetlenie


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
rejca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 11 srp 2011, 11:00

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od rejca »

Myslím, že s novými verzemi FW už ten můj první článek neplatí a bylo by vhodné to odepnout, ať to zapadne v historii dění.

Nyní je settopbox stabilní, stabilní je i MCAS. Už je opravená chyba i při použití CAM modulu (když se nahrává pořad ze stejného TP). Vývojáři udělali dobrou práci a nyní používám tento settopbox s plnou spokojeností a neváhal bych ho doporučit dále. Jediné, co neumí je dualdecrypt s CAM moduly, které to podporují - což neumí mnohem více značek. Ale naštěstí to umí uničtečka s MCAS.

Jen se ptám, neměl takhle BOX fungovat již při svém uvedení a ne až po roce od začátku prodeje?

:89:


Pajinek88
Nováček
Nováček
Příspěvky: 16
Registrován: 04 čer 2012, 09:52

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Pajinek88 »

to rejca :A jaký používáš těd tedy fw?díky


HD Box FS-9200 PVR fw.1.10.49 +MCAS karta Irdeto 2 šachta shora!
Noro C Slovakia
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 323
Registrován: 14 dub 2010, 17:05

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od Noro C »

Skus posledny ide dobre len musis ho dobre zladit z mcasom alebo oscamom problem uz nie je tak v fw ale v plugine k nemu :roll:


HDBOX9105+,HDBOX9105,HDBOXenibox, formuler f1,f3
rejca
Nováček
Nováček
Příspěvky: 59
Registrován: 11 srp 2011, 11:00

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od rejca »

Pajinek88 píše:to rejca :A jaký používáš těd tedy fw?díky
používám poslední FW (vydaný koncem června) + nový MCAS ze sekce společné pluginy


exe854
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 21 kvě 2012, 16:09

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od exe854 »

moze mi niekto napisat kde sa zapina teletext?

cez ovladac k tv nejde a na hdbox sa mi to najst zatial nepodarilo :roll:


exe854
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 21 kvě 2012, 16:09

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od exe854 »

da sa tu editovat prispevok? :idea:

este ma napadlo ze mam problem dostat kvalitu pri ladeni vyssie ako 90-92% nech robim co chcem.. pritom parabola nema ziadne prekazky a kabel ma tiez len par metrov hm :roll:


exe854
Nováček
Nováček
Příspěvky: 40
Registrován: 21 kvě 2012, 16:09

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od exe854 »

ok ta zelezitost s teletextom.. teletext mi funguje normalne cez ovladac k hdboxu, predtym som ale asi vzdy skusal na hd kanaloch (markiza atd) na ktorych mi teletext nefunguje, co ma nenapadlo


martin77
Nováček
Nováček
Příspěvky: 24
Registrován: 22 pro 2011, 00:57

Re: Je opravdu HD-BOX hodně dobrý box?

Příspěvek od martin77 »

a kam bys tu kvalitu chtel jeste dostat dal?mimo jine je celkem fuk co ti ukazuje prijimac neni to nikterak smerodatny udaj alespon teda pro me.


Odpovědět

Zpět na „Diskuze HD-BOX FS-7110 HD PVR“